Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 74 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ## Ömrü Heder formasyonları ##

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu yüzden ana kanal desteği 5.30 civarı olmasına rağmen bu hareketi, orta dalga 5 düzeltmesine marj açmak için, 5.30 ların altına, günlükte 300 üssel civarına çeker mi diye de düşünüyorum.
    300 ussel ortalamaya su anda duseceğini dusunmuyorum, ek olarak cycle derecesinde elliot için saymak da cok uzun vade,

Planım su, su an bulundugumuz seviye 5,4 ve genelde beklenenen en dusuk nokta 5.1 civarı genelde, 5.3x, 5.2x ve 5,1x gibi rakamlara VIOP dan long alış yazacağım portfoyun ufak bir kısmı ile, daha cok aşağılara ineceğini dusunmuyorum, tek burda korkutan MB nin short olması..

Birde ek plan olarak olurda bu seviyelere inmezse ye gore plan yapacağım, yakın stoplu...

Excellency555 in cok iyi çalışan bir grafigi var, [[ Hakkını vermek lazım, Eylul gibi bu rakamları telafuz ettiğinde hadi cnm sende demiştim, ama adım adım oluyor ]]

2. Soyle bir şey dikkatimi çekti,

birde "Gercek Deger Yatırımcısına" ait alttaki guzel analiz mevcut..Welles Wilder ortalamasını ondan başka kullanan gordugum tek kişi şu anda, buda guzel bir analiz.. benim 290 EMA yı denememe ilham oldu..

3. gunluk notlar

gercek deger yatırımcısı @alltimeinvest

son durumda 5 yil toplamak istedigim sirketler soyledir.

1. Grup sirketler (13h) #hekts #karel #sarky #sasa #cemts #gents

2. Grup sirketler(21h) (#aksa #asels #kront #parsn #kozal #egeen

3. Grup sirketler (34h)#petkm #lkmnh

4. Grup sirketler (55h) #kords #alkım #gedza
    Surda kalsın sonra okuruz,

Fatih @09efemaydin den gordum,

https://parapiyasalari.net/temel-ana...ina-kar-nedir/
    XryptoWolfe dan,
    Temel analiz Meyve'nin özelliklerini,
    ��Teknik analiz ise o meyvenin en güzel yenmesi gereken zamanı söyler��
    Kötü meyveyi zamanında yesende tadı yoktur mesela.
    Ya da çok iyi bir meyveyi zamansız yesende tadı yoktur. ��
    Bir kaç mesaj yukarıda tosba ile konusurken sordugum sorunun cevabını MehmetSungur abi vermiş

özetle ,
    * 5-9 kasım haftasında pivot rakam 5.47 dir, yani yukarısında yukarı , altında aşağı.
    ** Yeni dalga yapısında 3 alternatif ihtiamal takip ediyor muş -- keşke grafik atsa ama atmıyor
    ** 5,38 ve 5.30 rakamları onemli, tutmazsa altında 5.2 altını gorebilir..
    *** Alcalan piyasada destek izlemek yerine direnc takibi daha önemli.
    ** 5.47 geçerse 5.66 yı izleyeceğiz..
    Bu arada dalga boyları hem zaman hemde fiyat olarak kısalmaktadır, bu 2 şeye işaret eder, ya dönüş, yada mevcut yonde ciddi kırılım

#bist100 92bine bi test olur mu emin olmamakla beraber,yakın zamanda 97 hareketi söz konusu olabilir izlemek lazım..
    CenkCoruh 5.66 nın USD de uzun sure aşılamayacağını söylüyor..

SercanGok ;
    dip oluşumu devam edecektir. 5.20 altını düşünmüyorum. Dip olarak ise 5.30 civarından döner düşünüyorum. Bir kaç ay 5.30-6.00 git gel yapacaktır. Seçime kadar büyük ihtimal bu aralıkta kalır.

bir süre bu bölgede geçtikten sonra ben yeni zirve geleceğini düşünüyorum. Ama 6.20 maliyetle bekleyenler maliyetine gelince kapatacaklar sonra yeni zirvede tekrar zirveden alacaklar Sürü psikolojisi bunu emreder.

@PHOENIX07_
    Usdtry 522-533 seviyelerine kadar gelip dip oluşumu yapıp yükseliş bekliyorum. Ancak zamanı var.
    Son düzenleme : hold_the_door; 04-11-2018 saat: 22:13.

Misal şu sayıma benim itirazım var. Neden derseniz hareket boyutunu görmek için 22 yıllık bir grafiğe logaritmik bakmak lazım. Lineer bakış açısı yanıltır.

Şöyle bakılmalı. Bence. İlk hareketin boyunuda getirdim muhtemel 2 nin üzerine koydum.

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Misal şu sayıma benim itirazım var. Neden derseniz hareket boyutunu görmek için 22 yıllık bir grafiğe logaritmik bakmak lazım. Lineer bakış açısı yanıltır.
    yanlız bildiğim kadarı ile Sn.Devir de her zaman sayılarını linear chart uzerinden yapar, logaritmik kullanmaz sayımlarda..

Birde soyle bir yazı mevcut;

http://oneelliottwavetrader.blogspot...mic-scale.html

Özetle diyorki, day traders isen ikiside aynı diyor,
    ama long term trader için lineer olmalı fikrinde...

The main question is: Which scale to use?

If we are daytraders, can use both, because the difference is very small.
    If we are swing or longer term traders or investors- the linear one.

Birde bu fikrin karsıtını bulmaya çalışacağım..

6. Disiplinden cok taviz verdik, basa alıp tekrar devam,

@harmoniksistem

Pazartesi için #harmoniksistem taraması sonuçları #KFEIN ve #KLGYO hisseleridir analiz edip stop seviyenizi belirleyiniz.

faCefinancial hocamdan bir içim su;

#USDTRY #Elliottwave UPDATE
    #DolarTL için önemli Pivot'lar yukarıda 5,436 ve aşağıda 5,341 seviyeler!
    #Dolar için Senaryolar:
    bullish > 5,436 üstü önce 5,53 ve devamında 6,05/6,46 + 7,10 + 7,53/8,27
    beraish < 5,34 altında kaldığı sürece hedefler 5,19/5,14 + 5,02/4,87 olur
    https://pbs.twimg.com/media/DswuqU0XcAAEZ7O.jpg
    @FinansTezlerim

Herkese iyi hafta sonları olsun. Zor bir süreç her ürün için. Brent petrol ve diğer göstergeler ciddi SOS veriyor. Savunma mekanizmaları aktif olmalı bu dönemde. Brentte ilk tutunma bölgesi yaklaşıyor. 50$ civarında biraz dinlenmeli. Ama 30$ altı hiç de imkansız değil bence.
    https://pbs.twimg.com/media/DhLoXdwXUAA3501.jpg

@FinansTezlerim

Bist100 için tüm düşüşün fibo38.2'si yukarı geçilmeden fikrim değişmez.Marttan beridir ana pozum şort.Ya 75 bin civarında ya da fibo38.2 yukarı geçilirse pozu sıfırlarım. Bu bir strateji.Herkes yapsın demiyorum.Fikrim bu.
    Ne yaptığınız sadece sizi ilgilendir

7. Dinlenesi bir video..acele etme diyor..

8. Cenk yildiz diyorki sakin ol sampiyon dunden bugune olmaz o isler diyor..

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •