Sayfa 135/242 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

Çok yakın zamanda ederini tekrar bulacağını düşünüyorum. Şuan zarar ama sıkıntı değil. 19 Kişi Bu hisseye bakıyorsa sıkıntı yok demektir. Bu 19 Kişinin içinde birde spek varsa 10 numara heran yukarı doğru atabilir değil mi ? YTD

2.  Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Keşke yapabilseydik hep birlikte, ama daha önceden yapmadığı hateketlerle dikkat çekmeden ilerledi, ayrıca citibanktaki hisseler yanılttı, belki bir müddet bu fiyatlarda hatta daha da aşağısında oyalanır, ama 3-5 yıl sürse de olması gereken fiyata ulaşacaktır, ytd..

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn fatih2501 bu yabancı girişini nasıl yorumluyorsunuz , hisse son bir aylıkta yabancı takası en çok artanlar listesinde , yabancı alımı patronların mal satmak için dümenden yaptıkları bir durum mu ?

3.  Alıntı Originally Posted by ibacc Yazıyı Oku
    Sn fatih2501 bu yabancı girişini nasıl yorumluyorsunuz , hisse son bir aylıkta yabancı takası en çok artanlar listesinde , yabancı alımı patronların mal satmak için dümenden yaptıkları bir durum mu ?
    Valla her numara var bunlarda, bugün baktığımda yaklaşık 30000 lot azltmışlar, ne yaptıklarını bilmyorum ama baya bir mal boşalttılar, artık ne kadar sürer toparlaması göreceğiz hep birlikte, ama buradaki foruma bakarsanız son yazılara göre hisseye ne kadar küçük yatırımcı girmiş görürsünüz, ama durum iç açıcı görünmüyor. Ytd...

4. Bu borsada tokatçılık devam ettiği sürece bizde yatırım anlayışı olmaz, tokatçılar her zaman kendisine malesef yeni avlar buluyorlar, daha önceden de belirttiğim gibi 7,69 liradan alan kişi bu hisseyi kaç liraya satmayı hedefleyip aldı, ama bu yapılan resmen soygun, küçük yatırımcıdan tokatlanan bu para kendilerine hayır getirmeyecektir...

5.  Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Bu borsada tokatçılık devam ettiği sürece bizde yatırım anlayışı olmaz, tokatçılar her zaman kendisine malesef yeni avlar buluyorlar, daha önceden de belirttiğim gibi 7,69 liradan alan kişi bu hisseyi kaç liraya satmayı hedefleyip aldı, ama bu yapılan resmen soygun, küçük yatırımcıdan tokatlanan bu para kendilerine hayır getirmeyecektir...

Güzel soru 7.69 dan alan biri kaçtan satmayı hedefledi sorgulanması lazım ? Yakın zamanda aldığı görülen yabancılar neden aldı , kaç maliyetle aldı ? Ben de bunları merak ediyorum açıkçası...

6. Pamukluda alımlar başladı galiba

VTR-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Herkesin dişinden tırnağından artırdığı yatırımını bu tür kan emicilere kaptırması tek kelimeyle yazık, Arkadaşlar yaklaşık 1 aydan beri snpam hisse senedinde olağan dışı hareketler olmaktadır. Bu durum gerek sanal artış olarak gerekse sonrasında soluksuz olarak 5 günlük süre içerisinde düşüş olarak gerçekleşmiştir. Bu işlemlerin bir çoğu Gedik aracı kurumunu (Bunun dışında da başka aracı kurumlar olma ihtimali var) kullanan şahıs ya da şahıslar tarafından gerçekleştirilmiştir. Öncelikle SPK'nın 107/1. maddesi şu şekildedir,
    "İşlem bazlı piyasa dolandırıcılığı SPKn'nun 107 nci maddesinin birinci fıkrasında (107/1) düzenlenmiştir. Anılan düzenleme uyarınca, "Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler" hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin günden on bin güne kadar adli para cezası verileceği hükme bağlanmıştır. "
    Mevzuattan da anlaşılacağı üzere bu şahıs ya da şahısların eylemleri işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı suçunu oluşturmaktadır. onun için bu şahıslar hakkında gerek SPK nezdinde gerekse Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunmak suretiyle suç duyurusunda bulunacağım,
    Bu hisseyi küçük yatırımcıyı dolandırmak maksatlı olarak kullanan bu şahısların işlemlerinden dolayı mağdur olanlar varsa kesinlikle şikayet başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederim.
    Son düzenleme : fatih2501; 09-02-2018 saat: 13:19.

8.  Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Bu borsada tokatçılık devam ettiği sürece bizde yatırım anlayışı olmaz, tokatçılar her zaman kendisine malesef yeni avlar buluyorlar, daha önceden de belirttiğim gibi 7,69 liradan alan kişi bu hisseyi kaç liraya satmayı hedefleyip aldı, ama bu yapılan resmen soygun, küçük yatırımcıdan tokatlanan bu para kendilerine hayır getirmeyecektir...

Buna kısmen katılıyorum, ama tokatçıların olmasının asıl sebebi açgözlü küçük yatırımcıların olmasıdır diye düşünüyorum. Bu hisse, 1,2x'li fiyatlarda iken de beklentileri aynıydı. Yani çimento fabrikası üretime başlamıştı, yıllık 100milyon dolarlık cirosu vardı, arsa expertiz değeri belirlenmişti, iplik ve kira gelirleri zaten sabit gibi. Sadece iplik ve kira gelirleri bile 1,2x fiyattan fazla ederken, bazen günlük 2-3 bin liralık hacim oluyordu. Şimdi ne değişti? Sadece liman geldi. Şimdi satış haberi ile birlikte 6,x li fiyattan daldılar. Neden? Çünkü haber güzel! Hissenin ederinin ne olduğunu düşünmeden, hissenin önceki yıllardaki spekülatif hareketlerini görmezden gelerek, hissenin uçabileceği gibi, yıllarca değerinden 2-3 kat aşağıda tutulma durumunun yaşandığını görmezden gelerek, ya da hiç incelemeyerek akıntıyla yükselip ileride 1-2 tavan sonra satarım düşüncesindeki eleman zaten bu riski göze almış demektir. Pİyango gibi, böyle mentalitedekilerin ancak %20si kazanır, onlar da başka zaman kaybeder zaten.

Sayın Fatih2501, sizin adınıza üzüldüm. Ben doğrusu, 7li olmasa da 6,xli fiyatlardan en azından elinizdekilerin bir kısmını realize edersiniz diye bekliyordum. Gerçi o zaman da hisseyi 10lu fiyatlarda çıkartıp yine pişmanlık duydururlardı.

Daha önce de yazdığım gibi, bence hissenin gerçek değeri buralar değil, daha önce kabataslak bir hesap yapmıştım. Ama spekülatörün hisseyi değerinin çok altında aylarca-yıllarca tutabilme kapasitesi var. İçeriden duyum olayı da var gibi görünüyor. Çünkü, bu seferki hareket öncekilerden çok farklı idi. Her zaman %30 yukarı çıkartıp satardı ama şimdi hareketin ilk anından itibaren %100 çıkartıp sattı. İçeriden böyle bir satış haberi geleceğini bilmese, bu şekilde rahat yukarıya çıkarabileceğini sanmıyorum.

Bu arada GEDİK elindekileri çıkmış gibi. Yatırım finans ile ve biraz da iş bankası ile, A1Capital, Marbaş ile filan da çalışıyor gibiydiler. Dün sanırım Yatirim finanstan da biraz çıkmışlar.

Olaya iyi tarafından bakarsak, çimento satışından bence en az 100 milyon lira nakit gelecektir (bundan aşağısında başka oyunlar ararım), ve bu parayı başka yatırımlarda kullanacaklardır. Temettü verilmesini zayıf ihtimal görüyorum. İhtiyacınız olmayan para ile yatırımdaysanız, eninde sonunda tekrar gerçek değerine ulaşacaktır.

Ben asıl SONMEyi merak ediyorum. Dolaylı bile hiç bir faaliyeti kalmamış bir şirkete SPK nasıl izin veriyor. Birileri şikayet etmez mi? Acaba SNPAM ile birleşirler mi gibi şeyler aklımdan geçmiyor değil.

Satış haberi realize olmadığı müddetçe bence bu içine girildiğini düşündüğüm sürünceme devresi devam edecektir. Eğer satıştan gelen para ile iyi bir yatırım yapacaklarsa, önce aşağılardan yavaş yavaş çaktırmadan aylarca toplayıp sonra haberi yapıştıracaklardır. Tabi bu "aşağısı" dediğim rakam 3,5 lar mı olur, daha farklı bir rakam mı olur bilemiyorum.

Allah hissedekilere sabır versin. Gerçi biz de güzel başka bir hissede olduğumuzu sanıyoruz ama durmadan biz de sabırla sınanıyoruz. Sanırım hemen her hissede böyle. Ama tabi SNPAM biraz daha zor.

Yazdıklarım kendi fikirlerim olup ASLA yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 135/242 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •