Sayfa 662/813 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon
Arama sonucu : 6500 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1. Senedimiz brüt takasa girmiş.07/04/2020 ye kadar hayırlı olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by hoca65 Yazıyı Oku
    Senedimiz brüt takasa girmiş.07/04/2020 ye kadar hayırlı olsun.
    sakıncası yok. Zaten uzun vadeli yatırımcıyız.

3. Brüt takas uygulaması kapsamına alınan paylarda alım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında alımlarını karşılayacak tutarda nakit, satım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında satımlarını karşılayacak miktarda menkul kıymet bulundurması gerekmektedir.

Brüt takas uygulaması getirilen hisselerde internet üzerinden işlemler kapatılır. Yani hisseyi e-trader veya herhangi bir internet üzerinden emir gönderim uygulaması ile alıp-satamazsınız. Hissede işlem yapmak isteyen yatırımcılar ya aracı kurumlarla yüz yüze görüşmeli ya da aracı kurum ile telefonda görüşerek işlemlerini yaptırtabilir. Ayrıca brüt takas uygulaması getirilen hisselerde işlem yapmak isteyen yatırımcılar kredili işlemler yapamaz yani alış işlemi yapmak istedikleri tutar kadar parayı hesaplarında nakit halinde boşta bulundurmak zorundadırlar. Satış işlemi içinde yapmak istedikleri lot miktarı kadar menkul kıymeti hesabında bulundurması zorunludur.

4. borsada işlem gören hisse senetlerinin satın alındığı gün satılamaması sonucunu doğuran, manipülasyonu önleme amaçlı uygulama. yani, bu uygulama kapsamına konu hisse senedi ile gün içinde trading yapamazsınız.

genelde hiç bir sebep olmaksızın tavan, tavan giden yada taban, taban giden hisselere (bkz: spk)'nın uyguladığı bir çeşit ceza. brüt takas öncesi otomatik seans durdurma olur ve * tarafından şirkete ihtar niteliğinde soru sorulur hayırdır kardeş sen niye tavan, tavan veya taban, taban gidiyorsun denilir*.
    söz konusu şirket bu ihtara mutlak suretle kap'tan açıklama yapması gerekir.

5. Amaç KY yi korumak...

6.  Alıntı Originally Posted by MGM21 Yazıyı Oku
    Amaç KY yi korumak...
    Sayın MGM21,

Yukarıda detaylı anlatmışsınız ama konulara yabancı birisi olarak basit bir soru sormak istedim.

Şu an elimdeki lotları daha önce olduğu gibi internet bankacılığına girip satış veremiyor muyum ? Bankayla irtibat mi kurmam gerekiyor illa ?

7.  Alıntı Originally Posted by aimer Yazıyı Oku
    Sayın MGM21,

Yukarıda detaylı anlatmışsınız ama konulara yabancı birisi olarak basit bir soru sormak istedim.

Şu an elimdeki lotları daha önce olduğu gibi internet bankacılığına girip satış veremiyor muyum ? Bankayla irtibat mi kurmam gerekiyor illa ?
    sayın aimer
    normal alım satım yapabilirsiniz. ben hem aldım hem sattım bugün.

8. Selamlar ,

Hissemizi genel olarak yorumlayabilecek arkadaşlar var mıdır? takas aracı kurum yabancı payı vs şeklinde..

Sayfa 662/813 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •