Sayfa 212/246 İlkİlk ... 112162202210211212213214222 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

1. Birleşmeden önce olsa idi ya Ünye yada Mardin kesin olurdu boluda keza

Çok temettü lerini aldim birleşince oyak almadım.ojn yerine pvc girmiştim..

Bugun çok kişi çarpıntı geçirmiştir. İlerleyen dönemlerde çok net ayrisacagini tahmin ediyorum.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Deprem bölgesi çevresinde en çok oyakc nin fabrikası var diye biliyorum ama yanılmıyorsam birde bu çimsa kayseride değilmiydi beyaz çimento üretiyordu geçmişte öyleydi şimdisini bilmiyorum pek
    Çimsa Kayseri deki fabrikasını sattı.. Sadece Adana da var en yakın

3. Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş, 22 Şubat’ta kendi paylarında 8.790.807 lot aldığını bildirdi.

Böylece şirketin hissedeki payı %73,25’den %74’e yükseldi.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Öncelikle tüm milletimizin başı sağolsun. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın, yaralılarımıza acil şifalar ihsan eylesin, kalanlara sabrı cemil eylesin.
    Diğer çimentoları bilmem ama Oyakc’ye gelirsek dip çalışmasını yarın bitirebilir diye düşünüyorum. Belki birkaç gün yatay takılabilir yada tavan tavan olmasa da artık yukarı hareket devam edebilir. Cari yıl deprem inşaatları ve kentsel dönüşümlerin başlangıç yılı olabilir. Oyakc hem deprem bölgesine hakim hem de diğer bölgelerde fabrikaları olan bir şirket. Tokilerin şu anda çimento tedarikçilerinden en büyüğü. Onun için uzun vadede iyi iş çıkaracağını düşünüyorum. Cümleten hayırlı kazançlar olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Yakında oyakc ile masaya otururlar ne kadarını karşılayabilirsin diye hatta konut bölgelerine beton santralleri kurduracaklardır büyük büyük beton santralleri kurduracaklardır oyakta yapabilir Bi başkasınada ama en optimal çözüm oyakın kurması bence hem betonun yolda geçireceği süreyi kısmış olacaklar böylelikle beton kalitesi üst seviyede tutulmuş olacak yani beton rötre olmadan döküm sahasına gitmiş olunacak hemde bu anlaşmayı çimentocuyla yapıp tek sorumluyla bu işi çözmüş olurlar büyük anlaşma olacak büyük yani 1 yılda bitecek demeleri hadi kaba inşaatı 6 ay diyelim en geç 9. Ayda beton işi bitmiş olmalı günde 500 kat kalıbı gibi bişey üüü kafam kaynadı neyse hesabı oyak yapsın ben şöyle diyeyim günde 40 50 bin m3 beton dökerlerse 6 ayda 180 bin evin betonu dökülmüş olunur anca çok büyük iş çok
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

6. Yok temelmiş, yok grafikmiş, kral olan trenddir. At yarışı gibi tüyo beklenen hisselerde vakit kaybetmeden trend olan hisseler hep tercihim olmuştur. Sırasıyla trend pandemi, havacılık, enerji, şimdi ise çimentolar olabilir. Çimentolardan uzun soluklu ayrışacak olan oyakc öne çıkabilir. İki gündür baya bir silkelediler, aralıklarla bu silkelemeler yüreği sağlam olanlarla devam edecektir. Bazen ekranı kapatıp işine odaklanmak yanlış kararlar vermemizi engelleyebilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Yok temelmiş, yok grafikmiş, kral olan trenddir. At yarışı gibi tüyo beklenen hisselerde vakit kaybetmeden trend olan hisseler hep tercihim olmuştur. Sırasıyla trend pandemi, havacılık, enerji, şimdi ise çimentolar olabilir. Çimentolardan uzun soluklu ayrışacak olan oyakc öne çıkabilir. İki gündür baya bir silkelediler, aralıklarla bu silkelemeler yüreği sağlam olanlarla devam edecektir. Bazen ekranı kapatıp işine odaklanmak yanlış kararlar vermemizi engelleyebilir.
    Aynen bende tek halka acik firmada bekliyorum hala ismi lazım değil

İleriyi fiyatladiginda fark edilir lakin geç olur o zaman
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. bazı arkadaşlar özelden sormuş, burdan açıklama gereği duydum. bana göre oyakc nın zaten olması gereken yer diger halka açık cimsa ve akcansa ile kıyaslandıgında (2019 yılı ıtıbarıyle) ucu sıyah daıre ıcınde kalan yerlerdır,
    yine bana göre ; bu fiyatlar betonun normal koşullar altında bır grafıktı, ve bu grafıgı paylaştıgımda aralık ayının başıydı..gelinen durum itibarıyla betona olan talebin yogunluğu dıkkate alındıgında,bu hissenin daha üst noktalara çıkacağını öngörmekteyim.bu fiyatlar uzun vadede tutacaklar için çok karlı olabilir. bol kazançlar dilerim

Sayfa 212/246 İlkİlk ... 112162202210211212213214222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •