Sayfa 4/242 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 25 - 32 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bakalım bugün bilançoda sürpriz bir şeyler olacak mı

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Maalesef beklediğim sürpriz gelmedi: Önceki forumda birisi, telefon açtım, gayrimenkulleri maliyet değeri ile değil de expertiz değeri ile gösterecekler falan demişti. Demek ki neymiş, burada yazanlara güvenmemek lazımmış. Bir de yanlış yönlendirenlere ciddi ceza var diyorlardı. Her neyse, bilançoda yazsa da yazmasa da gayrimenkullerin değeri 4 küsür milyona değil, expertteki değer olan 290 milyona bence daha yakındır. Ümit ediyorum bu arsaları boşu boşuna değerlendirmemişlerdir, içine AVM filan yapacağız gibi sürpriz bir haber olur da biraz çoşku falan olur..

Diğer taraftan, net kar benim beklentimden 1 milyon kadar düşük geldi. Bunun sebebi de kira gelirlerinde pek artış olmaması. Sabit dolar kuruna mı ne bağladılar, yoksa TLye mi geçtiler. Ayrıca bankadaki dolarların çoğunu da Euro'ya geçirmişler.

Çimento fabrikasının gelirleri hakkında da bir bilgi yok. Liman açılışı hakkında da bir bilgi yok. SONMEZ GAYRIMENKUL iştirakinin gelirleri hakkında da bir bilgi yok. SONTRADE ne yapıyor, onun hakkında da. Her şey had safhada şeffaf (!)..

Bu sene yıllar sonra, ilk defa kar, geçmiş yıllar zararına sayılmayacak. Bakalım bu gelir nasıl kullanılacak.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, olamaz. Zaten hissede olan birisi genelde yanlı ve iyiniyetli düşünür. Buna göre, kendi çıkarımlarınızı ve öngörülerinizi kendiniz yapınız lütfen.

Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    2016 net kar:13.351.111 (Vergi dairesine gönderilen 2016 net karı: 10.950.701)
    2015 net kar:12.680.032

İşin en güzel yanı 2016 yılında SÖNMEZ ÇİMENTO (ağırlıklı olarak buna) ve diğer iştiraklere sermaye arttırımlarından dolayı 13 milyon TL PARA AKTARILMIŞ (2015 YILINDA BU RAKAM 1,7 MİLYON TL ) Buna rağmen bu kar rakamına bu kriz ortamında ulaşılmış ; bana göre çok iyi bir durum.
    Bu bahsettiğiniz aktarılan para, satılmaya hazır finansal varlıklar alt başlığında, ilgili iştiraklerde maliyet hesabı ile görülüyor. Yani ekstradan bir 13 milyon gibi bir durum yok. İyi tarafından bakarsak, elbette Çimento fabrikasının değeri, maliyet değeri değildir. SonTrade de sanırım liman açıkdıktan sonra daha faal olacaktır.

3. bu sefer istediğim şeyi yapabildim her zaman işlerim ters giderdi tüm portfoyumu 3,20 lerde boşaltıp planladığım üzere 2,86 dan geri toplayabildim. Tahminim oki 2,40 lara kadar daha geri çekilecek bu snpamın klasik hareketleri. öyle bir senaryoda portfoyum kadar alıp maliyetimi ortalara çekeceğim ytd. ama şükredelimki artık snpam bistte işlem görüyor

4. daha ileri gidebilirdi düşüşü mantıklı bulmuyorum.

hakkkımızda hayırlısı

hep beraber kazanmak dileğiyle

son bir ayda alanlar

satanlar

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Maalesef beklediğim sürpriz gelmedi: Önceki forumda birisi, telefon açtım, gayrimenkulleri maliyet değeri ile değil de expertiz değeri ile gösterecekler falan demişti. Demek ki neymiş, burada yazanlara güvenmemek lazımmış. Bir de yanlış yönlendirenlere ciddi ceza var diyorlardı. Her neyse, bilançoda yazsa da yazmasa da gayrimenkullerin değeri 4 küsür milyona değil, expertteki değer olan 290 milyona bence daha yakındır. Ümit ediyorum bu arsaları boşu boşuna değerlendirmemişlerdir, içine AVM filan yapacağız gibi sürpriz bir haber olur da biraz çoşku falan olur..

Diğer taraftan, net kar benim beklentimden 1 milyon kadar düşük geldi. Bunun sebebi de kira gelirlerinde pek artış olmaması. Sabit dolar kuruna mı ne bağladılar, yoksa TLye mi geçtiler. Ayrıca bankadaki dolarların çoğunu da Euro'ya geçirmişler.

Çimento fabrikasının gelirleri hakkında da bir bilgi yok. Liman açılışı hakkında da bir bilgi yok. SONMEZ GAYRIMENKUL iştirakinin gelirleri hakkında da bir bilgi yok. SONTRADE ne yapıyor, onun hakkında da. Her şey had safhada şeffaf (!)..

Bu sene yıllar sonra, ilk defa kar, geçmiş yıllar zararına sayılmayacak. Bakalım bu gelir nasıl kullanılacak.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, olamaz. Zaten hissede olan birisi genelde yanlı ve iyiniyetli düşünür. Buna göre, kendi çıkarımlarınızı ve öngörülerinizi kendiniz yapınız lütfen.
    Şuradaki haberde, Outletlerde TLye geçildiği söyleniyor.
    http://www.bursadabugun.com/haber/bu...di-768129.html

Sayfa 4/242 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •