Sayfa 13/246 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 97 - 104 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

1. 20 bine yakın bir takoz ile aşağı sürüldü. 4,14 de o takoz yenildi de çok sessiz ortalık..

2. Bana diyorlar ki nasıl MRDIN alırsın Kuzey Irak krizi var, Habur kapatılacakmış falan. En iyi para krizlerde kazanılır. Para yolunu bulur. Bugün bakan Nusaybin, Habur'un yerini alacak demiş. Daha ne isterim. Aslında merkezi hükümet ile Türkiyenin arasının iyileşmesini daha olumlu buluyorum ben. İnşallah daha iyi ilişkiler geliştirilir ve oralarda projeler alınır

3. parası olana oyak grubu temmettü hisseleri alım için fırsattır,eğer düşüş olmasaydı ne adanayı nede bolu,mardin,ünye çimentoyu buralarda göremezdik.
    doğu bölgesi hala bakir ve yatırıma aç,ayrıca suriye olayı var,inanın ordaki çimento ihtiyacı mardini,adanayı 20 yıl besler..yeter ki biraz daha ortalık yatışsın.
    ayrıca nükleer santral projesinden kaynaklanacak çimento ihtiyacı var..
    ayrıca hepsinde üzerinde hala verilmemiş kısmi kar payları mevcut.
    eğer işler biraz açılır veya ufak bir zam yapsalar inanılmaz karlar gelir..
    bir ev alıyorsun kendini 25 -30 yılda amorti ediyor,çimentolarla kıyaslayın ne demek istediğimi anlarsınız..
    arkadaşlar borsada hangi hisse olursa olsun temmettü verimi iyi olan hisseyi tercih edin..

merak edenler için hisselerin üzerindeki verilmemiş net kar paylarını yazayım.

adanaA-- %45
    adanaB--%32
    bolu-----%33
    mardin--%16
    ünye----%23

kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp kişisel görüştür....

4. Mrdin günlük grafiğini ekledim. Yükseliş trend çizgisinden çıkalı 7 gün oldu. %38,2 fibo direnci civarında takılıyor. Sonraki durak %50 direnci ki bu da 3,94 ler civarı demek.

Kimseyi kandırmanın alemi yok, borsada stratejide 3 ayak var; fiyat, zaman ve uygun hisse. Hisse ucuz olabilir ama alırsın 8 sene fiyatı değişmez yani her şey fiyat değildir o fiyatta ne kadar süre bekleyeceksin. Mrdin de de mesele bu. Evet günün birinde suriye savaşı bitecek ama ne zaman. Paranın zaman değeri olan faiz den dolayı fiyatın değişmediği her bir gün için hisse tutma maliyetiniz yükselir ve bu dayanılmaz bir noktaya geldiğinde çıkarsın hisseden.

Trend hattına pullback yapmaz ise 2015 eylülde 3 tl'dan başlayan yükseliş trendi sonlandı. Dikkatli olmakta fayda var bu 1

Yayınlanan vergiler kışın habercisi %40'a varan vergiler hayır değil, yaklaşan bir şey var; savaş ekonomisi bu da 2

Hala sosyal medyada 3 katına çıkacak diye hisse pompalayanlar var, küçük yatırımcı (ky) hırsı bırakmalı, öyle kolay para yok bu da 3

Dolar zirvesi 3 doları şu anki fiyatla çarpsak fiyatı 12 tl olmalı hadi bu zirve bunun yerine 10 tl olmalı desek olmamasının nedeni yabancı yatırımcının almaması düşüneceksin madem bu kadar ucuz neden yabancı almıyor diye 1 koyup 4 alabildikleri hisseler (SASA 'ya bakmanız yeterli) varken tercih etmiyorlar demek ki. Mrdin'in parlaması için yabancı gelip alacak bu da 4 olsun.

Yazdıklarım al yada sat tavsiyesi veya yönlendirmesi taşımıyor. Riskin farkında olun, stop kullanın, kimsenin gazına gelmeyin, kendiniz araştırın, bol bol grafik çizin ve bol bol düşünün.
    Attached Images Attached Images

5.  Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    Mrdin günlük grafiğini ekledim. Yükseliş trend çizgisinden çıkalı 7 gün oldu. %38,2 fibo direnci civarında takılıyor. Sonraki durak %50 direnci ki bu da 3,94 ler civarı demek.

Kimseyi kandırmanın alemi yok, borsada stratejide 3 ayak var; fiyat, zaman ve uygun hisse. Hisse ucuz olabilir ama alırsın 8 sene fiyatı değişmez yani her şey fiyat değildir o fiyatta ne kadar süre bekleyeceksin. Mrdin de de mesele bu. Evet günün birinde suriye savaşı bitecek ama ne zaman. Paranın zaman değeri olan faiz den dolayı fiyatın değişmediği her bir gün için hisse tutma maliyetiniz yükselir ve bu dayanılmaz bir noktaya geldiğinde çıkarsın hisseden.

Trend hattına pullback yapmaz ise 2015 eylülde 3 tl'dan başlayan yükseliş trendi sonlandı. Dikkatli olmakta fayda var bu 1

Yayınlanan vergiler kışın habercisi %40'a varan vergiler hayır değil, yaklaşan bir şey var; savaş ekonomisi bu da 2

Hala sosyal medyada 3 katına çıkacak diye hisse pompalayanlar var, küçük yatırımcı (ky) hırsı bırakmalı, öyle kolay para yok bu da 3

Dolar zirvesi 3 doları şu anki fiyatla çarpsak fiyatı 12 tl olmalı hadi bu zirve bunun yerine 10 tl olmalı desek olmamasının nedeni yabancı yatırımcının almaması düşüneceksin madem bu kadar ucuz neden yabancı almıyor diye 1 koyup 4 alabildikleri hisseler (SASA 'ya bakmanız yeterli) varken tercih etmiyorlar demek ki. Mrdin'in parlaması için yabancı gelip alacak bu da 4 olsun.

Yazdıklarım al yada sat tavsiyesi veya yönlendirmesi taşımıyor. Riskin farkında olun, stop kullanın, kimsenin gazına gelmeyin, kendiniz araştırın, bol bol grafik çizin ve bol bol düşünün.
    2017-3
    Ciro 34mnTL +36%
    Esasfaliyetkârı 4.4mnTL +25%
    Dönemkârı 10.2mnTL +61%
    Özkaynaklar 213mnTL +4%
    İhracat +%580

2017-6
    Ciro +30%
    Esasfaliyetkârı +4%
    Dönem kârı 21mnTL +50%
    İhracat +300%

Bu rakamlar kötü mü? Kötü giden ne sence? Temel ile ilgili bir sıkıntı mı görüyorsun. Savaş ekonomisi bilmem ne diyorsun. Bir tek MRDIN mi etkileniyor.

6. 4,12 ile 4,14 arasında bir ayı-boğa savaşı gördüm ben bugün tahtada. Çünkü 4,09-4,10 olursa alım bekliyordum gelmedi. Küçük de olsa var MRDIN portföyümde. Ağırlık artırmaya bu savaşın kaz*****nı tahmin etmeye başladığımda başlayacağım. Pazartesi-Salı önemli benim için. Bakacağız göreceğiz. 2015 ve 2016 yıllarında 3. dönem bilançoya 4,40'lı rakamlardan girmişti. Ben temelde bozulan bir durum görmüyorum. Suriye savaşı boyunca bol bol dağıttığı lotlarını geri isteyen bir hacı vardır belki

7.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    2017-3
    Ciro 34mnTL +36%
    Esasfaliyetkârı 4.4mnTL +25%
    Dönemkârı 10.2mnTL +61%
    Özkaynaklar 213mnTL +4%
    İhracat +%580

2017-6
    Ciro +30%
    Esasfaliyetkârı +4%
    Dönem kârı 21mnTL +50%
    İhracat +300%

Bu rakamlar kötü mü? Kötü giden ne sence? Temel ile ilgili bir sıkıntı mı görüyorsun. Savaş ekonomisi bilmem ne diyorsun. Bir tek MRDIN mi etkileniyor.

Bu ülkede 2015 senesinde vatandaşa patatesi 6 tl'ya sattılar, patates mi yoktu hayır insanlar patatesin olmadığı fikrini satın aldılar 6 tl'ya.

Temel sadece bilanço verisi değildir. En büyük temel bölgesel sorunlardır. Oradaki savaş kısa zamanda bitecek bir şey değil. ABD ve İsrailin Kürt koridoru ve Irakla birleşecek bir kürt devleti projeleri var. 02.12.2016 tarihinde endeks 72 binden 01.09.2017 tarihinde 110 bine ulaştığı halde mrdin 4.10'tl dan 4.14 tl ya gelerek yerinde sayıyorsa bunda en büyük etken bölgesel savaşın insanlarda yarattığı algıdır.

Kimseye hisse iyi yada kötü demedim. Teknik değerleri gösterdim. Jeopolitik temelden bahsettim. KY'ya dikkatli olması gerektiğini hem fiyat hem de zaman stopu belirlemelerini hatırlattım.
    Selametle.

8.  Alıntı Originally Posted by aselsus Yazıyı Oku
    Bu ülkede 2015 senesinde vatandaşa patatesi 6 tl'ya sattılar, patates mi yoktu hayır insanlar patatesin olmadığı fikrini satın aldılar 6 tl'ya.

Temel sadece bilanço verisi değildir. En büyük temel bölgesel sorunlardır. Oradaki savaş kısa zamanda bitecek bir şey değil. ABD ve İsrailin Kürt koridoru ve Irakla birleşecek bir kürt devleti projeleri var. 02.12.2016 tarihinde endeks 72 binden 01.09.2017 tarihinde 110 bine ulaştığı halde mrdin 4.10'tl dan 4.14 tl ya gelerek yerinde sayıyorsa bunda en büyük etken bölgesel savaşın insanlarda yarattığı algıdır.

Kimseye hisse iyi yada kötü demedim. Teknik değerleri gösterdim. Jeopolitik temelden bahsettim. KY'ya dikkatli olması gerektiğini hem fiyat hem de zaman stopu belirlemelerini hatırlattım.
    Selametle.
    Senin gibi paylaşımlar yapanların oluşturduğu algı kadar etkisi olduğunu da sanmıyorum. Çok boş kelamlar bence bunlar. O paralar kazanıldığı o temettüler verildiği sürece ne kadar düşerse o kadar kardır fikrinde olduğunuzu düşünüyorum. Böyle temettü veren hisseyi ucuza almak varken ilgiyi artırıp da daha pahalıya almak istemediğiniz düşüncesi uyanıyor bende. Yoksa kötü gördüğünüz almayacağınız hisseye bu kadar ilgi duymanızı anlamakta zorlanıyorum

Sayfa 13/246 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •