Sayfa 27/38 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 209 - 216 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

dun FOX tv deki habere gore son 2 sene bir firmada hayali olarak kendini calisir gosterip sgk primi odeyenlerden 300bin kisi yakalamis sgk ve o bicim ceza kesip, primleri iptal etmis- boyle bir durum gercek olabilir mi- benim pek cok tanigim kisi bu yollari kullaniyordu...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Gecen hafta ulkede sgk ya gidip tekrar yurtdisi borclanma talebinde bulundum bu kez extra bir form daha doldurdum. Ayrica emniyet e gidip TR ye giris cikislarin sorgulatilmasi istenildi. Islemler biraz daha uzun surdu ama hallettim. Emniyet kantinde beklerken ki cunku islemlerin yaklasik yarim saat surecegini bana polis memur ifade etmisti. 2 cay 1 kasarli tost icin sadece 3tl vermenin dayanilmaz rahatlatici etkisini elde ettim. 2.5 lira tost normal ama 25 kurus a enfes bir cay icmek superdi yasasin emniyet... Evrak kayit surecinde de yaptigim milliyetci konusmalar ile de kadin polis memurun degerli sohbetine erisebildim.
    Saygilar emniyet.....

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Gecen hafta ulkede sgk ya gidip tekrar yurtdisi borclanma talebinde bulundum bu kez extra bir form daha doldurdum. Ayrica emniyet e gidip TR ye giris cikislarin sorgulatilmasi istenildi. Islemler biraz daha uzun surdu ama hallettim. Emniyet kantinde beklerken ki cunku islemlerin yaklasik yarim saat surecegini bana polis memur ifade etmisti. 2 cay 1 kasarli tost icin sadece 3tl vermenin dayanilmaz rahatlatici etkisini elde ettim. 2.5 lira tost normal ama 25 kurus a enfes bir cay icmek superdi yasasin emniyet... Evrak kayit surecinde de yaptigim milliyetci konusmalar ile de kadin polis memurun degerli sohbetine erisebildim.
    Saygilar emniyet.....
    Sn. servetbey,

1- '' Tekrar '' derken ne demek istediniz ?
    2-Extra form ne içeriyor ?
    3-Sizce ; 1980 lerdeki TR ye giriş cıkış kayıtları olmadığından ne olur ?
    Syg.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

* 3cu kez odeme talebinde bulundum, onceki iki adedi odedim ..
    * extra form, tc kimlik adres vs
    * benim 92den sonrakileri bulabildiler (benim odeme talebim son 1-2 sene yi iceriyordu, benim adima onemli bir durum degil di) sizin 1980 oncesi calismalariniz var ise TR giris cikis tespit icin zorlanabilir belki sgk, yazismalar gerekir sanirim..

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. servetbey,

1- '' Tekrar '' derken ne demek istediniz ?
    2-Extra form ne içeriyor ?
    3-Sizce ; 1980 lerdeki TR ye giriş cıkış kayıtları olmadığından ne olur ?
    Syg.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    * 3cu kez odeme talebinde bulundum, onceki iki adedi odedim ..
    * extra form, tc kimlik adres vs
    * benim 92den sonrakileri bulabildiler (benim odeme talebim son 1-2 sene yi iceriyordu, benim adima onemli bir durum degil di) sizin 1980 oncesi calismalariniz var ise TR giris cikis tespit icin zorlanabilir belki sgk, yazismalar gerekir sanirim..
    teşekkürler
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Ornek yurt disi borclanma hesap pusulasi...........

7. Sn. servetbey,

Ben şu anda 3 ekimde dolacak olan son 3,5 yıl sgk'lılık gün sayımın dolmasını ve Paris Sosyal Güvenlik Müşavirliğinden gelecek onaylı Hizmet Dökümü belgemi bekliyorum.

Bu arada bir sosyal güvenlik danışmanına gidip borçlanma şartlarımın ne olmasına gerektiğine dair danışmanlık alıcam.
    Çünkü, gün sayım çok, belki de borçlanmama gerek bile kalmıyacak. Borçlanırsam maaşı nasıl etkileyecek o hesap biraz karışık. Yurtdışı işe giriş tarihim 1979 olduğundan maaşa etkisi olabilir!!! Borçlanma hakkım 870 gün cıvarı .(çalışma+işsizlik+askerlik)

Belki bu konuda söyliyeceğiniz birşeyler vardır diye yazdım.

Gun sayiniz, gerekenden fazla ise bos yere gun satinalmak ile ugrasmayin, ozellikle 2008 den sonraki donemlere ait gunler icin yaziyorum, ama imkaniniz var ise 1999 oncesi donemdeki eksik gunlerinizi satin alabilirsiniz (yurtdisi calisma kaydi ile) her 360 gunluk fazla alacaginiz gun emekli maasiniza yuzde 2 olumlu etkisi olur diye aklimda kalmis yada 720 idi emin degilim...

Daha onceden de yurt disi borclanma yapanlar o donemi refere edip yaklasik 3.5 usd uzerinden odeme yapar maddesini de arastirmanizi saglik veririm,
    son 3.5 yil olarak ne dediginizi tam anlamadim acaba 1260 gun olarak mi demek istediniz yani kurumlar arasi degisiklik olmamasinin tavan gun sayisini mi belirttiniz.

1979 ise ilk girisiniz oldugunu yazmisiniz sgk numaraniza gore sanirim o donemler 5000gun yap yila ve hizmet suresine bakilmiyordu. kontrol ediniz...

Borclanma hakkinizi 870 gunu de anlayamadim. biraz daha ayrintili yazabilirseniz- tecrubelerim ve bilgi birikim ile fayda saglamak isterim size ve forumdaslarimiza.......

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. servetbey,

Ben şu anda 3 ekimde dolacak olan son 3,5 yıl sgk'lılık gün sayımın dolmasını ve Paris Sosyal Güvenlik Müşavirliğinden gelecek onaylı Hizmet Dökümü belgemi bekliyorum.

Bu arada bir sosyal güvenlik danışmanına gidip borçlanma şartlarımın ne olmasına gerektiğine dair danışmanlık alıcam.
    Çünkü, gün sayım çok, belki de borçlanmama gerek bile kalmıyacak. Borçlanırsam maaşı nasıl etkileyecek o hesap biraz karışık. Yurtdışı işe giriş tarihim 1979 olduğundan maaşa etkisi olabilir!!! Borçlanma hakkım 870 gün cıvarı .(çalışma+işsizlik+askerlik)

Belki bu konuda söyliyeceğiniz birşeyler vardır diye yazdım.

Sayfa 27/38 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •