Sayfa 534/813 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon
Arama sonucu : 6503 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1.  Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    zırıltı dalgasını geçiyor da tebliği okuduk aylardır merak etmeyin. şu an 95 e ulaşacağının garantisi yok yarın öbür gün ulaşamadık %95 e vazgeçtik çıkmaktan diyebilir. o yüzden 22 kasımın bir bağlayıcılığı olmaz. ne zaman 95 e ulaşır ve kuru kottan çıkma kararı alır o günden önceki 30 günün ortalamasıyla çıkar.
    Sizin dediginiz gibi olursa fiyatın uzaya cikma ihtimali çok yüksek. Ama onceki mesajda paylaştığım maddeye göre öyle olmaz bende.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şirket bu gönüllü çağrıyı neden yapıyor...?
    95 ulaşıp kottan çikmak için değil mi.

95 e ulaşamazsa süreç iptal olur zaten. (Şirket yeni bir açıklama yapana kadar)

Yani burada bir irade beyaninda bulunuyor. 95 ulaşırsam kottan cikmak için spk ya başvuracağım diyor.

Asıl amaç (niyet) kottan çikmak.

Şimdi ilgili tebliğden bir madde paylaşiyorum.

(4)*Önemli nitelikteki bir işleme ilişkin birden fazla sayıda*özel durum açıklamasının yapıldığı*durumlarda, söz konusu*önemli nitelikteki işleme ilişkin ayrılma hakkı*kullanım fiyatının belirlenmesinde;*fiyat, tutar, oran ya da değerleme sonucu ve benzeri bilgilere yer verilmesi veya işlemin o aşamada kesin olup olmadığı*hususları*aranmaksızın, yapılması*planlanan işleme ilişkin niyetle ilgili olarak kamuya yapılan ilk açıklama tarihi esas alınır.

Benim bu maddeden anladığım 22 kasimda ki aciklama kottan cikmak icin geriye dönük 30 günlük ortalama fiyat icin baz alinabilir.

Kesin böyle diye birşey yok. Bu benim bu pragraftan anladigim.

Sizlerde fikirlerinizi paylaşirsaniz sevinirim.

gönüllü çağrı önemli nitelikte işlem sayılıyor mu acaba. şu an kottan çıkma kararı alınmadı alınamaz da. kararın şu anki şartlarda alınamaz olması 30 günlük ortalama hesabının yapılmasına da engeldir. benim görüşüm.

3.  Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    gönüllü çağrı önemli nitelikte işlem sayılıyor mu acaba. şu an kottan çıkma kararı alınmadı alınamaz da. kararın şu anki şartlarda alınamaz olması 30 günlük ortalama hesabının yapılmasına da engeldir. benim görüşüm.
    Bana da sizin yazdığınız mantıklı geliyor.

4. arkadaşlar biz izocm de yaşadık aynı süreci ve şurada bir kaç gün kaldı değerlemenin açıklanmasına.
    yalnız ben tüm bu süreçlerde şunu anladım birilerinin adam gibi şu işe el atıp spk nın bu konularla ilgili tebliğlerini acilen tekrar düzenleyip en ince ayrıntıları düşünüp yoruma açık hiç bir şey bırakmadan tekrar yayımlamasıdır. ama istedikleri şirkete istedikleri gibi kararlar çıkarabilmek için de hep böyle yoruma açık ifadeler bıraktıklarını da düşünmüyor değilim.

5.  Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    Gönüllü çağrı önemli nitelikte işlem sayılmaz tabi ki. Ama burada bir niyet ortaya koymuş sirket . Gonullu çağrıyla 95 ulaşıp kottan çikma niyeti.

95 ulasması kesin mi?

Hayir.

Ama spk diyor ki kesin olmasa bile bu yönde bir niyet varsa ilk açıklama tarihi geçerlidir.

6.  Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    arkadaşlar biz izocm de yaşadık aynı süreci ve şurada bir kaç gün kaldı değerlemenin açıklanmasına.
    yalnız ben tüm bu süreçlerde şunu anladım birilerinin adam gibi şu işe el atıp spk nın bu konularla ilgili tebliğlerini acilen tekrar düzenleyip en ince ayrıntıları düşünüp yoruma açık hiç bir şey bırakmadan tekrar yayımlamasıdır. ama istedikleri şirkete istedikleri gibi kararlar çıkarabilmek için de hep böyle yoruma açık ifadeler bıraktıklarını da düşünmüyor değilim.
    Bu konuda haklısınız. Spk adamina göre muamele yapiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by sho Yazıyı Oku
    arkadaşlar biz izocm de yaşadık aynı süreci ve şurada bir kaç gün kaldı değerlemenin açıklanmasına.
    Bir noktadada aynı dusunelim .yakın aynı görüşte olanlar anında onay alıyor.

Bu arada 2018 deki 65 TL hareketinin nedeni ortaya çıktı , kottan çıkmak için mal toplandı ama bir problem sonucu iş bozuldu ve hisse çöktü

Sayfa 534/813 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •