Sayfa 723/1223 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Cumhuriyet'ten Çiğdem Toker'in yazısı...

SON KHK'da Cumhurbaşkanlığı dışında HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'na da sınırsız harcama yetkisi verilmiş.

Yani reis diyor ki: ''Damadım da, benim gibi, hazineyi istediği gibi kullanabilir.''

Bence darphaneyi de Beştepe'ye taşımanın zamanı gelmiştir.

Yazının tamamı aşağıda.

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyaz..._tursular.html
    DUHUL : 1999

Milli kütüphane kapatılıyor.

Arazisi değerli.

Yerine artık AVM, Otel, Rezidans ne lazımsa yaparlar.

Vay emenike...

Neler dönmüş lan böyle...

Geçen yıl kasım ayında DOW...

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku

FED FOMC toplantısı ve faiz kararı öncesi ABD borsaları her hafta rekor kırmaya devam ediyor.

Güya vergi indirimleri satın alınmakta imiş. Bizim KREDİ GARANTİ FONU ile yaptığımız kamu kaynaklarının özel sektöre peşkeş çekilmesinin bir başka versiyonu.

Ne biçim bir indirimse artık, 4-5 aydır kongreden çıkamadı gitti. Ama beklentisiyle bile borsalarına %15 prim yaptırdılar.

Bir de ekonomiden biraz anlayanların bile sorduğu şu soru var: Madem ki ekonomin süper, istihdam zirvede, borsan ralli yapıp her gün tarihi zirvelerle rekor kırıyor, neden vergi indirim yaparsın? Vergi indirimleri ekonominin daraldığı kriz durumlarında başvurulması gereken bir yöntem değil midir?

Trump seçildikten 1 yıl sonra ABD büyümesi:%3, Yıllık enflasyonu:%3 ama Dow Jones %40 prim yapmış.

Balon değil zeplin mübarek!!!

Burada DOW JONES YILLIK grafiğini görmektesiniz.

Yeşil renkli endikatör 5 yıllık Hareketli ortalama olup 2001 ve 2009 krizlerinde bu ortalamadan çok uzaklaşan endeksin nasıl kriz yaşadığı görülüyor. 2001'de %38 (yani FIBO oranı kadar), 2009'da ise %55 düşerek balon patlamış. Ortalamadan sapmaya bakarsak şu andaki balon bu iki krizden daha fazladır ve bu yüzden en iyimser bir tahminle 3-4 yılda en az %50 bir düzeltme bekliyorum.

Zeplinlerin ne olduğuna gelince;

1937'de böyle bir zeplin 36 VIP yolcusuyla Almanya'dan Amerika'ya yolculuk yaptığında sonunun felaketle biteceğini elbette bilemezdi. Bu zeplin o zamanın en lüks hava aracı idi. Muhteşem restaurantları, lüks yolcu kabinleri, sıcak suyu, havalandırması ve kamaraları vardı. Hidrojen tüplerinin patlaması ile 36 yolcusu öldü. Balon ve zeplin devri kapanmış oldu.

5. Mohikan abi diğer tarafa alıntıladım bir bakabilir misin.

2018 yılbaşı...

MSCI WORLD SAYIMI...

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku

MSCI WORLD HAFTALIK grafik sayımını veriyorum.

13 dalgalık trendin son zirvesini yapıyor.

Ve bu grafik 2 ay önce topikte verdiğim DOW JONES sayımı ile aynı.Uzatan 5 yapıyorlar.

Bu da normal, çünkü MSCI WORLD'un lokomotifi ABD borsalarıdır.

İşin daha kötüsü grafik ASELSAN grafiğine benzediği için bunun gibi bir dönüş yaşanması kaçınılmaz artık.

Mesela Şubatta (BIST dahil) tüm global piyasalarda en az %10'luk bir düşüş bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Mohikan abi diğer tarafa alıntıladım bir bakabilir misin.
    Evet 92 bin. Ama son 2 yılda 2 kez fake kırılım olmuş.

Çizgilere inanırsak 92 bini bu hafta yukarı geçmesi gerekiyor.

Geçemezse eşhedü en la....

8.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Evet 92 bin. Ama son 2 yılda 2 kez fake kırılım olmuş.

Çizgilere inanırsak 92 bini bu hafta yukarı geçmesi gerekiyor.

Geçemezse eşhedü en la....
    Her hafta bir heyecan var borsamızda fena mı işte😀 Senin şu 5.40 hedefli orta vade usd sayımı devam mı ağam. Değişti mi.

Sayfa 723/1223 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •