Sayfa 731/814 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon
Arama sonucu : 6507 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

Alıntı Originally Posted by hoca65 Yazıyı Oku
    Marshall Boya 2017 yılında yurt dışına taşıdığı Solvent üretimini yeniden Türkiye'de yapacak. Firmadan dün akşam KAP'a yapılan açıklamaya göre bu kapsamda yapılacak modernizasyon çalışmaları için Yatırım Teşvik Belgesi alındı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Şirketimizin modernizasyonu kapsamında T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapmış olduğu teşvik başvurusu Bölgesel teşvik kapsamına alınmış ve 22 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de, 17/02/2020 tarih ve 508764 sayılı Yatırım Teşvik Belgesi, olarak yayımlanmıştır. 38.780.090 TL tutarlı Yatırım Teşvik Belgesinin başlangıç tarihi 20 Ocak 2020, bitiş tarihi ise 20 Ocak 2023'tür.

Yatırımın kapsamı, stratejik gerekçelerle, 24 Temmuz 2017 tarihinde Kap açıklaması ile duyurduğumuz üretimi yurt dışına taşınan Solvent üretiminin, değişen koşullar ve Akzo Nobel stratejileri ile beraber , tekrar yurt içinde üretilmesi için yapılan makina ve teçhizat modernizasyonudur."

Bunun yanında teşvikin KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, faiz desteği, yüzde 30'luk yatırıma katkı oranı, 6 yıllık sigorta primi işveren hissesi desteği ile yüzde 70'lik vergi indirimini içerdiği belirtildi.

haberturk.com

Bu haber Mayıs ayında yayınlandı. Bu tesisin getirdiği kazancın kâr a etkisi nasıl olur. Avrupa solvent üretim merkezi olunur mu

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
    Selamlar hoca65, hakkımdaki olumlu görüşün için teşekkür ederim. Burada al sat yapan çok var, ondan dolayı biraz geriye çekildim ben 1 lot bile satmadım. 63 ten 30 a geldi umursamadım çünkü şirketi iyi biliyorum. 102 den 80 şere geldi ekranı kapattım. Solvent yatırımı çok ciddi bir yatırım. Şirketi ihya eder. Türkiyeyi üst kullanacak. Akzo Nobel tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir firma ve çok borsada da işlem görüyor. Solvent yatırımı yurt dışı düşünüyordu ama ben hep aksini idda ettim, yurt içinde bu yatırıma hız vereceğini düşündüğümden yatırımları olacağının bilgisini buradan yazdım. Solvent yatırımı Türkiye gibi bir yerde olması Asya Avrupa kanadını elinde tutmaya yarayacak ki şirket farklı yerlere oynuyor. Bundan dolayı patron hisselerini topluyor adam gelecekteki payı kimseyle paylaşmak istemiyor. Bugün ki hareketlerin olması normal. Al satçılar var. Ky bana yeter kar alıp çıkıyor. Ama benim için önemli olan patron devreye girmedi. Ya girmezse diyorlar o zaman Spk mevzuatı işletir kar dağıtmak zorunda gibi bir sürü yol var, kenara çekilip sabırla bekliyorum. Patronun hamlesi ve %95 üzeri işler değişir. Hayırlısı ile.

"HİKAYENİ KENDİN YAZ" Eskidereli cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    sevgili kardeşim selam 82 -100 arası ikinci çeyregi ve bekledigi haberin konaklama noktaları dikkat ettiyseniz bu aralıklarda kar yapıyor tahta yapıcı bu işin erbabı hınzır
    Hakikaten güçlü bir speği var, bunu göz ardı etmemek lazım.

Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    durduk kaldık öyle 10 dene lotumu benden almak için her işi çevirme patron harbi ol ciğerimi ye
    Patronluk hamle yok ortada. Spek güçlü

Alıntı Originally Posted by hoca65 Yazıyı Oku
    10 yıllık süreçte hissemiz hep zarar açıklamış olmasına rağmen hissenin fiyatı ortalama 45 TL civarında. 2019 yılını kârli kapatması ve 2020 3 aylık karda 2019 neredeyse geride bırakıp sermayesinin üzerinde kâr elde etmesi
    Avrupa solvent üretimini ülkemize taşıması ve yeni teşvik yatırımlar la birazcık hareketlendi diye bu hissenin yeri burası değil .yabancı bunun farkında son bir haftada alıma geçmiş .Yerimiz 3 haneli rakamlar diye düşünüyorum. Neden bir kent neden bir boshfren olmayalım. Grafikleri de uyuşuyor.
    Kottan çıkmak için bir arzusu var.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Hem fikirim hoca65. Kendi grubumuz var ve orada kent ve boshfren hareketlerini de inceledik uyuşan yanı var. Son 1 haftadır yabancı giriyor ve yabancı baskılayarak giriyor, sanmayın ki adamlar yeni giriyor. Hafif tahtada idiler. Bazen hacim siz düşmesi niye sanıyorsunuz. Yabancı kokuyu aldı. Sabırla beklemek için geçen hafta ekranı tamamen kapatmıştım.

5. haydi be marsal 82 yapacaksan yap dirhem dirhem aşagı gelecegine vur oraya da rahatla hergün yemyeşil endeksde kırmızı olmak yakışmıyor
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

6.  Alıntı Originally Posted by eskidereli Yazıyı Oku
    Patronluk hamle yok ortada. Spek güçlü

Düşürdüğü için mi güçlü, hergün -2 neresi güçlü ve bu endekste.

Sayfa 731/814 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •