Sayfa 135/152 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon
Arama sonucu : 1210 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: SONME - Sönmez Filament

1. Turkce mi ogrencez senden atarli bak zipliyo geri geri

2.  Alıntı Originally Posted by timsah1963 Yazıyı Oku
    Beklentiden ziyade bu havayı kullanan bir grup var tahtada. Onlar şişirdi fiyatı bu kadar hızlı. Şimdi topladıklarını devretmek istiyorlar. O nedenle tahtada ezilmemek gerek bu şişkinlikteyken. Beklenti gündemi devam eder fakat bu fiyatlarda birileri vurgun yapmak istiyor bu aşamada hisseyi devredip sert satışa dönme ihtimalleri yüksek. O nedenle bu gruba koz vermemek adına kenarda beklemek mantıklı şu andaki durum itibariyle. Yoksa üzerler özellikle bu fiyattan girenleri dikkatli olun.
     Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Belli olmaz, bir daha yukarı çekip tekrar aşağı salmaları daha makul olabilir. Sonuçta bilançoyu yüzeysel okuyup dalan çok olur. Çoğu kalem, TFSR uyumluluktan kaynaklı. Hasılatta sürpriz gelişme yok, zaten beklenemez de.

Ancak ben hala SNPAM'ın SONME'den iyi olduğunu düşünüyorum. Görünen o ki, bu dönem SONME ASF den kaynaklı gelirde artış var. Malum, SNPAM, Sonmez ASF'nin yüzde 40 kadarına sahip.

Hisse bana hala güven vermiyor. Sonmez Çimento'nun gelirleri konsolide oluncaya kadar süründürmeye müsait. 1 sene sonra mı konsolide olur, 5 sene sonra mı.

Kendi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.
    Sakalımız yok ki lafımız dinlensin Çektiler mi yukarıya? Dağıttılar mı malın bir kısmını

Burada ne teknik ne temel analiz yapmadan, uzun süre 4lerde durmasına bakarak, kağıda değer biçenleri görüyorum ya

SONME tecrübem çok eskilere dayanır. 5.60lardan tekniğine güvendiğim bir tanıdığım tavsiyesi ile tanışıp, tarihi zirvesi 15.30'dan sattığımı hatırlarım (hepsini değil tabi). 10 sene kadar önceydi sanırım. Şimdi yapar mıyım böyle bir şey, asla! İstediğin kadar tekniğine güven, tanımadığım, detaylı bilmediğim bir şirkete ortak olmak akıl karı değil, kim tavsiye ederse etsin.

Daha sonra 1,x liralardan, ki o zamanlarda gözaltı pazarındaydı, uzun süre topladım. Çünkü, bu şirketin değeri 15 lira olmadığı gibi, 5 sene sonra 1,x lira da değildi, arsalarının değeri, çimento fabrikası, vs. az çok hesaplama yapınca şirketin kabaca değeri anlaşılabiliyordu. O zamanlar bu sayfalara bu değerleri yazmıştım. Ama ne hikmetse hisse aşağılardayken 1000 lotun satılmadığı zamanlar oluyordu.

Ben aynı zamanda kağıdın speğinin hareket tarzını da çok iyi biliyorum. Onun oluşturduğu dalgalarda az sörf yapmadım. Ama şu anki dalgalar, benim boyumu aşan seviyede, risk alamıyorum.

Demek istediğim o ki, klavye başında, dayanaksız, şu olacak bu olur ifadelerine gülemiyorum bile. Kimsenin 6 lı fiyatlardan alım yaptığını da sanmam, kendileri alıp satıyordu. Dolayısı ile 6lardan şuralara geldi, insanlar feci zarar etti, SPK ne yapıyor gibi ifadeler anlamsız. Benim 10 sene önce yaptığım gibi, risklerini bilerek yapan 3-5 kumarbaz varsa, onlar da cezasını çeksin ama değil mi.

Bu hissede asıl hareketler, çimento konsolide olunca olacaktır. Arsaların da değerlendirilmeye başlayacağını öngörüyorum. Ama çimento fabrikası yıllık ne kadar kar ediyor bilmeden, konsolide ne zaman olacak bilmeden, rastgele de yatırım yapmak, şu fiyatlardan bana oldukça riskli geliyor. Bistte, ayağı yere sağlam basan nice şirket var.

Fiyat daha farklı yerlere gelir, yeniden değerlendiririz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Sakalımız yok ki lafımız dinlensin Çektiler mi yukarıya? Dağıttılar mı malın bir kısmını

Burada ne teknik ne temel analiz yapmadan, uzun süre 4lerde durmasına bakarak, kağıda değer biçenleri görüyorum ya

SONME tecrübem çok eskilere dayanır. 5.60lardan tekniğine güvendiğim bir tanıdığım tavsiyesi ile tanışıp, tarihi zirvesi 15.30'dan sattığımı hatırlarım (hepsini değil tabi). 10 sene kadar önceydi sanırım. Şimdi yapar mıyım böyle bir şey, asla! İstediğin kadar tekniğine güven, tanımadığım, detaylı bilmediğim bir şirkete ortak olmak akıl karı değil, kim tavsiye ederse etsin.

Daha sonra 1,x liralardan, ki o zamanlarda gözaltı pazarındaydı, uzun süre topladım. Çünkü, bu şirketin değeri 15 lira olmadığı gibi, 5 sene sonra 1,x lira da değildi, arsalarının değeri, çimento fabrikası, vs. az çok hesaplama yapınca şirketin kabaca değeri anlaşılabiliyordu. O zamanlar bu sayfalara bu değerleri yazmıştım. Ama ne hikmetse hisse aşağılardayken 1000 lotun satılmadığı zamanlar oluyordu.

Ben aynı zamanda kağıdın speğinin hareket tarzını da çok iyi biliyorum. Onun oluşturduğu dalgalarda az sörf yapmadım. Ama şu anki dalgalar, benim boyumu aşan seviyede, risk alamıyorum.

Demek istediğim o ki, klavye başında, dayanaksız, şu olacak bu olur ifadelerine gülemiyorum bile. Kimsenin 6 lı fiyatlardan alım yaptığını da sanmam, kendileri alıp satıyordu. Dolayısı ile 6lardan şuralara geldi, insanlar feci zarar etti, SPK ne yapıyor gibi ifadeler anlamsız. Benim 10 sene önce yaptığım gibi, risklerini bilerek yapan 3-5 kumarbaz varsa, onlar da cezasını çeksin ama değil mi.

Bu hissede asıl hareketler, çimento konsolide olunca olacaktır. Arsaların da değerlendirilmeye başlayacağını öngörüyorum. Ama çimento fabrikası yıllık ne kadar kar ediyor bilmeden, konsolide ne zaman olacak bilmeden, rastgele de yatırım yapmak, şu fiyatlardan bana oldukça riskli geliyor. Bistte, ayağı yere sağlam basan nice şirket var.

Fiyat daha farklı yerlere gelir, yeniden değerlendiririz.

Göz altındayken maliyetim 1.30 cıvarıydı,simpam 1.25-toplamda 250.000 cıvarı lotum vardı,ortalma 2-2.50 arası postalamıştım,bayağı iyi kazanmıştık,tabiki peşini bırakmadık,durulduğu yerlerden tekrar alıp,al-sat yaptık,ama göz altındaki gibi vurgun vuramadık,şu anda tekrar takılıyoruz,ama sadece 1000'lik lotcuklarlan,sizi hatırlamasam timsahı iyi hatırlıyorum,nede olsa ayni gemideydik

4. SERMAYE PIYASASI KURULU TEDBIR KARARI 2019-08-26

ACIKLAMA

SONMEZ FILAMENT SENTETIK IPLIK VE ELYAF SANAYI A.S. (SONME) PAY PIYASASINDA,09.08.2019-20.08.2019 DONEMINDE

MEYDANA GELEN FIYAT VE MIKTAR HAREKETLERI NEDENIYLE, 6362 SAYILI SERMAYE PIYASASI KANUNU (SPKN)’NUN 1 INCI MADDESI

CERCEVESINDE YATIRIMCILARIN HAK VE YARARLARININ KORUNMASINI TEMINEN; SPKN``NUN 101/1 MADDESI VE V-101.1 SAYILI BILGI SUISTIMALI

VE PIYASA DOLANDIRICILIGI INCELEMELERINDE UYGULANACAK TEDBIRLER TEBLIGI``NIN 5/1 VE 6/1 MADDELERI UYARINCA, ASAGIDAKI TABLODA

BILGILERINE YER VERILEN KISILER HAKKINDA 27.08.2019 TARIHLI ISLEMLERDEN BASLAMAK UZERE BORSALARDA 6 AY SUREYLE GECICI ISLEM YASAGI

UYGULANMASINA KARAR VERILMISTIR.

SIRA NOADI SOYADIMKK SICIL NO

1ESRA GUNGOR

44666004

2FERDI BUYUK

32639349

3GULSEREN USLU

44396614

4HAKAN BAYER

26958064

5OZKAN KILIC

43694841

6SAHIN KARCIGA

14295371

7TAYFUN BUYUK13956570

KARAR2019/42 SAYILI SPK BULTENINDE YER ALMAKTADIR.

Bu haberin hisseye şimdilik pek bir etkisi olmamış gibi... YTD

VTR-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu habere göre SÖNME hissesi 7 kişinin Spek al-satlari ile yükseldi...
    Bizde Şirket sahibi olarak düşürdük demek mi???
    Bu haberi nasıl algılamalıyız sizce?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by zenixs35 Yazıyı Oku
    Bu habere göre SÖNME hissesi 7 kişinin Spek al-satlari ile yükseldi...
    Bizde Şirket sahibi olarak düşürdük demek mi???
    Bu haberi nasıl algılamalıyız sizce?

Borsada dümen çok,sanırım her ikiside duruldu,diğeri 3.60 bandına sıkıştı,buda 4.50,diğeri buna göre daha aktif,sanırım diğerini zıplatabilirler,zaten 3.90 değmesi yapıp 3.60 bandına geri dönüyor,şirket şaibeyi önlemek için hissesine sahip çıkıp toplama kararı alması lazım...eski haberlere odaklanıp bir haber patlatırlarsa tadından yenmez,bunu biz diğer hisselerde gördük,örneğin NIBAS'ta...ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
    Diğeri 3.50 falan...bu ise saldım çayıra mevlam kayıra,4.30 gösterdi en son,demekki hissede oynaşan yasakçılarmış,neyse bu hissede yasakçı hiç bitmez,ben bidim bileli hep böyledir...2 tl cıvarından 0.35 krş gören hisse peşinden 16 yapmıştı,1.20 gören hisseyede 7 yaptırmışlardı,yazdığım gibi bunun peşini kolay,kolay bırakmıyorlar hp takiplerinde oldukları için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
    Şubat ayına kadar yasaklılar işlem yapamayacak,bakalım başkaları el atarmı onların yerine !!!
    Bu ayın 20'sinde bürüt takas kalkıyor,sanırım tarih yaklaştıkça el atabilirler...ytd.

Sayfa 135/152 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •