Sayfa 225/246 İlkİlk ... 125175215223224225226227235 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Yazılarını zevkle okuduğum, bir o kadar da saygı duyduğum sevgili " rosense " nin devamlı takıldığı başlıkta bugün paylaştığı bu yorumun burada da olması gerektiğini düşünürek eli ayağı birbirine dolanan titrek KY nin okuması dileğiyle.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    BIST 50'DE BÜYÜME ORANLARI İLE DİKKAT ÇEKEN 8 ŞİRKET Kaynak: @zeynepxaktas

Esas Faaliyet Karı (%) (Yıllık)>200
    Net Kar Büyüme (%) (Yıllık)>%150
    Net Kar Büyüme(%)(Çeyrek)>%30
    Net Satış Büyüme(%)(Çeyrek)>%80

Son 10 yılın en az 7'sinde temettü ödeyen son 3 yılda %500'ün üzerinde kazandıran şirketler

#NUHCM #TTRAK #FROTO #TOASO #KCHOL #AYGAZ #AKCNS #KORDS #BRYAT #BRISA #PETUN #ISCTR #CIMSA #ALKA #AKSA #ENKAI.
    #GESAN #HEKTS #KCHOL #KONTR #OYAKC #SAHOL #THYAO #TUPRS.

Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

2. Biraz investte yazılanı çizileni okudum inanın çimentoyu hayatında görmemiş insanlar hisse hakkında prof gibi konuşuyorlar herkes pozisyonuna göre Bi tavır içinde longcularla şhortçuların amansız kavgası arada bir birileride yok maliyetine satış felan filan diyor Bi kere maliyetine satış hiç bir firma yapmaz oyak zaten yapamaz ordu yardımlaşma fonu adamlar yani ordu mensupları bu fonu oluştururken emeklilikte aldığımız emekli maaşı biraz fazla cebimize girsin Bi katkı yapsın diye kurmuşlar Norveç emeklilik fonu gibi zararına veya maliyetine olmaz denetçisi var şuyu buyu var soruşturması var fonun sahibi ordu mensubu ayrıca borsa yada açık yani yatırımcısı da var kısaca fonun menfaatine olmayan hiç bir şeye imza atamazlar piyasayı da bozamazlar kısaca ayrıca bu çimentonun türkiyede satış rakamı belli dolar olarak hesaplanır TL ye çevrilir etiket konur girdiler zamlandıkçada üstüne eklenir fiyatı bölge bölge değişsede 70~80 usd karşılığı oldugunu geçmişten biliyorum ara ara bu fiyatlar değişebiliyor kömür fiyatlarında dönem dönem baskı olunca veya işçilik elektrik vb gibi kısaca sanki hisse beklentiyi değilde longcularla şhortçuların pozisyona göre kafalarında ürettikleri yle ilerliyor artık hangisi baskın çıkarsa o yöne gidiyor hisse benim çok cüzzi Bi miktarda hissem olduğunu söylemiştim yaklaşık pörtföyün %3,5~4 ü gibi bişey yani böyle abuk subuk şeyler üretemiyorum yine önceki yazılarımda 100 m2 Bi eve ne kadar beton çimento gider az çok anlatmıştım100 m2 ye ortalama %35~40 ı arası m3 cinsinden Bi beton gider bu da yapının cinsine göre değişir tabi yığma olursa miltar bayağı Bi düşer ama deprem bölgesine yığma bina olmaz ayrıca imalatı da yasak galiba sonuçta 1960 ta da değiliz neyse bu miktar kolon perde sayısına kat döşeme cinsine kalınlığına göre de değişir ayrıca deprem bölgesinde tünel ve tırmanır kalıplar yapacakları için beton dolayısı ile çimento miktarı artar mesela kafes döşeme yaparlarsa o da arttırır ama kafes döşeme yapacaklarını düşünmüyorum ha bu arada demirde ortalama beton miktarının %8 i civarı tondur bu da miktar olarak değişiklik gösterebilir çünkü temelde radye kullanırlar ki radye olacağı kesin minumum 1metre ve üstü olur diye tahmin ediyorum bölgenin durumundan dolayı yani buradan ekstra arttırımları olur artık gerisini üretilecek daire sayısına veya üretilecek mt2 ye göre siz hesaplayın şimdi bu iş benim işim her ne kadar mesleğimi yapmasamda yaklaşık 30 yıl önce bunun TÜRKİYEDEKİ en iyi okullarından birini okumuş biri olarak söylemek istedim ha hisse fiyatı bu beklentilere göre oluşmaz başka başka kafalara göre dalgalanır onu da ben bilemem onlar long şhort kafası bu arada bişey daha Bi binanın kullanılan kalıp iskele türüne çalışan usta sayısına ve ıvırına zıvırına göre az çok ne kadar sürede yapılacağınıda bilirim kalıp alma süresini sırasını en fazla kalıpla çalışılsa bile en iyi kürlemeyi yapsalar bile üçüncü günden önce betonu atılan katın üstüne işçi çıkıp çalışamaz kotçular da dahil aks çivilerini çakacak usta da dahil bu sebeple bu işin yapılma bitirilme süresi az çok tahmin edilebilir ayrıca beton pompa sayısı da göz ardı edilmemeli toplam dökülecek beton miktarı düşünülünce en önemli araçlardan biri
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

3. +++++++++++++

4. Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

5. Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

6.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku

Bu banda giremedi bu yeni bir dip yapacağı olasılığını doğuruyor

7. Tavan algısıyla atlayanlara yine malı kilitlediler…
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Bankof çok emin satıyor

Sayfa 225/246 İlkİlk ... 125175215223224225226227235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •