Sayfa 1172/1223 İlkİlk ... 1726721072112211621170117111721173117411821222 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,369 - 9,376 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by Mister_Nobody Yazıyı Oku
    Rusya ve Çin'i abartıyorlar mı? Bence haklılar bunda.
    Bakınız Rusya 35 trilyon metre küp ile doğalgazın açık ara lideri ki elektriği, petrolü, kömürü vs enerji kaynaklarını katmıyorm hesaba. 450 milyar dolar rezervi var. Çin'in dolar rezervi 3.2 TRİLYON dolar. Sizce abartılmayı hak etmiyorlar mı.. İşin içine siyaseti katmadan önce mevcut kozları iyi analiz etmek gerekir. Nüfus' bildiğinizi sanıyorum bu arada.. Burda bahsettiğiniz gibi bir hata varsa siyasi yaklaşımın geleceği öngörememesi olur. Haa 3.2 trilyon dolar şu oluyor 20.506.240.000.000,00 TL. Şunlara da değinmeden geçemeyeceğim abd nin gayri safi milli hasılası 19.3 trilyon dolar. Çin'in yaklaşık 12.2 trilyon dolar.....

Hisse.net : "Dikkat delidir, söylediklerini umursamayın..!"
    örnek verirken bile doalr üzerinden örnek veriyorsun

bunu düşün..

ayrıca çin neden 3.2 trilyondolar rezerv para biriktirmek zorunda kalmış ?..

bunu da düşün..

doğal zenginlikler açısından abd nin güçlü yanlarını da araştır.. abd doğal zenginlikler açısından da zirvede..diğer her alandaki liderliğini söylemiyorum bile..

sonra konuşalım.. haaa birde yandaş medyadan uzak dur.. yalanların analiz çabalarını negatif etkilemesini istemiyorsan..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    peki ya bu ortaklığın sürdürelebilirliği ?

denize düştük diye, yılana mı sarılalım ? )))

ortak iş yapacağım dediklerinin biri radikal dinci, öbürü azılı komunist.. ))

puahaha

üstelik ikisi de senden daha zengin..

yarın öbür gün ikisinin de seni manipule etmek isteyeceği, gün gibi aşikar ))

o günler geldiğinde kimden yardım isteyecen ? papa dan mı ? )))
    Haklısınız sayın RePuLSe.. Bence sürdürülebir olmasını sağlamak için İslam birliği ile ilgili ciddi girişimler var. Üstüne ab ye de bu ara yakınlaşma önemli. Türkiye bu iki güce karşı yanlız olmamak için elinden geleni yapacaktır diye düşünüyorum.
    Siyasetin nereye varacağını kestirmek zor kendimce saçmalıyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
    ortaklığınıza karışmak istemiyorum ama,

bana göre ;

ruhani ve putin ile aynı anda ortaklığa soyunan adam

bir süre sonra

ya deist olur, ya da ateist..

EU benzeri bir siyasi islam birliği saçmalıktır.. ve bariz biçimde batı karşısında düşman olarak gösterilecek bir bloktur, "şer odağıdır", "evil" dir.. bizim böyle bir organizasyonun içinde yer almamız gelecekte batının düşman kampının içinde direkt olmamız sonucunu doğuracaktır.. islam ülkelerinin gelişmesini finanse etmek, onların perişan geriliği ile zaman kaybetmek, onlar adına sıkıntılara girmek bu ülkenin kaderi olmamalı.. özellikle islam yakın gelecekte önemini kaybedecek bir süreçteyken.. onun yerine arap milliyetçiliği öne çıkıyor, ve bizim bunun içinde olmamız düşünülemez..

bizim kendi rotamız olmalı.. akılcı, çatışmadan mümkün mertebe kaçınan ve son sürat güçlenmeye odaklı bir rota..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yapılan operasyonda, Kurban Bayramlarında vatandaşlardan toplanan etleri yoksullara dağıtmak yerine sucuk yapıp sattıkları ve milyonlarca lira kazandıkları ortaya çıktı.

Neden bu dinciler boyle
    Yeni tanidigim birini dinci gibi gorunce kosarak uzaklasiyorum

Evet güçlenmek için ne kadar fabrika varsa satarak başlanır zaten.. Bu kafayla bir yere varamayacağımız ortada. O rota yıllar önce Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çizildi.. Gerçekten birgün bile olsa yaşarken görmek isterim o yolda olduğumuzu..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by Mister_Nobody Yazıyı Oku
    Evet güçlenmek için ne kadar fabrika varsa satarak başlanır zaten.. Bu kafayla bir yere varamayacağımız ortada.
    satarak güç kazanıldığı nerede görülmüş ?

ticaretin ana kuralı satarken değil alırken kazanırsın.. ))

a.k. partisi 16 yıl boyunca satabileceği her şeyi sattı..

gelen paraları da yandaşların "deniz manzaralı rezidans" furyasına akıttı... ))

şimdii,

- acaba allasak mı ? yoksa pullasak mı ? )))

puahaha

- tuzlayın tuzlayın.. daha iyi olur... )))

Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    satarak güç kazanıldığı nerede görülmüş ?

ticaretin ana kuralı satarken değil alırken kazanırsın.. ))

a.k. partisi 16 yıl boyunca satabileceği her şeyi sattı..

gelen paraları da yandaşların "deniz manzaralı rezidans" furyasına akıttı... ))

şimdii,

- acaba allasak mı ? yoksa pullasak mı ? )))

puahaha

- tuzlayın tuzlayın.. daha iyi olur... )))
    Bende aynı şeyi söylüyorum zaten. a.k partisinden kurtulmak değil mesele o kafadan kurtulmak üstad.

Sayfa 1172/1223 İlkİlk ... 1726721072112211621170117111721173117411821222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •