Sayfa 5/246 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 33 - 40 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

1. Çeyrek bilanço dan sonra burası senlenir......

2. Bilanço tarihi bellimi arkadaşlar

GT-I8190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yanilmıyorsam 02.05.2017

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443
    Mardin Çimento, Suriye'deki inşaatlardan ne kadar pay alacak?

Geçtiğimiz Ekim (2016) ayında Suriye'ye 30.000 konut yağılacağı açıklanmıştı. Ayrıca dillendirilmedi ama, Türkiye'deki 3 Milyon Suriyeli'nin tamamına yetecek kadar konut inşaatı yapılacağı da, kulislerde konuşuluyor.

Bu da 500.000 konut demektir ki, tümünün yapılması için Suriye'de Türkiye'nin operasyonlarının tamamlanması ve de uçuşa yasak bölgenin oluşturulması gerekiyor.

Peki çimento nerden gidecek?

Özellikle 2. Körfez Savaşı'ndan sonra, hızla imar edilen Kuzey Irak'a sattığı çimento ile, Mardin Çimento ihya olmuştu. OYAK ŞİRKETİ olmasının avantajıyla da, çimento bağlantılarında önemli pay alıyordu. Şimdi ise doğrudan Türkiye Ordusu'nun kontrolünde, Türkiye'nin projelendirmesiyle imar edilecek geniş bir bölge var. Buranın çimentosunun OYAK ŞİRKETLERİNDEN öncelikle gitmesi muhtemel!

Geçen sene (2016) tahtaya 2 defa yüklü alımlar geldi. Ardından da Ayı Piyasasının bittiği görülüyor. Ancak hissede kısa ve orta vadede bir hareketlilik de yok. Haliyle oyuncuların ilgisini çekmiyor.

Hisse Dolar bazında 2008 dibi olan 75 cente yaklaşmış durumda ve şu sıralar 125 centten işlem görüyor. Tarihi zirvesi ise 400 cent.

Mardin Çimento 1997'den beri her yıl temettü ödeyen, mali yapısı sağlıklı bir şirket olarak biliniyor.

2002-2010 yılları arasında, yatırımcısına Dolar bazında tam %6000 kazandıran, son zirvesinin ise Dolar bazında yaklaşık %70 altında olan Mardin Çimento, 6 senedir Ayı Piyasasında. Ne dersiniz, yine 8-9 yıl içinde Dolar bazında %6000 kazandırır mı? Suriye Projesi de Kuzey Irak'ın imarı kadar kazanç sağlar mı?

YTD

5. Mardin çimento'nun 1. çeyrek net karı 10.25 milyon tl,2016 1. çeyrek karı 6.3 mln tl-kap

MRDIN Solo 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 10
    251.354 Yıllık Değ%:62

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Tarih göstermiştir ki bilge herşeyi bilmez,sadece ahmaklar herşeyi bilir...

8. Çimento sektöründen hiç birşey olmaz her yere mantar gibi çimento fabrikası yapıldı alınan yatırım izinlerini konuşmuyorum bile oyak grubu anca temettü dağıtsın yatırım yok arge yok nereye kadar yaptıkları tek yatırım iskenderun oldu... enerji yatırımı yapsalar üretim maliyeti düşerdi en azından yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 5/246 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •