Sayfa 42/813 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 6503 madde; 329 - 336 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

arkadaşlar marşal boyanın istanbul topkapı maltepedeki eski fabrika binası ve arsası hakkında bilgisi olan varmı.?

2.  Alıntı Originally Posted by baralper Yazıyı Oku

dünkü aracı kurum dağılımı..
    tahtanın hakimi iş yatırım dün ne yapmış ? sadece top çevirmiş ve günü 3000 lot artıda kapatmış.. ak yatırım 90 bin lot mal çeviriyor 33000 lot ekside kapıyor ve ondan sonra gelen garan da 39 bin lot çeviriyor 6000 ekside kapıyor.. bunların eksılerının buyuk coğunluğunu kim alıyor ? Yapı kredi ziraat ve gedik... Bunlarda tahtada ıs ak ve garandan sonra gelen büyük oyuncular...
    Bilanço oyunlarıyla hep zarar gösteren şirket neden şimdi kar yazdı.. Borsada genel bir anlayış vardır , aynı sektörde iş yapan firmalardan hareket yapanlardan sonra hareketini yapmayan firmalara gözler çevrilir ( tabi batak vs değilse )...
    Lafın özü ortada bir PULLBACK var ve göstere göstere olmaz... Hakkımızda hayırlısı
    SONUÇ olarak önümüzdeki hafta ki görüşünüz nedir. yada genel kurula kadar.

3. Sayın baralper,

Yazdıklarımı okumuyorsunuz yada cümlenin son kısımlarındaki (cek) (cak) yada (olabilir) (bilir) kısımlarına dikkat etmiyorsunuz.

Cek - cak gibi ifadeleri kullanan biri değilim.

Teknik konusunda senin kadar bilgim olmayabilir ama bendeki bilgi bana yetecek kadardır.

Detaylı ve profesyonel teknik analiz istediğimde bazı dostlarım binlerce km öteden 10 dakika yapar ve gönderirler.

Ama takas konusuna gelince o da benim uzmanlık alanımdır.
    Günlük pastanın 1/3 üne bakarak birşeyler yazmışsınız.

İlk 5 kademe aliş satış kısmında satıcı 10 kurum var. Bunlardan 7 si Türkiyedeki en fazla küçük yatırımcının hesabının bulunduğu bankalara ait yatırım hesaplarıdır. Küçük yatırımcı güvenli kurum arar.
    İlk 5 kurumun altında DİĞER kısmıda piyasadaki diğer tüm kurumları tespit eder ve lotca ilk 5 e giremeyecek büyüklüktekilerin toplamıdır.
    Aradaki fark 23000 lot civarı.
    Azımsanmayacak kadar büyük. Nerdeyse ilk 5 kurumdaki alış lotlarına tekabul ediyor.
    Listede toplamda 30 kuruma dağıtılan küçük küçük 23000 lot var.
    Birde şunu bize kesin olarak söyleyebilirmisiniz?
    İlk 5 teki yapı kredi, ziraat, gedik, şeker yatırımdaki tüm mallar spekinmi? Buradan işlem yapan yüzlerce küçük yatırımcı var. Terside satış kademesi için doğru sadece ak yatırım için garklı. Çünkü blok olarak elden çıkardığı aşikar.

Ben ne diyorum: aynı grup 3 ayda bir tahtaya geliyor 32-33 ten toplayarak 38-40 hareketi yapıyor. 37 lerde spek uşakları tahtayı uçacak diye pazarlıyor ve küçük yatırımcıya mal kilitleniyor.
    Ey küçük yatırımcı durum defaatlerce tekerrür ederken sende 32-33 den maliyetlen 38-39 dan spekin kafasına çak diyorum.
    Ben bile bunu derken uçacak kaçacak bu sefer trendi kırdı diyenlerin yazılarından etkilenip salak gibi adamın 39,4 lardan malı basmasını izliyorum.
    Birilerine 40 lardan mal aldırıpta uçacak kaçacak diyorsam herşeyi diyebilirsiniz.
    13 yıldır burdayım kimsenin vebalini almadım.
    Hedefi çok yüksek olanların zaten günlük izlemesine gerek yok. Hergün izleyen biriyseniz kısa vadelisiniz derim. Kısa vadeliyseniz oyuncuya göre hareket etmeye çalışın.
    Saygılarıml

Alıntı Originally Posted by devrikiki Yazıyı Oku
    Sayın baralper,

Yazdıklarımı okumuyorsunuz yada cümlenin son kısımlarındaki (cek) (cak) yada (olabilir) (bilir) kısımlarına dikkat etmiyorsunuz.

Cek - cak gibi ifadeleri kullanan biri değilim.

Teknik konusunda senin kadar bilgim olmayabilir ama bendeki bilgi bana yetecek kadardır.

Detaylı ve profesyonel teknik analiz istediğimde bazı dostlarım binlerce km öteden 10 dakika yapar ve gönderirler.

Ama takas konusuna gelince o da benim uzmanlık alanımdır.
    Günlük pastanın 1/3 üne bakarak birşeyler yazmışsınız.

İlk 5 kademe aliş satış kısmında satıcı 10 kurum var. Bunlardan 7 si Türkiyedeki en fazla küçük yatırımcının hesabının bulunduğu bankalara ait yatırım hesaplarıdır. Küçük yatırımcı güvenli kurum arar.
    İlk 5 kurumun altında DİĞER kısmıda piyasadaki diğer tüm kurumları tespit eder ve lotca ilk 5 e giremeyecek büyüklüktekilerin toplamıdır.
    Aradaki fark 23000 lot civarı.
    Azımsanmayacak kadar büyük. Nerdeyse ilk 5 kurumdaki alış lotlarına tekabul ediyor.
    Listede toplamda 30 kuruma dağıtılan küçük küçük 23000 lot var.
    Birde şunu bize kesin olarak söyleyebilirmisiniz?
    İlk 5 teki yapı kredi, ziraat, gedik, şeker yatırımdaki tüm mallar spekinmi? Buradan işlem yapan yüzlerce küçük yatırımcı var. Terside satış kademesi için doğru sadece ak yatırım için garklı. Çünkü blok olarak elden çıkardığı aşikar.

Ben ne diyorum: aynı grup 3 ayda bir tahtaya geliyor 32-33 ten toplayarak 38-40 hareketi yapıyor. 37 lerde spek uşakları tahtayı uçacak diye pazarlıyor ve küçük yatırımcıya mal kilitleniyor.
    Ey küçük yatırımcı durum defaatlerce tekerrür ederken sende 32-33 den maliyetlen 38-39 dan spekin kafasına çak diyorum.
    Ben bile bunu derken uçacak kaçacak bu sefer trendi kırdı diyenlerin yazılarından etkilenip salak gibi adamın 39,4 lardan malı basmasını izliyorum.
    Birilerine 40 lardan mal aldırıpta uçacak kaçacak diyorsam herşeyi diyebilirsiniz.
    13 yıldır burdayım kimsenin vebalini almadım.
    Hedefi çok yüksek olanların zaten günlük izlemesine gerek yok. Hergün izleyen biriyseniz kısa vadelisiniz derim. Kısa vadeliyseniz oyuncuya göre hareket etmeye çalışın.
    Saygılarıml
    ______
    Devrikiki hocam birde dostlarınızdan bir teknik analiz alabilir miyiz?

5.  Alıntı Originally Posted by GonulADAMI Yazıyı Oku
    Sana özel mesaj atan adam senin bu işi bildiğin için değil, spekin adamının ağzından laf almak için yazdığını düşünüyorum.
    Yoksa 40 larda duramaz demek her aceminin yapabileceği bir iş.
    Sen harbiden havalara girmişsin. Mardine bile o bilmez ben bildim dedinya....
    Ele verme operasyonu diyorsun, kağıt 37,5 dan mı ele verilir, ey beyin düşmanı arkadaşım.
    İsterse bu kağıdı elini öpene 300 den verir.
    Bu kağıtta kimler var. Ellerinde kaç lot var.
    Kim kimin yancısı.
    Adam donuna kadar satacakmış neredeyse, ebesini ağlatmışlar. Elinde kala kala 5 bin lot mal kalmış satılacak.
    (Ciddiye alıp sana yazıyorsam diğer arkadaşlarda birşeyler öğrensin diyedir)
    "Spek adamı olsam Garantinin topladığı malların sonrası önceki finans yatırımın hareketi gibi olmasın diye uyarırmıyım" diye yazmışsın birde. Daha kim kimdir bilmiyorsun Kim nereden alır, nereden satar. Kim kime virmanlar. Kaç senedir yazıyordun kardeş ? Hakketen seni ciddiye alıp yazdığım için ayıp bana.
    Hangi kağıt yerinde durmuşki bu dursun. Birde bilmişsin gibi yazıyorsun. %10-20 arasında yıllardır oynuyor.
    Seni küçük düşürmek yada üzmek niyetinde değilim ama insanlara saygılı olman gerektiğini anımsatmak isterim.
    Hadi işine.
    Paranı topla öyle gel.
    Senin hakkında zerre bişey yazmaya değmez borsayorumu.com A girin Marshall sayfasına bakın bu cahil cühela 4 senedir sayfaya kendi kendine yazar durur...yok 200 olacak yok 300 olacak diye...

Bekleyin birader beklemeye devam edin siz bakarsanız akıllı adamlar trade eder kazanır ve kazanıyoruz da

6.  Alıntı Originally Posted by baralper Yazıyı Oku

bu da yakın cekim hali..
    Şu malı yıktı diyenler var ya bunlar nasıl bu borsada işlem yapıyor gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.. Bilanço çok kötü gelecek onun haberini aldı malı sattılar diyen arkadaşım gönderdiğim grafiğe iyi bak adam düşeni kırdı onaya geliyor artık önü boş tekrar kanal içine girmezse.. Sizin malı yıktı yorumunuzun mantıklı olacağı tek nokta kanal içi 35.60 altına girerse olacaktır şu aşamada bence erken yorum yapıpta insanların vebalini almayın
    mal 50-80 arası yıkıldı bu tahtada...
    35.60 içinde fazla beklemenize gerek kalmayacak umarım sizde önceki üyeler gibi kaybolmasını bu süreçte...herkes gidiyor bi ben kalıyorum sonra

7.  Alıntı Originally Posted by ICO Yazıyı Oku
    mal 50-80 arası yıkıldı bu tahtada...
    35.60 içinde fazla beklemenize gerek kalmayacak umarım sizde önceki üyeler gibi kaybolmasını bu süreçte...herkes gidiyor bi ben kalıyorum sonra
    Baralper ustam ne demisse cikmistir nokta atisini iyi yapar 100de 100 grafikcidir iyi analiz eder beni bugunlere kadar getirdigi icin kendisine cok tesekkur ederim

'Bahar geliyor,
    bir Marshal alalım boya badana zamanı'
    dedik ve daldık buraya ama ve lakin,
    Kavga çıktı burada.
    Kavgayı severim ama seyretmesini tabii.
    Kavgada bütün içeride saklanan bilgiler açığa çıkıyor.
    Bu sayede ben de kısa sürede, hisse hakkında epeyce bilgilendim.
    Bilmediğim şeyler de varmış.
    eskiden bilançosu iyi olduğu zamanlar alır satardım.
    sonra mali yapısı bozuldu, ben de soğudum ama
    göz ucuyla da olsa her bilançosuna baktım.
    ne zaman düzelir diye.
    İzlediğim kadarıyla hisse kabuğunu yırtmaya başlayacak gibi.
    Bu nedenle az da olsa almaya başladım.
    Umarım herkes için mali yapıdaki düzelme hayırlı olur.
    Şaka bir yana da kavga etmeyelim arkadaşlar.
    seviyeli tartışmaya evet ama kişilikleri hedef alan kırıcı tartışmalara hayır.
    Marshal'ın hepsi sizin olsa ne yazar insanların onurunu ve şerefini yok ettikten sonra.
    Herkese bol kazançlar.

Sayfa 42/813 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •