Sayfa 5/38 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 33 - 40 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Size ne kadar gun gerekli idi ve neden cok cok fazlasini odediniz- hatta son iki sene 2 kati diyorsunuz ama bu 2008 sonrasi calisilan donem mi yoksa 1999 oncesi mi bunlar cok cok onemli unsurlar...

1997 anonim sirket ile Bagkur girisim vardi. Sonra geriye donuk 1986 ya kadar gun satin aldim daha onceki sirket ortakligim nedeni ile.
    Aptal muhasebeci yuksekten yatiralim maas daha yuksek olur dedi.
    Ben asgari gelirin 2 katindan yatirdim son 2 sene kardesim asgariden yatirdi, ikimiz de 52 yasinda emekli olduk. Arada 50 TL gibi bir fark vardi baslarda, sonra dovletimiz maaslari esitledi 5 sene icinde.
    Ben bunu sadece saglik hizmeti icin faydali gordugumden en dusukten oduyordum.
    Herkese de en dusukten odeme yapmalarini aradaki fark ile de temettu hisseleri, en basda Hekts, biriktirmelerini tavsiye ediyorum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    1997 anonim sirket ile Bagkur girisim vardi. Sonra geriye donuk 1986 ya kadar gun satin aldim daha onceki sirket ortakligim nedeni ile.
    Aptal muhasebeci yuksekten yatiralim maas daha yuksek olur dedi.
    Ben asgari gelirin 2 katindan yatirdim son 2 sene kardesim asgariden yatirdi, ikimiz de 52 yasinda emekli olduk. Arada 50 TL gibi bir fark vardi baslarda, sonra dovletimiz maaslari esitledi 5 sene icinde.
    Ben bunu sadece saglik hizmeti icin faydali gordugumden en dusukten oduyordum.
    Herkese de en dusukten odeme yapmalarini aradaki fark ile de temettu hisseleri, en basda Hekts, biriktirmelerini tavsiye ediyorum.
    Syg,
    Geçmişe dönük şirket ortaklığı satın alma hakkı varmıydı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Geçmişe dönük şirket ortaklığı satın alma hakkı varmıydı ?
    Refahyol hukumeti bir donem boyle bir sans verdi.

Yurtdisinda calisanlari da kapsiyordu.

Gun basina belirli bir ucretten gecmise donuk prim gun sayisi artirabiliyorduk.

Ben de 10 sene birden toplu satin almistim.

Simdi de askerlik ve dogum borclanmasi var saniyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

44 bin ile de iyi yatirmissiniz 5 bin gunu...
    Asgari ucret e gelen son zam nedeni ile benim mecburen odeyecegim, son donemlerim nedeniyle toplam odeme degerim yaklasik 41 bin liraya ulasacak - gun sayisi da 2800 leri bulacak.. (toplam odenen deger bolu aylik emekli maasi kadar kesinlikle olmemem gerekli)

Ama benim maas 2700 gun TR de calistigim halde 1050 lira filan sistem hesapliyor - demek ki sizin 3 hesap diliminde onceki donemler oldukca iyi benim ise 2008 sonrasi yogunluk- durum fena benim tarafta...

Ilerde emekli olacaklar icin de 350 lira/ay + 450 lira promosyon da felaket tabi

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Servet Bey

Heralde yurtdisi borclanma hakkinda benden daha tecrubelisi yoktur. Unkapani SGK ya gidip kavga dovus ettigim bile vardir. Adamlara tarihlerindeki en cok soruyu soran en cok email atan bile benim heralde

Neyse ben 87 girisliyim SGK ya 69 dogumluyum ve gelecek sene yani 2018 Ocak ta emekli oluyorum. 375 gun TR den gerisi ABD den borclandim toplam 5300 gun. 2 sene once 20 bin dolari bozup 44 bin lira yatirdim. E devletten bakiyorum 1564 TL maas baglanacakmis

Ancak yurtdisinda calisirken bu emekli maasini alamiyorsunuz. O yuzden ben alamiycam. Ama etrafimda calistigihalde bu maasi alan sahtekar cok var.
    Son düzenleme : servetbey; 21-03-2017 saat: 09:34. Sebep: kelime organizasyonu....

Adam yada kadin, emekli olmus artik daha ne bes cocugu...

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Bu 1493-1564 tl komik rakam adamın 5 çocuğu olsa , ev kirası çocuk okul masrafları elektrik su doğalgaz yeme içme mutfak masrafı nasıl yetiyor bu para?

3 sene 450 lira mi; her sene 150 den aylik 12.5 lira maas lara eklenebilirdi aslinda (enflasyona da bakilmali)

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    birde bankalar 450 tl veriyor 3 yıl için bu hesaplarda hesap işletim ücreti yokmu?

Gunu tam olan ile, gunu dolmus extra prim odeyenleri karsilastiriyorsunuz.

Gunu dolanlarin hak edecekleri emekli maas kazanc lari azaliyor ama calistigi icin ilgili kurumdan normal maas kazanclari oldugu icin bu kazanclarini kabul lenmeleri gerekiyor. Calismasalardi sadece GSS prim odeyerek emekli gunlerini bekleyebilirler..
    Su andaki durum bu sekildedir..

Hepimizin ortak oldugu konu da 1999 oncesi donem daima 1999-2008 arasindan iyi ve bu donemlerin her biri de 2008 sonrasi donemden iyi olacaktir.. (emekli maas hak kazanci olarak)

Alıntı Originally Posted by murat191919 Yazıyı Oku
    2015 de emekli oldum SGK dan
    7001 iş günü maaş....1.750 tl
    2010 yılları samırım 5000 iş günü ile emekli olan aynı şirket arkadaşlarımda alıyor 1.700 civarı
    benim 2000 gün buhar oldu......oların pirimleri 2000...2008 öncesi yatmış olması
    ama emekliler dernegi yargıya taşıdı bu sorunu...haziran sonu sanırım dava görüşülecek eger bu haksız uygulama ortadan
    kalkarsa bizlerde hakettidimizi alacaz
    adamlar 40 yaşında 5000 günle emekli oluyor ... 48 ...50 yaşında 7000..8000 günle emekli olanla aynı maaşı alıyor adalete bak
    inşallah bu saçmalık haziranda düzelir

Ben varim dostum..
    Su an iki donem odeme yaptim, yakinlarda 3cu donemimi de odemek icin basvuru yapacagim.. Sorabilirsin bana burada...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Aranızda yurtdışı ve askerlik borçlanma tecrübesi olan var mı ?

Sayfa 5/38 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •