Sayfa 15/242 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 113 - 120 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

Bugün SONME ve SNPAMa ait KAPa gönderilen bildirimlerde, ortaklık yapısı neden o kadar farklı gösterilmiş olabilir, fikri olan var mı?

2. pamuk filamentin arkasından mendil sallayacak herhalde, ytd...

3. 3 aylikda geldi nr olacak simdi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Özet Bilgi 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Daveti Hakkında
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır
    İlgili Şirketler SNPAM

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2016
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2016
    Karar Tarihi 15.05.2017
    Genel Kurul Tarihi 13.06.2017
    Genel Kurul Saati 10:30
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 12.06.2017
    Ülke Türkiye
    Şehir BURSA
    İlçe OSMANGAZİ
    Adres Yeni Yalova Yolu 9. Km. Sönmez Holding Tesisleri Osmangazi/BURSA

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması,
    2 - Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
    3 - Yönetim Kurulunca Hazırlanan 2016 Yılına Ait Yıllık Faaliyet Raporunun okunması ve müzakeresi,
    4 - 2016 Yılına Ait Bağımsız Denetim Raporunun okunması
    5 - 2016 Yılına Ait Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve tasdiki
    6 - 2016 yılı Finansal Tablolarına göre oluşan dönem karının kullanım şeklinin belirlenmesi
    7 - Yönetim Kurulu Üyelerinin ibrası,
    8 - Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri doğrultusunda Yönetim Kurulu tarafından bir yıl için seçilen Bağımsız Denetim Kuruluşu seçiminin Genel Kurul onayına sunulması,
    9 - Yönetim Kurulu Üye Sayısının Tespiti, Bağımsız nitelikteki Yönetim Kurulu Üyeleri ile diğer Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi,
    10 - Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek ücret ve huzur hakkı tespiti,
    11 - 2016 Yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve 2017 yılında yapılacak bağışların görüşülmesi,
    12 - Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 12. maddesi uyarınca 2016 yılında Şirketimiz tarafından üçüncü kişiler lehine verilen teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatlere ilişkin olarak pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    13 - Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerine, yönetim kurulu üyelerine, idari sorumluluğu bulunan yöneticilere ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına Şirket veya Bağlı Ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmesi ve rekabet edebilmesi hususunda Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri gereğince Yönetim Kuruluna izin verilmesi, ayrıca söz konusu işlemler hakkında Genel Kurul'a bilgi verilmesi,
    14 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince şirketin yaygın ve süreklilik arz eden ilişkili taraf işlemleri hakkında ortaklara bilgi verilmesi,
    15 - 15. Dilek ve Temenniler,
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Kâr payı dağıtımı geliyor galiba
    Bu beklenti hareketlendirir tahtları. Hadi hayırlısı...

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Çoğunluk itibari ile yazılanlara katılıyorum. Bu bir tanesi bile olsa, zıplama yapardı dediğimiz şeyleri, beklentinin gerçekleşme ihtimali tarihine göre maddeleyelim:

1- On gün içerisinde, temettü teklifi önerisinin KAPa düşme ihtimali var. Çünkü genelde Mayıs sonunda genel kurul toplanıyor ve temettü verilecekse orada kararlaştırılıyor. Eğer karın az bir kısmını bile temettü verirse, bu oldukça pozitif yansıyacaktır.

2- iki ay sonra, Temmuz'da limanın açılması bekleniyor. Bu da olumlu bir haber olarak algılanabilir.

3- Sönmez Çimento'nun sermayesi 95 milyon artırıldı. Bu para ne için kullanılacak? Eğer, ikinci bir çimento fırını açarlarsa, bu süper olur. Sonuçta bu parayı bir yerlerde kullanacaklar. Liman bitmek üzere olduğuna göre, bu neyin yatırımı olabilir.

Eğer yatırım yapayacaksa, o zaman da karlarını temettü olarak dağıtmak zorunda kalır ki, o da ayrı bir artı demektir.

4- Geçen sene yazın gayrimenküllerin expertiz değerlendirilmesi yapıldı ve bilançoda yaklaşık 4,5 milyon olarak görülen gayrimenkullerin değerinin 290 milyon lira olduğu görüldü (Bu miktarı hisse adedine bölersek, sadece bu, hisse başı değeri yaklaşık 3,6 lira yapar). Kimse durduk yere expertize para vermez. Buraya ya bir şeyler yapmayı düşünüyorlardır, ya da satacaklardır. Her ikisi de süper olur. Birincisi daha süper olur.

Bu yazdıklarım tahminden ve ümitten ibarettir. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Bu dediklerimiz, hisse 2 sene 1,25lerde dolaşılırken de çoğunlukla biliniyordu. Şimdi hisse 3,10 lira. Tabi o zaman da kızanlar oluyordu.
    ilk beklentimiz gerçekleşti. Nakit dağıtılması teklif edilecek miktar 3.996.562 Lira. Ortaklara hayırlı olsun

İnşallah diğerleri de gerçekleşir

Sönmez Filament'in ortaklık oranını hala %17,72 göstermişler. BU kadar basit hataları nasıl yapıyorlar, insan şaşıyor.

7. Ek Açıklamalar
    Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz; 13 Haziran 2017 tarihinde yapılacak 2016 yılı olağan genel kurul toplantısı gündeminde bulunan kar dağıtım maddesine ilişkin olarak;
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun 13.06.2013 tarihli ve 28676 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan II-14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğine göre hazırlanan Bağımsız Denetimden geçmiş finansal tablolarımızdaki 2016 yılı dönem karının sermayemizin (brüt=net) %5'i oranında (toplam 3.996.562,50 TL ve 1 TL nominal değerli pay başına 0,05 TL) kar payı dağıtılması teklifinin Genel Kurul'da görüşülerek karara bağlanması yönünde öneri götürülmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

8. Nasıl bir haber lazım bu tahtanın gitmesi için. Temettü ödeme haberi geliyor fiyat aşağı gidiyor Ne kadar daha ölü taklidi yapıcaksınız bakalım burdayız ve potansiyeli fiyatına yansıyana kadar da hiçbir yere gitmeyeceğiz... ;) Biliyoruz ki en umutsuz anda 4 TL üzerine bir iki günde çıkarıcaksınız fiyatı...

Sayfa 15/242 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •