Sayfa 102/246 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 809 - 816 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

Mardin Çimento altında bir çok Çimento fabrikalarının birleşmesinden dolayı temel analizde daha verimli çalışmalarının yükselmiş olması,yatırımcı ilgisini çekecek olması,hacim ve derinlik artışından dolayı daha aktif bir hisse olabileceğini düşündüğümden Cuma günü hisseyi takibe alarak portföyümün bir kısmı ile giriş yaptım.

Yatırımcıların dağınık çimento şirketlerinde olmayıp tek bir yere odaklanmış olmaları daha iyi oldu bence.
    En azından çimento sektöründe belli bir yüzde hissem olsun diyenlerin Mardin-Oyak çimento hissesi alma ihtimali yükseldi zamanla bu birleşme hissede hacim ve yüksek hareket kabiliyeti kazandırması muhtemeldir.

Birleşme sonrası XU 50 ye girme ihtimalide olabilir mi bakalım.Olabilir gibi düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Mardin Çimento altında bir çok Çimento fabrikalarının birleşmesinden dolayı temel analizde daha verimli çalışmalarının yükselmiş olması,yatırımcı ilgisini çekecek olması,hacim ve derinlik artışından dolayı daha aktif bir hisse olabileceğini düşündüğümden Cuma günü hisseyi takibe alarak portföyümün bir kısmı ile giriş yaptım.

Yatırımcıların dağınık çimento şirketlerinde olmayıp tek bir yere odaklanmış olmaları daha iyi oldu bence.
    En azından çimento sektöründe belli bir yüzde hissem olsun diyenlerin Mardin-Oyak çimento hissesi alma ihtimali yükseldi zamanla bu birleşme hissede hacim ve yüksek hareket kabiliyeti kazandırması muhtemeldir.

Birleşme sonrası XU 50 ye girme ihtimalide olabilir mi bakalım.Olabilir gibi düşünüyorum.
    Sn Hurkuş,

Bist 50'ye girme durumunu nasıl hesapladınız?

Linkten hesapladığımda Bist 30 endeksine girecek şekilde hesaplamıştım. Tabi nerede hata yaptım bilemiyorum. Destek olursanız sevinirim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Hurkuş,

Linkten hesapladığımda Bist 30 endeksine girecek şekilde hesaplamıştım. Tabi nerede hata yaptım bilemiyorum. Destek olursanız sevinirim.
    Bist 30 da olabilir.
    Benim en az beklentim Bist 50.
    Beklentimi çok yüksek tutmadım hemen.
    Bist 30 yada 50 den birinin çıkması gerekecek.En altta kim var ise artık.

4.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Hurkuş,

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bist 30 da olabilir.
    Benim en az beklentim Bist 50.
    Beklentimi çok yüksek tutmadım hemen.
    Bist 30 yada 50 den birinin çıkması gerekecek.En altta kim var ise artık.
    Bist 1'de olur elbette inşaalah ama kurallar belli. Bist 50 deyince hesaplayıp o beklentiye girdiğiniz şeklinde düşünmüştüm. Bu nedenle acaba nerede yanlış yaptım ve sizden öğrenmek adına sormuştum. Kuralları net olunca daha öngörülebilir bir beklenti üretebiliyoruz. En altta kimin olduğu bellidir. Bist 50 için tahmin ederken onlara bakmışsınızdır muhtemelen...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    O dostum seni burda görmek ne güzel ayrıca ortak olmamıza da çok sevindim☺
    Ben de çok memnun oldum gördüğüme, gene ortağız Umarım bol kazançlar elde ederiz hep birlikte.

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Ben aslan vardi, simdi Mardin Cimento gorunuyor , sonra Oyak mi olacak ? Bu ne bicim is anlamadim
    Aslan'dan eski ortağız sizinle. 27 Mayıs'ta Mardin ismi de değişik hep beraber Oyak Çimento olacağız hayırlısı ile.

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Haklisiniz soralim bunu ben de merak ettim.Ortaklik payi kimin ne kadar ortakligi var onemli....
    Aciklayici bilgi vereceklerdir diye dusunuyorum....
    Ytd...

"Memleketim varsa Ben de varım."Vehbi KOÇ
    sirketin ortagi oyak cimento a. s. oyak cimento a. s'nin de ana ortaklarindan biri de yabancidir. dolayisiyla oyak cimento fabrikalari a. s yabanci sirketin endirekt bagli ortakligi olur. sonucta kapta yazmamasi normaldir.sizin dediginiz gibi olsaydi, akbanka sahip olan sabancinin da ortaklarinin kim oldugu yazmasi gerekirdi akbank sayfasinda.

Alıntı Originally Posted by inhibitor Yazıyı Oku
    sirketin ortagi oyak cimento a. s. oyak cimento a. s'nin de ana ortaklarindan biri de yabancidir. dolayisiyla oyak cimento fabrikalari a. s yabanci sirketin endirekt bagli ortakligi olur. sonucta kapta yazmamasi normaldir.sizin dediginiz gibi olsaydi, akbanka sahip olan sabancinin da ortaklarinin kim oldugu yazmasi gerekirdi akbank sayfasinda.
    Yanılıyorsunuz
    Kapta dolaylı ortaklıklarda yazılıyor
    Sanırım yeni düzenlendi hafta içinde net olarak yayinlanir

8. arkadaşlar iyice anlaşıiması ve akıllardan çıkmaması gereken konu şu oyak çimento genel müdürünün açıklamaları var adam diyorki birleşmenin amacı kısa ve orta vadede karlılık hızlı büyüme,ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekebilmek,vizyonları bu oyak yapamayacağı taahüte girmez buna odaklanmalıyız,bu haberi ıskalamak bizlere zarar yazar tek yapılması gereken şahsi görüşüm oturan öküz formasyonu iyi akşamlar

Sayfa 102/246 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •