Sayfa 603/1223 İlkİlk ... 1035035535936016026036046056136537031103 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    bari laf üretelim h,iç bir şey üretemiyoruz bak cevap veremedin cidiydim sorarken dalga geçme gibi niyetim de yok.
    bak güzel kardeşim..üretelimde ne üretelim diye sormuşsun..ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama işte senin tapındıgın partin vizyonsuz nesiller yetiştirip çapsız insanlar sayesin de ülkeyi geriletiyor..iyide ne üretecegiz tartişması çıkıyor...senin begenmedigin eski türkiye vizyonu geniş insanlar yetiştiriyordu..mesela örnek vereyim ...bugün her ile bir üniversite açtık diye övünüyorsun yaa..o üniversiteler biim ve insan yetiştirmek için degil..umurlarında bile degil..artık üniversiteler torpilli 4 işlemde bile zorlanan müheeündis yetiştiren okulla haline geldi..niye bu hale geldi diye sorarsan bu bizden denilerek bir sürü adam akdemisyen yapıldı..bu adamlarda hesap bilmeyen mühendisler hukuk bilmeyen avukatlar ..tanı koyamayan doktorlar yetiştirdi..bu gün bir hastane ye git başın agrıyorsa ilacını çok rahat alabiliyorsun...ama biraz teşhisi zor bir hastalıgın varsa allah korsun biraz komplike bir hstalıksa..allah rahmet eylesin..gecen sene çok sevdigim arkadaşımı kaybettim..adam 3 sene ms tedavisi gördü..kötüleşti..geç kalınmış beyninde ur varmış dendi..gelelim eski begenmedigin türkiye ye.. o türkiye yaşargil gibi bir beyin prof u nu dünya ya armagan etti..o begenmedigin türkiyenin dr ları bundan 30 sene önce babam beyin kanaması geçirdiginde..o günün teknolojisi ile bile adamı tedavi ettiler...ve iki sene gibi bir sürede o beyin kanamasının verdigi hasradan eser kalmamıştı..daha çok degil 5-6 ay evvel ..bir başka tedarikçim geldi ziyaretime gözleri kan çanagı ..başım agrıyor dedi.. aldım devlet hastenesi acilne götrüdüm.. göz nezlesi dediler..igne yaptılar gönderdiler...adam benden çıkıp işine gidemeden yol beyin kanaması geçirdi..gelelim üretim ayagında..bugünün ilaç devi eczacıbaşı.abdi ibrahim...nereden çıkmışlar bak bakalım...bu adamlar sıradan birer eczaneden..türkiyenin ilaç devi olmuşlar....bugün günümüzde binlerce eczacıık fakültesinden adam çıkıyor..bunların en büyük vizyonu 300-500 bin kredi patlatıp..bir köşe başına eczane acmak..eczanede de sadece ilaç ticareti yapmak...bunun egitimi ni görmüş hiç mi bir adam çıkıp ilacı geçtim..el kremi sivilce kremi yanık merhemi vs üretemez yda üretmek için hayal dahi edemez..birsürü kimya mühendisi adam yetiştiriyoruz.. adamların en büyük vizyonu bir fabirkaya kapagı atıp...5-6 bin maaş alıp beyaz yakalılar sınıfına geçmek... sadece akp degil özaldan itibarren sağ partiler vizyonsuz insanlar haline toplulugu haline getirdiler ülkeyi..akp döneminde en agırını yaşıyoruz...

endeksi alıp sattığında yaptığın şey aslında bir nevi pair trade: endeks varlıkları ile parayı mukayese ediyorsun ve birisini seçiyorsun. pair: çift demek zaten..iki ürün arasında..

krdmd ile eregl arasında pair trade denemesinde (krdm short eregl long) bana TL değil eregli ver diyorsun, TL nin değerinden bağımsız olarak.. aralarındaki rölatif (göreceli) ilişkiden faydalanmak için.. ama daha newton'un standart fiziğini bilmeyen adama einstein in rölativite teorisini anlatmak gibi oluyor yapmaya çalıştığımız..haliyle anlamıyor ve zavallılığını tüm foruma gösteriyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

perşembe perişanlık

cuma hayır mübarek gün

4.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Hımmmmm

Bugünlerde herşey mesajlar üzerinden gidiyormus ya

Piyasa mesaj verdi patates mail attı gibi

Açılışta , taşın altına elimizi koyabiliriz mesajı vermeye çalısan birileri var mı bakalım bi spota

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    I ıhhhhhh göremedim

Fiyatları ağır buldular sanırım

Taş biraz hafiflesin öyle atarız elimizi diyorlar galiba

Her zamanki gibi

Değişen bir şey yok yani

E bizde bekleriz artık

endeks dip yapmış olabilir. bugün long çalışacağım.

6.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    Geçici olarak olabilir

Ama dünyada ortam çok bozuk sen bakma

Cotorelli İtalya da direksiyon da oradan pay biç artık

Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Geçici olarak olabilir

Ama dünyada ortam çok bozuk sen bakma

Cotorelli İtalya da direksiyon da oradan pay biç artık
    oyun oynuyoruz ama.. dünya, ahiret, işleri pek ilgimi çekmiyor

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    olabilir..113 fena değil...

Sayfa 603/1223 İlkİlk ... 1035035535936016026036046056136537031103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •