Sayfa 28/38 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 217 - 224 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1. -3,5 yıl = 1260 gün , sgk dan emekli olmak daha avantajlı dediler ..(öncesinde,4 yıl isteğe baglı prim ödemem var, bağkur)
    -yurtdışı işe giriş 1979 olduğundan işe başlama tarihim 1979 olacak. (sgk işe giriş 1995)
    -870 gün ; 450 gün çalışma + 360 gün işsizlik + 60 gün askerlik =870
    Satın alacağım (alırsam!) günler 1979-80-81 yılları

Yurt dışında çalıştığım ülkenin TC ile sosyal güvenlik anlaşması olmadığı söylenmişti ... ancak, Fransa'ya bağlı olduğu ve hizmet günlerini Paris Ataşeliği onaylayacağını söyleyince işler biraz daha karıştı...( işe giriş 1995 ten 870 gün geri gidecekti;1992 olacaktı. Şimdi, işe giriş tarihim 1979 olacak)

Borçlanabileceğim günler 2000 öncesi olduğundan (ABO aylık bağlama oranı) yüksek ABO dan faydalanabilirmiyim , maaşım ne kadar oynar ? Asıl bilmek istediğim maaşa etkisi...
    Son düzenleme : british; 17-09-2017 saat: 18:39.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Kural su
    herhangi bir kurumdan 1260gune kadar satinalabilirsiniz bu sure gecerse bagkur lu olursunuz
    yani cumle yapisi bu sekilde olmalidir. Istege bagli odeme eve bagkur oluyor.

sizin konu baya karisik aslinda prim odemelerinize gore de sgk maasinizi su adresten gormeniz olasi
    uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    -3,5 yıl = 1260 gün , sgk dan emekli olmak daha avantajlı dediler ..(öncesinde,4 yıl isteğe baglı prim ödemem var, bağkur)
    -yurtdışı işe giriş 1979 olduğundan işe başlama tarihim 1979 olacak. (sgk işe giriş 1995)
    -870 gün ; 450 gün çalışma + 360 gün işsizlik + 60 gün askerlik =870
    Satın alacağım (alırsam!) günler 1979-80-81 yılları

Yurt dışında çalıştığım ülkenin TC ile sosyal güvenlik anlaşması olmadığı söylenmişti ... ancak, Fransa'ya bağlı olduğu ve hizmet günlerini Paris Ataşeliği onaylayacağını söyleyince işler biraz daha karıştı...( işe giriş 1995 ten 870 gün geri gidecekti;1992 olacaktı. Şimdi, işe giriş tarihim 1979 olacak)

Borçlanabileceğim günler 2000 öncesi olduğundan (ABO aylık bağlama oranı) yüksek ABO dan faydalanabilirmiyim , maaşım ne kadar oynar ? Asıl bilmek istediğim maaşa etkisi...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ahmetg Guest
    Son 5-6 yildir yurtdisindan borclanarak emeklilik hakkinda ugrastigim icin iyice icini disini ogrendim ama hayatim kaydi

SGK nin istanbul unkapaninda olsun baska sehirlerdekiler olsun oyle yanlislar yapiyorlarki inanamazsiniz. Acaba diyorum bildiklerimi bir ofis kurup satsam mi?

neyse

istediginiz kadar email atin soru sorun hicbirisine cevap vermiyorlar yani cevap geliyor ama anlamsiz cevaplar

Gidip yuzyuze konusacaksiniz ama onda da ya akliniza gelmiyor zaten jetlag siniz yada orada kuyruk var bir de memurun afra tafrasi Allahim anlatacak o kadar cok sey varki anlatsam roman olur

4 ay sonra emekli oluyorum daha 2 ay oncesine kadar edevlete girip kac gun calismisim ne zaman emekli olacagim ve bugun itibari ile emekli maasimi gorebiliyordum

gecen hafta bi baktim borclandigim gunler kaybolmus. Adamlara email attim 1 gun sonra islenmis dediler

edevlete girip baktim eksik islenmis. Tekrar email attik 4 gundur bekliyoruz

Eksik islendigi icin 1284 TL emekli ayligi gozukuyor oysaki daha oncesinde 1564 TL gozukuyordu

Biliyorsunuz borclanilan gunleri ne kadar eskiden borclanirsaniz o kadar iyi ama bunu oradaki adama anlattigim halde inanmadi ve dogru degil dedi

hani isin gucun yok adamlara bir de egitim veriyorsun

99 oncesi 99-2008 arasi ve 2008 sonrasi

adam gitmis bir suru borclanma gununu 2008 sonrasi gostermis. Oysaki dilekcede yazmisim erkenden gosterin diye

Simdi git paralari cek tekrar dilekce tekrar yuksekten para yatir

devletin isleri hep boyle sacma sapan

Ahmetg Guest
    bir de sunu eklemek istiyorum

ben borclanma islemini 2012 lerde basladim o zamanlar emniyetten tr ye giris cikis belgesi istenmiyordu

ama simdi isteniyormus eger kutugunuz neredeyse oradaki sgk ile konusmaniz lazim. Allah kolaylik versin Kayseri deki SGK ne telefon aciyor ne emaillere cevap veriyor

bir de su var

eger elinizde imkan varsa yurtdisindan borclanarak emekli olmayin gidin normal emekli olun

dezavantajlari var. Emekli maasini alarak yurtdisinda calisamiyorsun

ikinciside alacagin maas asgari ucreti gecemiyor

oysaki normal emekliler katakulli ile son 2 seneyi yuksek gosterip 3-4-5 bin liralik maaslara erisebilirler

hemde ayni zamanda calisabilirler

Burda bir suru emekli var ve yurt disi calisiyolar bunlar yurt disi borclanma ile mi emekli oldu bilmiyorum ama bu kadar cok insan dan bazilari mutlaka TR de odeyerek yurt disi borclanma ile emekli olmustur. onlar catir catir burda calisiyolar hatta bazi islerden gonderilseler bile geri gelip gene calisiyolar 60 kusur yasinda adamlar var.............

Benim bi 4xx civari gun kaldi onu da dahil edip bi firmada gosterip yada is bulursam TR de onlari halletmek isterim elbette. ama 50xx gun elde etmek cok zevkli oldu sonunda.........

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    bir de sunu eklemek istiyorum

ben borclanma islemini 2012 lerde basladim o zamanlar emniyetten tr ye giris cikis belgesi istenmiyordu

ama simdi isteniyormus eger kutugunuz neredeyse oradaki sgk ile konusmaniz lazim. Allah kolaylik versin Kayseri deki SGK ne telefon aciyor ne emaillere cevap veriyor

bir de su var

eger elinizde imkan varsa yurtdisindan borclanarak emekli olmayin gidin normal emekli olun

dezavantajlari var. Emekli maasini alarak yurtdisinda calisamiyorsun

ikinciside alacagin maas asgari ucreti gecemiyor

oysaki normal emekliler katakulli ile son 2 seneyi yuksek gosterip 3-4-5 bin liralik maaslara erisebilirler

hemde ayni zamanda calisabilirler

6. Selamlar,
    Henüz emekli değilim, çalışıyorum, ama günüm doldu, başlangıç yılım 1991, emeklilik yılım 2019, 52 yaş.
    https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ linkinden arada bir emekli maaşıma bakıyorum.
    Aralık-2016'da baktığımda 1970 lira civarında bir rakam çıkıyordu.
    Bu rakam çalıştığım için aylık 10-15 lira arası artıyor.Şu anda 2080 lira.
    Normalde ocak-2017 ve temmuz-2017 emekli maaş zamları neticesinde 2200-2250 arası beklentim vardı.
    En fazla birer hafta aralıklarla sürekli bu inkten hesaplama yaptırdım, ne ocak-2017 dönemi ne de temmuz-2017 için zam oluşmadı.
    Hatta 2017 başında aralık-2016'nın dahi altına indi.
    SGK'ya mail attım tabiki cevaplamadılar
    Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
    Acaba bu hesaplama sisteminde yıl içinde yaılan seyyanen yapılan zamların yeni yılda geri alınması filan gibi nedenlerle mi böyle oluyor, rakam düşüyor?

Kisisel bilgilerinizi kapatip, o ekran goruntusunu de burda paylasirsaniz - kendi verilerimiz ile de kontrol karsilastirma imkanimiz olur-
    kolay gelsin

Alıntı Originally Posted by kulhakki99 Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Henüz emekli değilim, çalışıyorum, ama günüm doldu, başlangıç yılım 1991, emeklilik yılım 2019, 52 yaş.

8. Resmi kopyalamayı beceremedim. Sabahki bilgilerim aşağıda.
    Mesajı göndermeden öncetekrar hesaplattım. Ağustos-2017 dahil etmişler maaş 2128,48 oldu, 48 lira arttı.
    49 olan oran 51, 35.92 olan oran 36,08 oldu.
    Teşekür ederim servet bey.

21.09.2017 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : 2080.63
    Gösterge 9475 Ortalama Yıllık Kazanç 17,769.60 Ortalama Aylık Kazanç 6,554.10
    Aylık Bağlama Oranı 66.00 Aylık Bağlama Oranı 2 49.00 Aylık Bağlama Oranı 3 35.92

Hizmet Kütüğü Diğer Günler Toplam
    2000 Öncesi 750 360 1110
    2000-2008/10 Arası 2821 2821
    2008/10 Sonrası 2533 2533
    Toplam 6104 360 6464

Sayfa 28/38 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz