Sayfa 103/1223 İlkİlk ... 353931011021031041051131532036031103 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1. Komünist parayı bulana kadar komünist
    kapitalist bir ayağı çukura düşünceye kadar kapitalist
    Ateist uçak sallanıncaya kadar ateisttir

demiş birisi

2.  Alıntı Originally Posted by DR. Yazıyı Oku
    Silah yığını yapan kimdi? Hendek siyaseti yapan?
    İki polisi uyurken öldüren?
    Tanıdıklarım vardı doğuda PKK silah yığıyor diyorlardı. Barış silah yığarak mı olur Gömerek mi?
    Hatta halka baskı yapıyorlar diyorlardı.

Dün bir fırsat vardı.
    Bizim sorunumuzu ancak biz çözebilirdik. Ama olmadı.

Yine siyonizm'in ekmeğine yağ sürüyorlar/sürdüler.
    Artık her KÜRT-TÜRK YETER demeli ve PKK=HDP'ye karşı çıkmalıdır. ABD'ye ve Siyonizme DEFOL demelidir.

HDP veya HDP'ye oy verenler bunun siyonizmin oyunu olduğunu görüyorlar mı?
    Beni sorum vad bir tane..
    Hdp ve sence =Pkk ye son verdik diyelim bu hereket kürt halkının taleplerini ortadan kaldıracak mı? Kaldırmayacaksa ne olacak?

3.  Alıntı Originally Posted by DR. Yazıyı Oku
    Komünist parayı bulana kadar komünist
    Siyasal islamcı da haramı görünceye kadar islamcıdır.
    Haramı, kolay parayı gördü mü, islamı kılıf olarak kullanır. İslamın öğretilerinden çıkar haramın peşine düşer..
    Hatta fetva bile satın alır.. 😂

4.  Alıntı Originally Posted by DR. Yazıyı Oku
    Komünist parayı bulana kadar komünist
    Türkiyedeki ( güya) koministler (solcular olduklarını sanıyorlar) kapitalislerdir, koç, eczacı başı ,sabancı, bilimum başında çağdaş isimler olan dernek kurucu ve üyeleri

Forumdaki ateistler de başlarına kötü bir şey geldiğinde (uçak sallandığında, 7 şiddetinde deprem olduğunda vs.) Allah demedikleri ni söylüyorlar

5. hemen hakaret, bahsettiğin toplum yaşayışı dediğin gibi ilkel ve devlet değiller

oysa insanlık geliştirdi toplumsal yaşayışını ve günümüzde devlet idaresi var ,epey zamandırda tarihte bakarsanız büyük devletler kuruldu yaşadı, bunlar ilkel toplumların değerleriyle idare edilmedi, bunu ayrıntılı bahsetmekmi lazım...

günümüzde devlet yönetimini ilkellikle yapamazsın, güçlü olman şart yoksa yokolursun, devleti yönetenlerde devlette devamlılık ilkesi gereği güçlü politikalar üretmek zorunda, ilkellikten bişeyler çalıp monte edemezsin, dingil bile güçlü olmazsa yük kaldırmaz kırılır ama ilkel ve zayıf tekerlek dingil sağlam olsada hemen kırılır, tekerleği icadetmek işe yaramamış dingili icadetmek geliştirmek çare olmuş...kırılan tekerlek dedik ya sosyalizm icadedilmiş başarılı tekerlek değildir ilkellikten feyz almaya çalışan başarısız tekerlektir, ilkel insan devlet kuramadı devlet yönetimi oluşturamadı zaten, yapacak bişey yok sonuç ortada..sonuç tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı ...

6. Sn RONİN valla bravo size, ilgiyle takip ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Siyasal islamcı da haramı görünceye kadar islamcıdır.
    Haramı, kolay parayı gördü mü, islamı kılıf olarak kullanır. İslamın öğretilerinden çıkar haramın peşine düşer..
    Hatta fetva bile satın alır.. ��
    Siyasal islam nedir?
    Kim siyasal islamı temsil ediyor günümüzde?
    Kendine Siyasal islamı temsil ediyoruz diyen kim?
    Ya da islam siyasal olmalı mı?

Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim.

Haklısın.
    Hacı amca bir gün bankaya gitmiş banka görevlisi kıza sol elinle yeme günah demiş. Kız da Hacı Amca sağ elimle senin alacağın faizi hesaplıyorum demiş? Bunlardan çok varda.

Sen gel gerçek müslüman gibi yaşa (tabi sen gerçek müslümandan neyi anlıyorsan ) seni örnek alalım kardaş.

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Birde RONİN'le vicente usluplarını bozmadan görüşlerini yazabilmeyi başarabilseler aslında topik güzel olacak,başka bir yerde yazmıştım, benim en samimi arkadaşim çok iyi bir kominist , çok saf çok temiz evime girip çıkıyor hayatı paylaşabiliyor, türkiyeyi ve dünyayı tartışabiliyoruz kırmadan ,dökmeden
    Kitapçı doğru konuşan insan farklı görüşten bile olsa onj düzeyi ile cevap verdiğimi görüyır olmalısın..
    Ama birsi kalkıp filancalar şöyledir diye hakaret ederse ona da hakkını vermezsen doğru konuşanlara haksızlık etmiş olurum..
    Bak doğru konultun ona gmre cevap aldın. Bilmem necidir diye hakaret et bak nasıl cevap alacaksın.,
    Kaç gecedir öpdenemedşysen vaktim var tekrar yapalım..
    Hakaret et cevaba bak
    Normal tartış cevaba bak..
    Böyle yaşayarak kaç seferde öğreneceksen artık. Ben belletmeye hazırım..
    Yeterki dialog kurabilelim.
    Dialog için fedakarlığımı görüyorsun değil mi..
    İstediğin yerden başkayabilşrsin ister hakaretten insan insani dialogdan bekliyorum..
    🤣

Sayfa 103/1223 İlkİlk ... 353931011021031041051131532036031103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •