Sayfa 73/813 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 6501 madde; 577 - 584 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1. Bu nasıl bir kağıt arkadaşlar? Kafası isteyince ortada sebep yokken % 10 yukarı gidiyor. Aşağıdaki habere hiç tepki vermiyor. Nedendir acep??

PPG, rakibi Akzo Nobel'i satın almak için 24.6 milyar dolar önerdi

ABD'li boya şirketi PPG'nin, Hollandalı rakibi Akzo Nobel'i 24.6 milyar dolara
    satın almak için 'son dostça davet' olarak tanımladığı üçüncü bir teklif yaptığı
    bildirildi.

PPG'nin Dulux marka boyanın sahibi için 61.50 pound nakit ve 0.357 PPG hisse senedinden oluşan yeni bir nakit ve hisse senedi teklifi sunduğu belirtildi.

Söz konusu teklifin, şirketin bağımsız kalması durumunda Akzo Nobel'in
    hissedarlarına ödeyeceği temettü ödemelerini içerdiği kaydedildi.

MATRİKS de dün yayınlanmış bir haberdir.

Alıntı Originally Posted by teyyareci Yazıyı Oku
    Sanırım yok.. 273 milyar üretim hasılatına karşılık kala kala elde kalan 3.8 milyar kar...Anlamaya gerek kalmadan, hiç edilen onca kar. 70 milyar pazarlama giderleri, 20 milyar reklam, 20 milyar da satış elemanlarına ödenen meblağ...amaç karı nasıl yok edebilirim düşüncesinde olan şirket yönetimi...12 milyar kendi ceplerine, şuraya buraya derken, kalbur üstü bir nalburun edeceği karı göster...Kardeşim ne işin var o zaman buralarda..yıllardır zarar ediyorsun, ne iş yaptığın belli.. Türkiyemin en büyüklerindensin. Hırsızlık yapmanın ne aleemi var.. Zaten hepiniz bizlerin sırtından geçinen asalaklarsınız. Var mı aksini söyleyecek..KEŞKE BİLANÇOSUNA BAKMASAYDIM.( KISA VADELİ BORÇ hammadde karşılığı, uzun vadeli borç yok, 4-5 milyon dolar, euro var..Ama ne yok...ŞEREF, DOĞRULUK VE KY YANDAŞLIĞI....
    SPK ya bilançoların incelenmesi için gerekli başvuruları yaptık , hala yapmamış olan varsa aşağıdaki linkten yapabilir... Yıllardır muhasebe oyunları ile hiç edilen bilançolardan küçük ortakların gaspedilen haklarını devletimiz soracaktır...

https://beb.spk.gov.tr/?submenuheader=-1

Alıntı Originally Posted by teyyareci Yazıyı Oku
    Sanırım yok.. 273 milyar üretim hasılatına karşılık kala kala elde kalan 3.8 milyar kar...Anlamaya gerek kalmadan, hiç edilen onca kar. 70 milyar pazarlama giderleri, 20 milyar reklam, 20 milyar da satış elemanlarına ödenen meblağ...amaç karı nasıl yok edebilirim düşüncesinde olan şirket yönetimi...12 milyar kendi ceplerine, şuraya buraya derken, kalbur üstü bir nalburun edeceği karı göster...Kardeşim ne işin var o zaman buralarda..yıllardır zarar ediyorsun, ne iş yaptığın belli.. Türkiyemin en büyüklerindensin. Hırsızlık yapmanın ne aleemi var.. Zaten hepiniz bizlerin sırtından geçinen asalaklarsınız. Var mı aksini söyleyecek..KEŞKE BİLANÇOSUNA BAKMASAYDIM.( KISA VADELİ BORÇ hammadde karşılığı, uzun vadeli borç yok, 4-5 milyon dolar, euro var..Ama ne yok...ŞEREF, DOĞRULUK VE KY YANDAŞLIĞI....
    273 milyon hasılat 3.8 milyon kâr. PEH!

Alıntı Originally Posted by Brunel Yazıyı Oku
    Bu nasıl bir kağıt arkadaşlar? Kafası isteyince ortada sebep yokken % 10 yukarı gidiyor. Aşağıdaki habere hiç tepki vermiyor. Nedendir acep??

PPG, rakibi Akzo Nobel'i satın almak için 24.6 milyar dolar önerdi

ABD'li boya şirketi PPG'nin, Hollandalı rakibi Akzo Nobel'i 24.6 milyar dolara
    satın almak için 'son dostça davet' olarak tanımladığı üçüncü bir teklif yaptığı
    bildirildi.

PPG'nin Dulux marka boyanın sahibi için 61.50 pound nakit ve 0.357 PPG hisse senedinden oluşan yeni bir nakit ve hisse senedi teklifi sunduğu belirtildi.

Söz konusu teklifin, şirketin bağımsız kalması durumunda Akzo Nobel'in
    hissedarlarına ödeyeceği temettü ödemelerini içerdiği kaydedildi.

MATRİKS de dün yayınlanmış bir haberdir.
    Dolar değil Euro olacak haberde öyle 24.6 milyar Euro . Daha önceki 21 milyar Euro idi mart ayında. Şu ifadede dikkatimi çekti "yapılan son dostça davet" ...

5. 35.72 den aldım referandum öncesi ve dedim ki evet çıkarsa sürünmeye devam ederiz ama hayır çıkarsa tabanımız garanti...Bu yüzden 1 hafta ceza aldım ve yazdıklarım silindi...dediğim gibi olmaya devam ediyor borsa cumhuriyet tarihinin zirvesinde ve bu da taban dan %10-15 uzakta...

Klasik bilanço öncesi hareketi bekliyorum %8-10 civarı yapsa benden malı versem kaçsam

Alıntı Originally Posted by ICO Yazıyı Oku
    35.72 den aldım referandum öncesi ve dedim ki evet çıkarsa sürünmeye devam ederiz ama hayır çıkarsa tabanımız garanti...Bu yüzden 1 hafta ceza aldım ve yazdıklarım silindi...dediğim gibi olmaya devam ediyor borsa cumhuriyet tarihinin zirvesinde ve bu da taban dan %10-15 uzakta...

Klasik bilanço öncesi hareketi bekliyorum %8-10 civarı yapsa benden malı versem kaçsam
    Bilanço gene kötümü gelecek sayın Marshall profesörü ICO?

7. Hollanda Ekonomik İşler Bakanı, Akzo Nobel'in satılmasına hala karşı olduğunu bildirdi

Hollanda Ekonomi İşleri Bakanı Henk Kamp, boya üreticisi Akzo Nobel'in
    devralımına karşı muhalefetini tekrarlayarak, firmanın ABD'li rakibi PPG
    Industries'in verdiği teklifini yükseltmesinin umrunda olmadığını sööyledi.

Kamp, BNR radyosuna verdiği röportajda "Teklifin düşük veya yüksek olması
    fikrini değiştirmiyor" dedi.

Kamp, "Hem yönetim kurulu hem de denetleme kurulu olarak Akzo Nobel yönetiminin
    bağımsız kalmayı planlaması Hollanda ekonomisi için iyi ve ben bunu
    destekliyorum." diye konuştu.

Akzo, şirkete 26,9 milyar avro (28,8 milyar dolar) teklif veren PPG'nin son
    önerisini inceliyor.

Matriks de biraz önce geçti.

8.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bilanço gene kötümü gelecek sayın Marshall profesörü ICO?
    iyi gelmesi için bir sebep yok...Dikkat ederseniz bilanço öncesi hareketi baz alarak yazdım bilanço ile ilgili bir beklentim yok..Klasik bilanço öncesi yukarı taşır biraz ve ben malımı seve seve veririm kendisine ondan sonra ne yaparsa yapsın umrumda değil

37.50-38 arası hedefim orayı görürsem direkt satarım...

Sayfa 73/813 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •