Sayfa 3/38 ÝlkÝlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 17 - 24 arasý.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1. Manuel hesaplama formülünü ben Google dan bulamadým bu otomatik hesaplar bana pek saðlýklý gelmedi
    Oturup kendim hesaplamam lazým
    Topik herkese hayýrlý olsun
    Parayý hedefiniz yapmayýn. 1$ Elli kuruþ olacak
    duhul: eylül 2012

2.  Alýntý Originally Posted by reha kaya Yazýyý Oku
    Güzel konu, açana teþekkür ederim.

Her tarafý garabet, bir sosyal güvenlik sistemimiz var.

1) Ben 9 bin kusür gün prim ödedim, 3.600 gün ödeyen benden fazla maaþ alýyor.

2) Babam 6. basamak BAÐ-GUR emeklisi, ben ise 14. basamaktan emekliyim.

O, 1.300 gayme maaþ alýyor, ben ise 1.400 gayme alýyorum, benim 8 basamak nerede?

13. Basamaktan emekli olan BAÐ-GUR'dan, 12. basamaktan az maaþ alýnýyor, bu memnekette!

3) Kafayý takmayýn, az bir þey prim ödeyin, siyasiler sizi gebermeyecek kadar besler!

ÝMZA MÖHÜR VE KAÞE: 6 Yýllýk BAÐ-GUR Emeklisi Reha GAYA
    sanýrým 2008 de çýkan yasa bu sonucu doðrulmuþ olmalý
    ==========
    emeklilere gecen 450 tl prim verildi ama aþaðýdaki yazýyý okuyunca primi býrak 2008 den sonra emekli olanýn maaþý 1/2 oranýnda düþmüþ olmalý hesaplamada çarpan dibe çekilmiþ ne yüksek emekli maaþý en kadar bilemiyorum en düþük miktar ne kadar bilemiyorum açýkcasý 2 kurum bundan dolayý ülke notunu düþürmüþ bile olabilir

Yaþar Okuyan’ýn Çalýþma Bakanlýðý döneminde (1999 yýlýnda) yapýlan düzenlemelerle aylýk baðlama oraný hesaplamasý deðiþtirilmiþtir. Ýlk 3600 gün için yüzde 35, sonraki 5400 günün her 360 günü için yüzde 2, 9000 günden sonraki her 360 gün için yüzde 1,5 oraný verilmiþtir. Mesela 9000 gün için bu oran yüzde 65’e düþürülmüþtür.

Faruk Çelik’in Çalýþma Bakanlýðý döneminde (2008 yýlýnda) yapýlan düzenlemelerle aylýk baðlama oraný hesaplamasý bir daha deðiþtirilmiþtir. Her yýl (360 gün) için yüzde 2’dir. Buna göre de 9000 günü olana toplamda yüzde 50’dir.
    Yazýnýn tamamý ve detay aþaðýdaki linktedir
    http://www.alitezel.com/index.php?sid=yazi&id=5630
    ========
    Son düzenleme : ACIBÝBER; 18-03-2017 saat: 13:17.
    Parayý hedefiniz yapmayýn. 1$ Elli kuruþ olacak
    duhul: eylül 2012

3. Almanya da evinde oturan kadinin Turkiyede gun satin alip emekli olma hakki var Turkiyede oturan kadinin bu hakki yok.
    ali tezel
    Türkiye, kazýðýn her türlüsünü ayrý ayrý deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetiþen biri dünyanýn baþka bir yanýnda sýkýntý yaþamaz.
    Re-twittlediklerim katýldýðým anlamýna gelmez!

Ben suudi de calisiyorum, Turkiyeye gelip bu gunlerimi SGK ya oduyorum. Ben emekli olunca toplu para mi alicam peki...
    Suudi Arabistan ile Turkiye nin sgk anlasmasi yok tabe...

NOT: dolarda yukselis kacinilmaz sohbet odasindaki yaziya atfen

.........

Sanirim sgk personeli de detaya girmiyor mus- bu hesapta..........

Alýntý Originally Posted by ACIBÝBER Yazýyý Oku
    Manuel hesaplama formülünü ben Google dan bulamadým bu otomatik hesaplar bana pek saðlýklý gelmedi
    Oturup kendim hesaplamam lazým
    Topik herkese hayýrlý olsun

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Ben de 9000 gun odedim.
    Son 2 sene asgarinin 2 katini odeyerek 5 sene once emekli oldum.
    Su an 1493 TL maasim var.
    Allah bereket versin.
    Syg,

Size ne kadar gun gerekli idi ve neden cok cok fazlasini odediniz- hatta son iki sene 2 kati diyorsunuz ama bu 2008 sonrasi calisilan donem mi yoksa 1999 oncesi mi bunlar cok cok onemli unsurlar...

Alýntý Originally Posted by Dudu Yazýyý Oku
    Ben de 9000 gun odedim.
    Son 2 sene asgarinin 2 katini odeyerek 5 sene once emekli oldum.
    Su an 1493 TL maasim var.
    Allah bereket versin.
    Syg,

Ahmetg Guest
    Servet Bey

Heralde yurtdisi borclanma hakkinda benden daha tecrubelisi yoktur. Unkapani SGK ya gidip kavga dovus ettigim bile vardir. Adamlara tarihlerindeki en cok soruyu soran en cok email atan bile benim heralde

Neyse ben 87 girisliyim SGK ya 69 dogumluyum ve gelecek sene yani 2018 Ocak ta emekli oluyorum. 375 gun TR den gerisi ABD den borclandim toplam 5300 gun. 2 sene once 20 bin dolari bozup 44 bin lira yatirdim. E devletten bakiyorum 1564 TL maas baglanacakmis

Ancak yurtdisinda calisirken bu emekli maasini alamiyorsunuz. O yuzden ben alamiycam. Ama etrafimda calistigihalde bu maasi alan sahtekar cok var.

Sayfa 3/38 ÝlkÝlk 1234513 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •