Sayfa 700/813 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 6503 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1.  Alıntı Originally Posted by eskidereli Yazıyı Oku
    Grup adı olarak söyleyebilirim ancak. Bizdeki ortada zaten yazdığım gibi. Bizdeki Ky, kayserideki toplu şekilde. Adana grubu da kalabalık bir grup.

"HİKAYENİ KENDİN YAZ" Eskidereli cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Merhaba, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Akzo çağrı fiyatını 53 yaptığında 283 bin lot civarı tek yatırımcıdan (bu yatırımcıyı da merak ediyorum)dönüş olmuş şubat ayında. Daha sonra hisse mart düşüşünde 30tl altına geldiğinde akzo alım yapmamış piyasadan. Bunun nedenini merak ettim. Piyasa ya girip istediği lotları toplama fırsatı varmış oysaki.

Diğer konu da, akzo çağrı fiyatını yükselterek %95e ulaşma ihtimali var mıdır. Mesela 70tl ye çağrıya katılmayı düşünen olur mu.

Elimde bir miktar var, sayıyı artırmayı düşünerek soruyorum, yorumlarınızı merak ediyorum.

İyi Bayramlar .

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler
    Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı (%)
    TEKYAR TEKNİK YARDIM ANONİM ŞİRKETİ 4.884.947,76 TRY 48,85
    AKZO NOBEL DECORATİVE COATİNGS TURKEY BV 3.940.500,30 TRY 39,40
    Diğer 1.174.551,94 TRY 11,75
    Toplam 10000000 TRY 100

Azo Nobel coating bu diğer denilenlerden %4.72 almış.
    Yani 472bin lot almış. Diğer %7.03 olmuş. ,
    Bu ortaklı yapısında Çoğunluğun Akzo ya geçmesi için KY nin malının(%7.03) den %5.85 alması gerekiyor
    Akzo şirketde söz sahibi olmak istiyor. Küçük ortaklıktan çıkıp büyük ortak olacak. unun için Kotdan çıkacak.

3. olimps kottan çıkamayınca 1,5 dan 5 TL ye çıkmıştır sonra %200 bedelli verdi.
    Bunun öyle olacağını söylemek mantıklı olmaz ama aklınızın bir köşesinde dursun..

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Merhaba, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Akzo çağrı fiyatını 53 yaptığında 283 bin lot civarı tek yatırımcıdan (bu yatırımcıyı da merak ediyorum)dönüş olmuş şubat ayında. Daha sonra hisse mart düşüşünde 30tl altına geldiğinde akzo alım yapmamış piyasadan. Bunun nedenini merak ettim. Piyasa ya girip istediği lotları toplama fırsatı varmış oysaki.

Diğer konu da, akzo çağrı fiyatını yükselterek %95e ulaşma ihtimali var mıdır. Mesela 70tl ye çağrıya katılmayı düşünen olur mu.

Elimde bir miktar var, sayıyı artırmayı düşünerek soruyorum, yorumlarınızı merak ediyorum.

İyi Bayramlar .

Merhaba iyi bayramlar, bildiklerimi aktarmak için burdayım, yanlışım olursa daha iyi bilen varsa yazdıklarımı düzeltsin lütfen.

Bahsettiğiniz 286.707 lot Uzunyol ailesinin vakfının yani eski sahiplerinindi, anlaştılar ve 53 TL çağrı fiyattan verdiler. Uzunyol ailesinin Akzo Nobel ile farklı ortaklıkları var. Onun için anlaşmaları kaçınılmazdı. Mesela ortak girişim firmasının %25 ini de verdiler.

Evet hisse 30 tlye düştü doğrudur. Almamasının bazı nedenleri sıralayabilirim, bunların benim öngörüm sadece. 53 TL çağrı fiyatından vakfın lotları hariç istedikleri gibi yatırımcıdan dönüş olmadı. Sonra hisse 63 TL ye çıktı ve oralardanda ciddi satıcı çıkmadı. Hissede bilinçli yatırımcı hikayeyi biliyordu ve kottan çıkma örnekleri ile beklentileri yüksekti. 55 ile 63 arası alanlar çok oldu, çünkü bilinen gerçek şuydu son çağrı fiyatı 53 TL idi aldılar ve vermediler. Buralardan vermeyen kalkıp zararına satmaz, bunu patrona iyi biliyor. Ama asıl rahatlatan bilgi bu hissenin son çağrısı 53 TL yani en alt ederi ortada. Bu hissenin sahibi Akzo Nobel ilk çeyrekte Avrupa'daki hisselerini geri alabilmek için çaba verdi ve yaklaşık Avrupa'daki hisselerini için 500 milyon euro harcadı. Burda yeni bir çağrı yapacaksa mevzuata göre 53 TL üzeri olması gerekiyor ama 63 TL den vermeyen yatırımcıyı da göz önünde bulundurarak ileriki zamanda 70 üstü alım olasılığı yüksek. Son çağrılara göz at istersen. 53 TLden çağrı yapıldığında kağıt 63 oldu. Yani beklenti de artıyor. Yaşayıp görecez.

Şunu unutmamak lazım, %95 olduğunda resmi olarak spkya kottan çıkma başvurusu yapacak. Spk onayından sonra kottan çıkabilmesi için %98 şartı var. Ulaşıldığında spkya sunularak tekrar onay istenecek. Spk incelemesine istinaden onay gelirse kottan çıkar.

Ben temelciyim, kottan çıkma hazırlığı olan hissede tek başına teknik işlemez. Sadece temele dayalı teknik doğru sonuç verebilir. Onun için MGM21 arkadaşımızın verdiği örneklemeleri ve temel esaslı tekniğini de dikkate alın derim.

Saygılar.

"HİKAYENİ KENDİN YAZ" Eskidereli cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : eskidereli; 27-05-2020 saat: 03:13.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    pis yedili yetmişyedi yerden alıyorlar yine aynı cepte mal toplanıyor sanırım
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

6. Tahta ben sahipliyim diyor ama kontrol kimde yada hangi grupta

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    58 50 den mal değişimi yapıyorsun yapma rahat bırak gitsin böyle güzel piyasada
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

8. iyi akşamlar bugün alanlar

1-iş :8.701

2-vakıf :7.154

3-ak :3.990

4-deniz :1.562

5-hsbc :1.360

6-anadolu :1.052

7- diğerleri :2.540

satanlar

1-info :-6.585

2-global :-5.740

3-garanti: -3.626

4-yapıkredi :-2.856

5-oyak :-1.788

6-a1 capital:- 1.426

7-halk :-1.265

8-ziraat :-1.144

9-diğerleri :-1.850

kesinlikle ytd. dar alanda kısa paslaşmalar.

Sayfa 700/813 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •