Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Elektronik Kitap nedir nasıl okunur

1. Elektronik Kitap nedir nasıl okunur

Normal basılmış kitapların elektronik cihazlarda okunabilmesi amacıyla özel olarak biçimlendirilmiş dosyalara elektronik kitap denir.

Genel olarak 3 formatı vardır. İlk 2 tipte yazı fontu, büyüklüğü, arka plan rengi, kalınan yer, altını çizme, not alma gibi özellikleri seçersiniz.

1. epub : iOs ve Android cihazlarda rahatça okunabilir. Ben iOs için iBooks tercih ediyorum.

2. mobi : Kindle ve Kobo gibi cihazlarda okunan formattır.

3. pdf : Bildiğimiz pdf. Her tür e-kitap okuyucuda açılır ama belge şekli sabitlenmiştir.

Elektronik kitapları nasıl temin edebiliriz ?

Her zamanki gibi 2 farklı yolu var.

1. Satın almak.

2. Google'a Türkçe epub, Türkçe mobi yazıp çıkan sonuçları araştırmak.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Herkes kitap okusun diye...

Son derece yararlı bir site...

Çok kıymetli kitapların özetleri e kitap olarak ücretsiz olarak sunulmakta.

Okuyabilir ve dinleyebilirsiniz...

İzmir'li Uğur Yüce'nin benzeriz bir hizmeti...

Tavsiye ederim...

http://www.ozetkitap.com/

3. Yaklaşık 7-8 yıldır Kindle kullanıyorum, beni bin sayfalık kitapları sürekli yanımda taşıma derdinden kurtardı. Bu şekilde yüzlerce kitabı yanınızda taşıma şansınız oluyor. Daha sonra hatırlamak istediğim cümlelerin altını çizdiğimde cihaz, bu altı çizilen bölümleri ayrı bir txt dosyasına kaydediyor. Yaşı ilerlemiş olanlar için de en büyük kolaylığı yazı fontlarını büyütebilmeniz. Okumayı seven herkese öneririm.

Bu arada e-kitap okumak için tablet ya da telefon kullanmanız göz sağlığınız için büyük risktir. Piyasada yalnızca e-kitap okuyabilmek için üretilmiş çok sayıda cihaz var(Kindle, Kobo, Calibro gibi). Bunların ortak özelliği, elektronik mürekkep teknolojisi kullanmaları. Bu şekilde gözü yormaz ve parlama yapmaz.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •