Sayfa 102/1223 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1. Güçlünün dediği olur

bunu yazdık kaç defa

güçsüzsen adalet ararsın, oysa güçlünün umurunda bile değilsin işte

güçlenmeye bakacaksın, sosyalizmle falan olmaz, geçmişte çok büyük bir imparatorluk devleti olduğumuzda güçlü olmak için geçersiz değerleri baştacı etmedi bu millet.

sosyalistleride gördük, dağıldı gittiler, kendilerine hayrı dokunmadı birde dünyaya yaymaya kalktılar, tarihte çok büyük devletler ve uzun yaşayan devletlere baktığımızdada sosyalistlerin değerleriyle yakından uzaktan ilgili icraatları olmadığını görürüz, sosyalizm ütopya olarak kaldı, silindi, değerler manzumesi dediği şeyler aslında zaten tarihte büyük devleterin yada insanlığın bildiği şeyler, adaleti onlar icat etmedi, adaleti sağlamak için gerekli güce kavuşamaycak bir yapısı var, kuru kuruya istemekle olmuyor nasıl bir icraatla yapacağını göstermesi lazımdı gösteremedi bitti sondü gitti, ruhumu eksikti insanı düşüneyim derken düşünemedimi artık ne olduysa günümüzde denemeye tabi tutulmuş ama yok olmuş bir ideolojiden başka bişey değil, başarısız ütopik ideolojileri bi haltmış gibi bahsedenleri günümüz dünyasında geri kalmış ülkelerde görüyoruz, artık dünyada yeri olan ilerlemiş saygın ülke olmaya çalıştığımız için bu tiplerin tarihin tozlu sayfalarında başarısız denemeler olarak yer aldıklarını öğrenmelerini sağlamak görevimiz olmalı...

Alıntı Originally Posted by innflames Yazıyı Oku
    Diğer topic sakin güzel oldu. Lakin burası da pembe dizi gibi, okumadan yapamıyorum gene

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben demiştim demeyi sevmem.

3.  Alıntı Originally Posted by DR. Yazıyı Oku
    Tekrar soru? Meselenin çözümü için artık gereksiz demişsin. Dün mesele neydi bugün mesele ne?

Silah şiddet çözmez diyorsun da İyi de bunu diyorsun da ne yapıyorsun.
    Git üç çocuğu kurtar. Maşası olmasın ABD-İsrailin.
    Ak parti denedi olmadı hatta oy bile kaybetti bu yüzden. Olamadı.

Nasıl olacak, kim yapacak? Ne zaman yapılacak?
    Akp nin bu sorunun çözümünün kendi işine yaramayacağını düşündüğü anda bundan vazgeçtiğini düşünüyorum.
    Biliyorsun Dolmabahçe mutabakatı imzalanmıştı. Masayı deviren reis oldu. Davutoğlu da Arınç ta bunu söylemeseler de ima etiler..

Şiddeti ortadan kaldırmanın tek yolu siyasetin önünü açmaktır.
    Ama özellikle seçim süreçlerinde kısa vadeli çıkarlar için bu yok sayılmaktadır.
    Bir de artık ABD fazla yerleşti bölgeye.. Onlar varken asla ortadoğuda barış olmayacaktır..

Lütfen medeni olalım beyler.

5. Birde RONİN'le vicente usluplarını bozmadan görüşlerini yazabilmeyi başarabilseler aslında topik güzel olacak,başka bir yerde yazmıştım, benim en samimi arkadaşim çok iyi bir kominist , çok saf çok temiz evime girip çıkıyor hayatı paylaşabiliyor, türkiyeyi ve dünyayı tartışabiliyoruz kırmadan ,dökmeden

6.  Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Akp nin bu sorunun çözümünün kendi işine yaramayacağını düşündüğü anda bundan vazgeçtiğini düşünüyorum.
    Biliyorsun Dolmabahçe mutabakatı imzalanmıştı. Masayı deviren reis oldu. Davutoğlu da Arınç ta bunu söylemeseler de ima etiler..

Şiddeti ortadan kaldırmanın tek yolu siyasetin önünü açmaktır.
    Ama özellikle seçim süreçlerinde kısa vadeli çıkarlar için bu yok sayılmaktadır.
    Bir de artık ABD fazla yerleşti bölgeye.. Onlar varken asla ortadoğuda barış olmayacaktır..
    Silah yığını yapan kimdi? Hendek siyaseti yapan?
    İki polisi uyurken öldüren?
    Tanıdıklarım vardı doğuda PKK silah yığıyor diyorlardı. Barış silah yığarak mı olur Gömerek mi?
    Hatta halka baskı yapıyorlar diyorlardı.

Dün bir fırsat vardı.
    Bizim sorunumuzu ancak biz çözebilirdik. Ama olmadı.

Yine siyonizm'in ekmeğine yağ sürüyorlar/sürdüler.
    Artık her KÜRT-TÜRK YETER demeli ve PKK=HDP'ye karşı çıkmalıdır. ABD'ye ve Siyonizme DEFOL demelidir.

HDP veya HDP'ye oy verenler bunun siyonizmin oyunu olduğunu görüyorlar mı?

7. Bazı forumdaşlar bilmedişi konhlarda hazmayı alışkanlkk haline getirmişler.
    Dünya da insanoğlunun yaşadığı en uzun dönem kömünist dönem olmuştur. İnsanlkm tarihinin %99 u komünizmle geçmiştir.
    İlkel komünal toplumu araştırsınlar google da buara yazmak günler alır..
    Sonrasında üretim araçlarınjn gelişmesi ile birlikte üretim ilişkileri de değişti.. ve sınıflı topljm ortaya çıktı.. köleci feodan kapitalist. (ATÜT var mış nedir diyene kızarım) bu da bir 5/6 bin yıldan beri var..
    Şimdi ebu cehil-i cuhela Sosyalist toplumlar tarihte uzun erimli olmamıştır diyor..
    La bunun ortaya çıkması için zaten objektif koşullar yani kapştalizm daha kaç yüzyıllık bir süreçtirki kendi alernatifinin iktidarı oluşsun.. kaç çeşit feodalizm var kaç kere kılık değiştirmiş..
    Futursuz cahillik.. cahillişe kızmıyorum. Bunun nedenş hepimiziz ama fütursuzluğu affetmem.,
    Öğrende gel.. fütursuz dingil,

8.  Alıntı Originally Posted by DR. Yazıyı Oku
    Silah yığını yapan kimdi? Hendek siyaseti yapan?
    İki polisi uyurken öldüren?
    Tanıdıklarım vardı doğuda PKK silah yığıyor diyorlardı. Barış silah yığarak mı olur Gömerek mi?
    Hatta halka baskı yapıyorlar diyorlardı.

Dün bir fırsat vardı.
    Bizim sorunumuzu ancak biz çözebilirdik. Ama olmadı.

Yine siyonizm'in ekmeğine yağ sürüyorlar/sürdüler.
    Artık her KÜRT-TÜRK YETER demeli ve PKK=HDP'ye karşı çıkmalıdır. ABD'ye ve Siyonizme DEFOL demelidir.

HDP veya HDP'ye oy verenler bunun siyonizmin oyunu olduğunu görüyorlar mı?
    Okumadım yazını az sonra okuyacağım gözüme çarptı..
    İki polisin uyurken öldürülmesi çok tuhaf biçimde gerçekleşti..
    Bunun FETÖ tarafjndan gerçekleştirildiği ihtimali neden düşünülmedi?
    Ya da düşünüldü de ...

Sayfa 102/1223 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •