Sayfa 787/1223 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Secim vaatlerimizi hatırlayalım.
    Biatcilar hatırlamaz da ben hatırlarım.
    ''Yetkiyi verin, dövizle, faizle nasıl mücadele edilir, göstereceğiz.'' denmişti.

Yetkiyi aldıklarına göre, Hazine, Maliye, MB gibi kurumları bakana bağladıklarina göre faizle mücadeleye yarin başlayacaklar diye düşünüyorum.

Elinizden tutan da yok..

Enflasyonun sebebi de faiz..

Hükümet faiz lobisine de karşı zaten..

İndirin gitsin o zaman faizleri...

Mantıklı beklenti bu gözüküyor, umarım düşer faizler...
    öncelik sırası ne olmalı,bence

1-döviz sepetinde stabilite
    2-enflasyonu düşürmek
    3- 1-2 sağlanırsa faiz düşer,piyasa canlanır,iflaslar azalır,sıcak para girişi artar ,notumuz tekrar artar
    bakalım izliyoruz,temennimiz enflasyonun 8-12 ay içinde tek haneye inmesi..........

2.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Secim vaatlerimizi hatırlayalım.
    Biatcilar hatırlamaz da ben hatırlarım.
    ''Yetkiyi verin, dövizle, faizle nasıl mücadele edilir, göstereceğiz.'' denmişti.

Yetkiyi aldıklarına göre, Hazine, Maliye, MB gibi kurumları bakana bağladıklarina göre faizle mücadeleye yarin başlayacaklar diye düşünüyorum.

Elinizden tutan da yok..

Enflasyonun sebebi de faiz..

Hükümet faiz lobisine de karşı zaten..

İndirin gitsin o zaman faizleri...

Mantıklı beklenti bu gözüküyor, umarım düşer faizler...
    enflasyon düşmeden faizi indirirsen ters teper,yabancı bono satıp dolar veya euro alır,beklemeye geçer(borsada da satar)ytd

3.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    enflasyon düşmeden faizi indirirsen ters teper,yabancı bono satıp dolar veya euro alır,beklemeye geçer(borsada da satar)ytd
    Dolar ilk 4.30'a geldiğinde, faizlerin artırılması gerekiyor diye yazdım, kaç kişi yazdı..
    Bazı arkadaşlar dediler ki, '"vay faiz lobisi mısın, dış mihrak mısın, döviz giderse gitsin önemli değil, ihracat artar daha ne istiyonuz?''

Bu şekilde enterasan yorum yapan kişilerin bazı şeyleri anlamasi lazım, düşünsünler bakalım, kim faiz lobisine hizmet ediyor..

Adamlar yakalamış seni o kadar borcun var, bütçene damat traşı yapmadan bırakırlar mı?

Vaktinde yapmazsan, bu saatten sonra toplumun ödeyeceği faiz maliyetini gereksiz yere artırmış olursun..
    Bu saatten sonra ne kadar ise yarayacak bakacağız.
    Umarım iyi olur..

Alınacak kararlardan doğacak sonuçların sorumlusu bakan ve akp hükümetidir..

4. Ekonomiyi, borsayı yakından takip eden akp'li arkadaşlarımız var..
    Hatta okul okumaya, ekonomist olmaya ne gerek var diye bir mesaj bile hatırlıyorum, kim atmıştı, isimlere dikkat etmem..
    Borcumuzun az olduğuna inanıyorum diyenler de vardı..

SORU şu:

Yarin faiz düşmesi mi gerekiyor, artması mi gerekiyor?
    (Dış mihrak, faiz lobisi gibi söylemleri ve secim vaatlerini de göz önünde bulunduralım..)
    (Kendi bilgilerimizle düşünsek de olur, yandaş medyadan ne düşünmemiz gerektiğine baksak da olur. Ama bilen cevap versin mümkünse..)

5.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Ekonomiyi, borsayı yakından takip eden akp'li arkadaşlarımız var..
    Hatta okul okumaya, ekonomist olmaya ne gerek var diye bir mesaj bile hatırlıyorum, kim atmıştı, isimlere dikkat etmem..
    Borcumuzun az olduğuna inanıyorum diyenler de vardı..

SORU şu:

Yarin faiz düşmesi mi gerekiyor, artması mi gerekiyor?
    (Dış mihrak, faiz lobisi gibi söylemleri ve secim vaatlerini de göz önünde bulunduralım..)
    (Kendi bilgilerimizle düşünsek de olur, yandaş medyadan ne düşünmemiz gerektiğine baksak da olur. Ama bilen cevap versin mümkünse..)
    Neden burada yorumsuz yorum yapan arkadaşlara özellikle AKP ‘li diye ayırma ihtiyacı duyuyorsunuz.

Sadece AKP’li mi? Bunlar

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Merkez bankasinin yarinki toplantisi saat kacta ?

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    14:00'da karar açıklanacak

7.  Alıntı Originally Posted by wolusis Yazıyı Oku
    Neden burada yorumsuz yorum yapan arkadaşlara özellikle AKP ‘li diye ayırma ihtiyacı duyuyorsunuz.

Sadece AKP’li mi? Bunlar

''Yorumsuz yorum yapan'' kısmını
    ''Bilgisiz yorum yapan'' olarak düzeltiyorum, bunu anlatmak istediniz sanırım.

Ben parti ayırımı, particilik yapmam.
    Ama hükümeti ve aldıkları kararları eleştirirken, icracı makam oldukları için, nedense hep akp'liler ortaya çıkıp bilgisizce yorum yapıyorlar, her yapılanın, alınan kararın doğru olduğunu anlatmaya çalışıyorlar..
    Bir de tuhaf ithamlarla karşılaşıyorum.

Tamam, her yapılan doğru olabilir, belki ben bilgisizimdir, yarin ne olması gerekiyor, onu soruyorum, buna gore borsada bir beklenti oluşturacağım.

Faiz düşecek ya da çıkacak, hangisi doğru bugün söylesinler..

''Doğru olan budur"" dedikleri çıkarsa hükümet doğru olanı yaptı deme hakları olur..

Ama yarin gelip hükümet ne yaparsa yapsın doğru yaptı diyecekler..

8.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    ''Yorumsuz yorum yapan'' kısmını
    ''Bilgisiz yorum yapan'' olarak düzeltiyorum, bunu anlatmak istediniz sanırım.

Ben parti ayırımı, particilik yapmam.
    Ama hükümeti ve aldıkları kararları eleştirirken, icracı makam oldukları için, nedense hep akp'liler ortaya çıkıp bilgisizce yorum yapıyorlar, her yapılanın, alınan kararın doğru olduğunu anlatmaya çalışıyorlar..
    Bir de tuhaf ithamlarla karşılaşıyorum.

Tamam, her yapılan doğru olabilir, belki ben bilgisizimdir, yarin ne olması gerekiyor, onu soruyorum, buna gore borsada bir beklenti oluşturacağım.

Faiz düşecek ya da çıkacak, hangisi doğru bugün söylesinler..

''Doğru olan budur"" dedikleri çıkarsa hükümet doğru olanı yaptı deme hakları olur..

Ama yarin gelip hükümet ne yaparsa yapsın doğru yaptı diyecekler..
    Hayır demek istediğim yorumsuz yorum du.

Peki sence yarın mb ne yapmalı?
    ( daha önce yazmış olabilirsin kontrol etme şansım olmadı)

Ewet sence yarın faiz artırmalı mı?

Sayfa 787/1223 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •