Sayfa 21/38 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 161 - 168 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1. 1990-1999 10 yıl
    2000-2008/10 10 yıl
    2009-2017 ....
    Burda en büyük çarpan 2. Dilimde ve 1 dilimde
    Adam 2009 dan sonra yan gelip yatsa hiç prim yatırmasa yada tavandan yatırsa 200-300 tl fark eder ben çalışmalarımdan böyle buldum
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ......
    Adama dil doktum iki saat anlattim bak kardesim 99 oncesi 99-2008 arasi ve 2008 sonrasi diye primler degisir

Hayir beyefendi yanlis biliyorsunuz 2000 sonrasi hepsi ayni

Adam kovdu beni ofisten

Off off simdi taa amerikadan kalk git devlet dairesine tekrar yalvaricaz adama elimde resmi dokumanlar olacak bu sefer

sonuc: bitis tarihini yazmayin

Ayni sey benim icin de oldu.
    5750 gun lazim diye onu toplu borclandim (ve 2008 öncesine koydular). Megersem 5975 gun lazimmis, sonradan dogrusunu ögrendim. Aradaki 240 gunu borclanacagim onu da 2008'den sonra ekleyecekler.

Bitis tarihi yazmayin derken, ilk seferde toplu olarak butun gunleri borclanildigi zaman kastettiniz galiba..

Eger benim gibi eksik gunu borclanacaksan (240 gun) baslangic ve bitis tarihi yazmali saniyorum.
    Yoksa sade baslangic tarihi "1/1/2011 yazip, 240 ekleyin" diye yazarsam gine bunu 2008'den sonraya eklerler, cunku calismanin baslangic tarihi 2008'den sonra.
    (Butun gunleri tek bir seferde borclanmada tarih belirtmemek dogru, örnegin 5400 gun, baslangic tarihi 2008'den önce oldugu icin 2008'den önce sayilir diye dusunuyorum).

Ayni sizin gibi de, benim hesaplanan maasta 30 tl civari oynama olacak diye gördum. Adamlara ne desem de onu degistirmezler diye dusunuyorum.
    Meblag yuksek olmadigi icin, ve önemli olan sigorta oldugu icin bir sey yapmaya degmez galiba.

saygilar

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by tmttu Yazıyı Oku
    Ayni sey benim icin de oldu.
    5750 gun lazim diye onu toplu borclandim (ve 2008 öncesine koydular). Megersem 5975 gun lazimmis, sonradan dogrusunu ögrendim. Aradaki 240 gunu borclanacagim onu da 2008'den sonra ekleyecekler.

Bitis tarihi yazmayin derken, ilk seferde toplu olarak butun gunleri borclanildigi zaman kastettiniz galiba..

Eger benim gibi eksik gunu borclanacaksan (240 gun) baslangic ve bitis tarihi yazmali saniyorum.
    Yoksa sade baslangic tarihi "1/1/2011 yazip, 240 ekleyin" diye yazarsam gine bunu 2008'den sonraya eklerler, cunku calismanin baslangic tarihi 2008'den sonra.
    (Butun gunleri tek bir seferde borclanmada tarih belirtmemek dogru, örnegin 5400 gun, baslangic tarihi 2008'den önce oldugu icin 2008'den önce sayilir diye dusunuyorum).

Ayni sizin gibi de, benim hesaplanan maasta 30 tl civari oynama olacak diye gördum. Adamlara ne desem de onu degistirmezler diye dusunuyorum.
    Meblag yuksek olmadigi icin, ve önemli olan sigorta oldugu icin bir sey yapmaya degmez galiba.

saygilar
    SGK Unkapani ofisine gidip yuzyuze kibarca derdimi tekrar anlaticam bu sefer elimde resmi bir yazi goturmem lazim

yani bu resmi yazi 2008 den sonraki borclanilan gunlerin dusuk primli oldugunu kanitlamali ama resmi siteden falan olmali

yani oyle Ali Tezel in sitesi falan olmaz

boyle bir link verebilirmisiniz arkadaslar?

tmttu sende boyle yap bence yani aklima baska bir sey gelmiyor. Olene kadar ayda 100 TL mi ne az verecekler sirf unkapanindaki adamin yuzunden ya olmaz boyle sey

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    SGK da 365 gunluk bir sene 360 gun olarak alinir, hafta ici + hafta sonu...
    Her ay 30gunluk tur...

Benim 600 gun kaldi yani 20 ay daha yurt disi nobet devam.........
    askerlik varsa eklettirin gün sayısı ciddi artıyor tek bir dilekçe ile 4C ile 4A birleştirmek istediğinizi belirtin yeterli olacaktır
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    askerlik varsa eklettirin gün sayısı ciddi artıyor tek bir dilekçe ile 4C ile 4A birleştirmek istediğinizi belirtin yeterli olacaktır
    Askerlik var (bedelli 28 gun) yurt disi zaten 19 lira/gun olarak oduyorum ve ulkeye donup 1 sene de ek hakkim var, bu sene ulkeye kesin mi donus yapsam acaba...

Burada mi okudum tam hatirlamiyorum ama yurtdisi borclanmasi tarihi onune veya ardina 1 senelik borclanma imkani var diye aklimda bilgi mevcut, emin olanlar dan teyit ettirebilir miyim. Eger o sekilde ise ulkeme 1 sene kalan kesin donus yapabilirim gibi...

Borçlanma kapsamındaki süreler yurtdışında geçen sigortalılık süreleri, bu süreler arasında veya sonunda her birinde bir yıla kadar olan işsizlik süreleri, ev kadını olarak geçen sürelerdir.

Buradaki durum sadece ev kadini ibaresi icin mi acaba- tam anlayamadim..

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Burada mi okudum tam hatirlamiyorum ama yurtdisi borclanmasi tarihi onune veya ardina 1 senelik borclanma imkani var diye aklimda bilgi mevcut, emin olanlar dan teyit ettirebilir miyim. Eger o sekilde ise ulkeme 1 sene kalan kesin donus yapabilirim gibi...

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

sn servetbey,
    anladigim kadariyla sigorta surelerinin arasina veyahut sonuna (en önune degil) 1 yil borclanabiliniyor.
    Son sigortali tarihinin sonunda bir sene issizlik borclanmak istiyorsaniz, SGK sizden issiz statusunde
    oldugunuza dair kagit ister. Bu kagidi alabilmeniz icin de bulundugunuz ulkenin issizlik kurumundan bir belge almaniz gerekir, ki bu belgeyi almak icin o ulkedeki issizlik kurumu sizin her hafta oraya giderek aktif is aramanizi ister. Bu durumda 1 sene evvel issiz statusunde kesin dönus yapmak zordur.

Bilmiyorum yaniliyor muyum. En iyisi SGKye sormaniz.

SGKye soru deyince aklima geldi. Degisik kanallarda birinden bir avukat, izleyicilerin SGK sorularina cevap veriyordu. Telefon ettim bir soru icin ama hep mesgul. Verdigi mail adresine kisa bir soru attim. Geri cevap geldi, ama soruya degil. Cevapta bir form yollamis, onu doldurup yaninda bin euro para yollanacak ve o islemleri yapacakti. Eger dosya SGK davali olup mahkemeye giderse ucret 2 bin euro istiyordu...

İşsizlik süresinin ibaresi, ilgili ülke mevzuatına göre çalışma süreleri ile bu çalışma sürelerine eş değer
    süreler haricinde o ülkede geçen süreyi ifade eder. İşsizlik sürelerinin tamamının borçlanma
    kapsamında değerlendirilmesine imkân bulunmadığından sigortalılık süreleri arasında veya sonunda
    her birinde olmak kaydıyla bir yıla kadar olan yurtdışında geçen işsizlik süreleri borçlandırılır. İkamet
    süreleri ve boşta geçen süreler de bu kapsamda değerlendirilir.

Sayfa 21/38 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •