Sayfa 125/152 İlkİlk ... 2575115123124125126127135 ... SonSon
Arama sonucu : 1210 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: SONME - Sönmez Filament

30.04.19 Saat 16:11 3,31 Hazırlıklı olun YTD

3.  Alıntı Originally Posted by broker_77 Yazıyı Oku
    30.04.19 Saat 16:11 3,31 Hazırlıklı olun YTD
    Bi haber mi var?

17 lot işlem görmüş

Alıntı Originally Posted by timsah1963 Yazıyı Oku
    Bi haber mi var?
    Bilanço vardı o da yalan oldu . Ama ümitliyim halen SONMEZ 'ler bu tür şeylere bakmaz BIST iniş çıkışına aldırmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by broker_77 Yazıyı Oku
    Bilanço vardı o da yalan oldu . Ama ümitliyim halen SONMEZ 'ler bu tür şeylere bakmaz BIST iniş çıkışına aldırmaz.
    Çok hareketsiz ve hacimsiz uzun zamandır. Bu kadar bezdirme sonrası ben de sert bir hareket bekliyorum. muhtemel bir haber ile gerçekleşecek bir hareket olacak bu bence. SONME yeniden değerleme için expertiz başvurusu yapmıştı belki yakın zamanda onun haberleri düşebilir.
    Son düzenleme : timsah1963; 02-05-2019 saat: 15:32.

7.  Alıntı Originally Posted by timsah1963 Yazıyı Oku
    Çok hareketsiz ve hacimsiz uzun zamandır. Bu kadar bezdirme sonrası ben de sert bir hareket bekliyorum. muhtemel bir haber ile gerçekleşecek bir hareket olacak bu bence. SONME yeniden değerleme için expertiz başvurusu yapmıştı belki yakın zamanda onun haberleri düşebilir.
    ***SONME*** SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş.( TTK'nın 376. Maddesi Kapsamında Yapılan İşlemler

07.03.2019 tarihli KAP Açılamamızda özetle İştirakimiz Sönmez Çimento A.Ş.nin kur farkı zararları ile özkaynaklarının negatif olduğu ve TFRS 9 uygulamasından kaynaklanan kayıtlı değer düşüklükleri nedeniyle Şirketimizin TTK 376 / 1 kapsamında olmadığı yönünde değenlendirmemiz belirtirmiştir.
    Konuya İlişkin SPKurulu'nun değerlendirmesi ve tarafımıza tebliği ile Şirketimizin TTK 376 / 1 kapsamında olduğunu ve buna ilişkin olarak yönetim kurulunun karar alarak genel kurul sürecini başlatacağını bildiririz.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/761096

(03/05/2019 - 16:06:17)

Bahsettiğim gelişmeler zannedersem bu genel kurur kararıyla oluşmaya başlayacak.

8. ***SONME*** SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu 03.05.2019 tarihli toplantısında muhasebe politikasında değişiklik yapılarak , maliyet bedeliyle takip edilen gayrimenkullerin, gerçeğe uygun değerle izlenmesine ve Sermaye Piyasası Tebliği kapsamındaki Finansal Tablolarda yer almasına karar vermiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/761114

(03/05/2019 - 16:55:26)

Bu açıklamayla şimdiye kadar muhasebe işlemlerinde üçkağıt yapıp şirketin değerini bilerek düşük gösterdiklerini itiraf ediyorlar. Şu anda ellerinde bulunan gayrimenkuller alış fiyatından gösterdildiği için özkaynakları çok düşük görünüyordu.
    Artık ellerindeki gayrimenkulleri gerçek değerinden göstermek zorunda kalacaklar. Bursanın en değerli arazileri ve üzerindeki AVM ler büyük değere sahip. Maliyeti 1 TL ise şimdiye kadar bilançolarda bundan sonrasında en az 10 katı bir değer göreceğiz artık.
    Bu da demek oluyor ki piyasa bunu geç de olsa görecek ve fiyatlamayı bu yeni değere göre yapacak.

Bu gelişmeler tırmanışın ilk işaretleri olacaktır. Zaten dibin dibinde. Toplayan kazanır, 1,5 sene önce 6 TL gören firma o zamandan beri süründürülüyor. Kaybedilen zamanı hızlıca toparlayacak bir fiyatlamaya gebe bu açıklamalar. 1,5 sene oldu süründürdü resmen yatırımcısını. Şimdi bunun acısını çıkartacaklardır. 6 TL ufukta belirdi bu açıklamalarla artık....

Sayfa 125/152 İlkİlk ... 2575115123124125126127135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •