Sayfa 552/813 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 6503 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

Marshall 66 yıllık bir marka ve borsada uzun yıllardır bulunmakta ayrıca 2010 yılına kadar düzenli temettü ile bedelsiz veren bir yapıya sahipken son 10 yıldır küçük hissedarlarına kuruş dağıtmamış belki Dünya devi Akzo Nobel giderken gönül alacak ki kottan çıkış şeklinin andırdığı da bu değil mi?
    Son düzenleme : Cok; 30-11-2019 saat: 23:11.

Asıl soru şu 1998 yılında çoğunluk hissesini satın almış 21 yıl neden bu girişimde bulunmamış neden 21 yıl sonra?

Hesaplar değişik olabilir Akzonun en büyük rakibi PPG iki yıldır Akzo Nobeli satın almak iiçin uğraşıyor en son 28 milyar Euro teklif ettiler belki Akzo elini güçlendirmek istiyor ....

Şimdi yazdıklarımız boş şeyler mi?

5. Borsa kotundan cikma fiyati ile gonullu cagri fiyati ayni olamaz, yanlis bir yorum yapiyoruz gibi geldi bana, fiyat karsilastirmasi yapilirken evet gonullu cagri fiyatina bakilir ama kottan cikma isteginin verildigi gunden itibaren geriye donuk 30 gune de bakilir ve hangisi yuksekse o cikis fiyati olur.

Diyelim gonullu cagri tamamlandi ve yuzde 94 oldu ana ortak atiyorum 1 yil sonra yuzde 98 e ulasti, oturup kottan cikma fiyati gonullu cagri fiyatimdir diyemez artik yatirimci bu noktada korunuyor ve son 30 gune bakiliyor denizbankta oldugu gibi

Su anda ise kottan cikma basvurusu zaten teknik olarak yapilamaz, bu sarti sagladiktan sonra basvuru yapabilir.

Bu konuyu tekrar inceleyn derim.

Saygilarimla tiyatro

6.  Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    Lütfen bana cevap yazmayın yanlış içi boş şeyler yazınca cevap yazmak zorunda kalıyorum .cevap hakkım doğuyor.bazilari yanlış yazıyor .ben mesela kafam esse 38 TL ye düşse hisse 20 bin lot alırım ve benim gibi çok kişi vardır.bazilarida 42 den alır normal bunlar şirket alırsa haber yapar .bu sirketler hisse toplayıcı çakal cukallarla iş yapmaz.ole bir şey yapacak olsa haber yollamadan yaparlar enayimi sandınız hem haber yollucak hisseyi yuzzde 30 artircak sonra tahtadan hisse alacak .küçük yatirimcinin hayal kapasitesine hayranım
    Sen istediğini yaz,biz aklımıza uymayan bişey yazınca boş yazmış olalım;soru sorduk sadece,yazdıklarına cevap yazılsın istemiyosan ya da kafan almıyosa yazma,ne oluyo bitiyo anlamaya çalışıyoruz,yeri geldi yazdıklarından faydalanıp teşekkür ettim,ama bu afra tafra pek uygun olmadı...

Alıntı Originally Posted by tiyatro Yazıyı Oku
    Borsa kotundan cikma fiyati ile gonullu cagri fiyati ayni olamaz, yanlis bir yorum yapiyoruz gibi geldi bana, fiyat karsilastirmasi yapilirken evet gonullu cagri fiyatina bakilir ama kottan cikma isteginin verildigi gunden itibaren geriye donuk 30 gune de bakilir ve hangisi yuksekse o cikis fiyati olur.

Diyelim gonullu cagri tamamlandi ve yuzde 94 oldu ana ortak atiyorum 1 yil sonra yuzde 98 e ulasti, oturup kottan cikma fiyati gonullu cagri fiyatimdir diyemez artik yatirimci bu noktada korunuyor ve son 30 gune bakiliyor denizbankta oldugu gibi

Su anda ise kottan cikma basvurusu zaten teknik olarak yapilamaz, bu sarti sagladiktan sonra basvuru yapabilir.

Bu konuyu tekrar inceleyn derim.

Saygilarimla tiyatro
    Sayın tiyatro esas sorgulanması gereken yıllardır zarar açıklayan (takriben 10 yıl) bir firma zarar ettiği hisselerini neden küçük ortaklarından binbir zahmete girip ve milyonlarca lira ödeyip geri almaya kalksın? Sizin bir şirketiniz olsa ve zarar etseniz ortağınıza para verip ondan kurtulmaya mı bakarsınız?

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Sayın tiyatro esas sorgulanması gereken yıllardır zarar açıklayan (takriben 10 yıl) bir firma zarar ettiği hisselerini neden küçük ortaklarından binbir zahmete girip ve milyonlarca lira ödeyip geri almaya kalksın? Siz bir şirketiniz olsa ve zarar etseniz ortağınıza para verip ondan kurtulmaya mı bakarsınız?
    Ha bu konuya herkes cevap versin bi zahmet?

Sayfa 552/813 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •