Sayfa 134/242 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

1. İnş

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by semualay Yazıyı Oku
    Sanırım bu çimento fabrikasının satılma işini herkes yanlış anladı. (İşte, bir haberi bile doğru anlayamayan, anlamaktan aciz yatırımcı;
    nerede, nasıl, neye göre pozisyon alacağını bilmeden rast gele hisse alıp satınca sonu hüsran olması kaçınılmaz. Özellikle çimento satış haberi sonrası alım yapanlar bu kategoriye giriyor.)
    Benim anladığım (işin aslı da büyük ihtimalle bu) şu: Sönmez çimentonun Fas merkezli bir şirkette (Ciments de l'Afrique) payı var ve bu paylarını satacak. Sönmez Pamuklu ve Filament'in de Sönmez Çimento'da % 15'er payları var; dolayısıyla Fas'taki iştirakte de
    %15'er payları var. Sönmez Çimento bu iştirakinin tamamını sattığı için, Sönmez Pamuklu ve Filament de paylarını satmış olacak.
    Yani Sönmez Çimento'nun satışı gibi bir olay söz konusu değil.
    Siz haberi yanlış okudunuz herhalde. Haber gayet açık. Bi site haberi yanlış vermiş siz o siteden okudunuz herhalde haberi. Kapta haber gayet açık. Çimentodaki paylarmız satılacak diyor. Dediğiniz gibi olsada satmasalar ama haber açık

3. Aynen haber açık, satıyorlar...

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by semualay Yazıyı Oku
    Sanırım bu çimento fabrikasının satılma işini herkes yanlış anladı. (İşte, bir haberi bile doğru anlayamayan, anlamaktan aciz yatırımcı;
    nerede, nasıl, neye göre pozisyon alacağını bilmeden rast gele hisse alıp satınca sonu hüsran olması kaçınılmaz. Özellikle çimento satış haberi sonrası alım yapanlar bu kategoriye giriyor.)
    Benim anladığım (işin aslı da büyük ihtimalle bu) şu: Sönmez çimentonun Fas merkezli bir şirkette (Ciments de l'Afrique) payı var ve bu paylarını satacak. Sönmez Pamuklu ve Filament'in de Sönmez Çimento'da % 15'er payları var; dolayısıyla Fas'taki iştirakte de
    %15'er payları var. Sönmez Çimento bu iştirakinin tamamını sattığı için, Sönmez Pamuklu ve Filament de paylarını satmış olacak.
    Yani Sönmez Çimento'nun satışı gibi bir olay söz konusu değil.
     Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Aynen haber açık, satıyorlar...

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fatih abi siz birazını satın belki o zaman yükseltirler hisse yi 😀

5.  Alıntı Originally Posted by ersin3609 Yazıyı Oku
    Fatih abi siz birazını satın belki o zaman yükseltirler hisse yi
    Nouma bizi diskoya götür diye bir laf hatırladım. Şaka da değil hani bu kadar sığ tahtaya ky 50bin+ lot bıraksa çakallarla dans başlar.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. fatih2501 siz mecnun sunuz sizi tanıyorum benden kaçmaz. espri yaptım. ben elimdeki malla değil. tüyoculuğumla 99 yılında spek oldum. daha doğrusu şener şen in namuslu filmindeki gibi bir psikolojiye sahip vatandaşlarım beni spek yaptı. tüm ve hep doğruları söylememe rağmen. yani ben sadece üç kuruşla oynuyorum verdiğim tüyolar tutyor ne yapayım demekten başka bir şey yapmadım.

yalnız sene 2000 olacak galiba snmpa 60 tl den aldım. hedefim 110 tl idi. valla kıl payı ile aniden düşüşe geçti tıpkı bu günlerdeki gibi. ve 80 tl den mi neydi ancak satabildim.

yani o elinizde olan lotlarla 100 tl olduğunda hissede olmuş olsaydınız şimdi holding olurdunuz. nükleer enerji işine falan girerdiniz tabi bu asla çakışmayan kurgusal bir zaman tüneli.

paranız ne kadar çoksa o kadar bekleme gücünüz olur. ben kısacıyım. kağıdı genel olarak bulurum ama o kadar kazanmışken geri veririm gider. ve anlattığım 20 yıl dan beri böyle.mesela bu trend de ilk hedefim 7.70 idi. ve bu 7.32 den kapattığı gün kesin olacak gibiydi. ne oldu biz yarın hedefimize ulaşırız derken 7.32 ye o kadar çalışmış görünürken direkt ordan intihar etti kağıt bizede ağıt yakması kaldı tabi. dediğim gibi paran çok değilse benim gibi zorlu bir kurt bile olsan bu spek ler aldatıyor adamı. veya bende sadomazoşizm gibi bir durum var. mesela düşerken 6.70 i gördüğü an satıcam ne olursa olsun dedim. o kadarda kazançta iken niye satmadım? işte adrenalin manyaklığı var bariz.

hala kardayım ama yarın onuda alırlar adrenalin bitince depresif dönemde satarım artık. yaju sizde de baya mal varmış. yani bir aracı kurumla anlaşsanız bir operasyon bile yapabilirsiniz. yapında belki bizede bir şeyler düşer.

yine 2000 li yıllara dönersek süperonline forumunda sizin gibi baya yüklü malı olan biri vardı. adam sağlam yerden tüyo almış ki ne dediyse baya orta vade de çıktı. ve adam köşeyi döndü. demiştiki boşverin onu bunu park tekstile girin ve 8 ay bekleyin ve sonunda bayram edin. kağıt küsüratı ile daha fazla ederde düz hesap söyleyeyim 8 ayda 80 kuruştan 28 tl ye geldi. yani yaklaşık %3000 yani 10 bin tl n olsa 8 ayda 300 bin tl n olacak. adam kızıma mercedes aldım şunu yaptım bunu yaptım anlatıp durdu bizzde ağzımızın suları akarak kuru yazıları okumakla kaldık.

bu gün az da olsa karda iken satıp çıkayım dedim. ama kardan zararımı gururma yediremedim. yarın adım adım işi bitirirse heyeca kalmayınca satar rahatlarız artık..
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7. kaldığımız yerden devam ediyoruz, almaya devam etsin küçük yatırımcı, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8. küçük yatırımcıya ufak ufak vermeye devam, tebrik etmek lazım bu adamları, hangi akla hizmet alıyorlar halen hayret bir şey. ytd...

Sayfa 134/242 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •