Sayfa 217/246 İlkİlk ... 117167207215216217218219227 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

1. 2019 de Afyon, Bsoke ile müteahhitler ile birlikte battım, Baktimki cimentolarda teknik hicbisey, osuxtan nem herşey, 87 ortalama ile Tuprsa geçtim.yeserecegi alan bulunca hedefe ulaştırdı ve zarari çıkarıp, iyi kazanım elde ettim.Simdi cimentolar için aynı senaryo ortada. Bu arada afetten nemalanma olarak bakmayın lütfen, pandemide 200 bin kaybimiz var, eve kendim de ciddi kovit gecirdim.elbette ki bu üzücü olaylar bir beklenti değil, ancak borsa mlesef çok bencil ve bu herkesi yönlendiriyor. Tüm kaybolan canlarımız için çok üzgünüz, Allah rahmet eylesin.
     Alıntı Originally Posted by Er_Man Yazıyı Oku
    Cimentolar duran inşaat sektörünün canlandığı, yıllar sonra ilkdefa yeserecek alan buldu, elbette ki bunu fiyatlayacak. Pandemide duan turizm ile Hava yolları, petrol, enerji nasıl hareketlendi ise bunlarda hareketlenecek. THY 10 dan 150, Tupraş 65 den 670,oldu, cimentolar niye olmasın? Bundan sonra düşüşler kar satışı değil mal toplama, silkelemedir.Ky beklemedikce UV olmayınca kazanamaz. Sabırlı olmak gerek...

Yatırım Önerisi Değildir...
    Yatırım Önerisi Değildir...

2. Bloomberg Zeliha ın kafası yandı çimento miktarını hesap ederken ben söyliyeyim 100 m2 eve 40 m3 beton gider betonun da %35 i civarı çimento gider yani 1000 000 ev 100 000 000 m2 bu da 40 000 000 m3 beton bu betonda 14 000 000 ton çimento gider kaba hesap böyle şimdi oyak başlasın gecee gündüz üretmeye
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

3. Yalnız bu hesaba temel dahil değil çevre düzeni dahil değil kaldırımlar bordürler altyapı için büz ler çok iş var sadece kat kalıbı için çimento lazım değil daha birçok imalat var temeller radye olur büyük Bi ihtimalle bahçe duvarları var var var var çok iş var

4. Blomberge inşaatçılar bir araya gelmiş ağızlarından su aka aka bizim tüm inşaat kategorisindeki malzeme tedariki konusunda muktediriz yeter ki bakanlıklar biran evvel masaya oturalım diyorlar

5. 2020 nin mart ayının 11 inde tüm hisselerim gözümü kapatıp sattım zarara bakmadan tüm parayla akşam 18.10 da Bi sonraki günün tavanına alış yazmıştım rtalb için ikinci gün tahtanın speği silkeleme yapmaya kalkmıştı lotlarım geldi yalnız üstüne 1 2 taban daha yedik spek apo diye biriydi galiba cezayı yedi hisse burüt açığa satış İnternet yasağı tek fiyat tüm cezaları yedi ama tavan tavan gitti giderken sayfayı okuyanlar bilir yazılarımı bazen bazı krizler bazı sektörler için fırsat oluyor malesef ki bu böyle fırsatçılık değil bu şu an sağlam binalara ihtiyaç var bunun içinde ne lazımsa onun gereğini yapıyor hisse senedi yatırımcısı o kadar fırsat yatırım buna diyorlar zaten

6. Şimdiden yazayım bu evlerin ilk teslimat ları seneye bu zamana diyor Hükümet bencede en erken seneye mart nisana ancak ilk etap binaları teslim ederler yalnız senenin sonuna yani 2024 ün sonuna ancak 300 bin evi yetiştirirler bu öyle kısa vadeli Bi iş değil 1000 000 ev için toplamda 14 milyon ton çimento dedim ama siz bunu 2 2.5 ile çarpın yani 30 milyon ton gibi düşünün nedeni sadece kat betonunun içine giren çimento bu bunun temel altı koruyucu betonu üstüne yalıtım onun üstüne koruyucu betonu onun üstüne temel temelin üstüne zemin kat döşeme betonu 40 katlıda belki bu miktarlar önemsiz gibi gözükür ama 3 ~ 4 katlı binalarda önemli bir yüzde teşkil eder + her katta Bi tesviye betonu + imalata göre şap duvarlara sıva dış cepheye sıva bahçe tretuvar yürüme yolları alt yapı için kanal büzleri bacaları bu ekstra gibi gözüken tüm imalatlarda çimento girer en az 300 350 doz şimdi deprem oldu guro betonu bile enaz 300 dolu dökerler sütten ağzı yanınca yoğurdu üflerek yiyoruz ondan 2.5 katını bile geçer gibime geliyor

7. Son olarak şunuda yazayım sonra rahat bırakacam sizleri bölgenin hakimi oyak çimento ilk etepta oyak çimentonun tüm üretimini bağlarlar yetmez kesin kapasite artışı yapması istenecek yani çimentoya öyle İstanbulda Afyon konyadan getirmezler öncelik en yakın yerdir birde taşıma maliyetine katlanmazlar öncelik en yakın noktalar olur ardından adana Niğde Konya Afyon gibi tedarikçilere başvururlar ama gidipte 1000 km uzaktan çimento getirmeyeceklerdir bu sebeple oyak çimento gecee gündüzz çimento üretmesi lazım

8.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Son olarak şunuda yazayım sonra rahat bırakacam sizleri bölgenin hakimi oyak çimento ilk etepta oyak çimentonun tüm üretimini bağlarlar yetmez kesin kapasite artışı yapması istenecek yani çimentoya öyle İstanbulda Afyon konyadan getirmezler öncelik en yakın yerdir birde taşıma maliyetine katlanmazlar öncelik en yakın noktalar olur ardından adana Niğde Konya Afyon gibi tedarikçilere başvururlar ama gidipte 1000 km uzaktan çimento getirmeyeceklerdir bu sebeple oyak çimento gecee gündüzz çimento üretmesi lazım
    Sayın kılavuz çimentolarda en mantıklısı oyakc mi...Kaç kat gitme ihtimali var..siz aldınız mı?
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

Sayfa 217/246 İlkİlk ... 117167207215216217218219227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •