Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
Arama sonucu : 74 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ## Ömrü Heder formasyonları ##

1.  Alıntı Originally Posted by Bailing Yazıyı Oku
    dayı superCYCLE a yakınız hissediyor musun ?

hissetmek ne kelime dayuu....he gün don değişiyorum......fazla miktarda azulu taşaklu bovalara ihtiyaç var dayuu...fiyat tepelerin gereğini yapmadı ..yohsa ...düşünemiyorum dayu...
    *** COMANDANTE ***

2.  Alıntı Originally Posted by Obsiwan Yazıyı Oku
    hissetmek ne kelime dayuu....he gün don değişiyorum......fazla miktarda azulu taşaklu bovalara ihtiyaç var dayuu...fiyat tepelerin gereğini yapmadı ..yohsa ...düşünemiyorum dayu...
    Laleye olan talep arttıkça, profesyonel yetiştiriciler virüslü soğanlara daha fazla para ödemeye başlamıştır. 1634 yılında Fransa’dan gelen taleple birlikte piyasaya spekülatörler girmeye başlamıştır. Yıl 1636’ya geldiğinde ise Hollanda sezon sonunda lale alımını öngören sözleşmelerin işlem gördüğü formel bir future piyasa oluşturmuştur. Ticareti yapacak kişiler, hanlarda bir araya gelmekte ve alıcılar işlem başına % 2,5 oranında 3 florini geçmemek şartıyla şarap parası adı altında ücret ödemektedir. Başlangıç marjı ödenmeksizin, taraflar doğrudan birbiri ile sözleşme yapıyorlardı. Sözleşme şartlarının gerektirdiği teslimat ise 1637 yılında piyasanın çökmesiyle birlikte hiçbir zaman gerçekleşmemiştir.

Nadide olan lalelerin sözleşme fiyatları 1636 yılında da devam etmiştir. Kasım ayı geldiğinde mozaik virüsü içermeyen adi lalelerin de fiyatı yükselmeye başlamıştır. Lale sözleşmelerine dayalı ticarette, fiziki bir el değiştirme söz konusu olmadığı için Hollanda halkı tarafından aşağılayıcı bir tavırla rüzgar ticareti (windhandel) olarak adlandırılmıştır. 1637 yılının Şubat ayında ise lale soğanı sözleşmelerinin fiyatı aniden düşmüştür ve lale ticareti durma noktasına gelmiştir.

3. Lale çılgınlığı denince sanki burada icat edilmiş gibi geliyor değil mi.
    değil

dayı ÇılgınLıkları biz icat etmedik dayı atomu biz parçalamıyoruz.
    ..

4. Emmoglu

Parabolik başladığı yer 20.000 endeks

60.000 den gelen dibi yaklaşık yüzde 60 supercycle sonrası

Grand cycle dalga 400,000 lere geldi.

Emmoglu parabollerde yanlız 60-80 dayı. Parabollerde de noktasal nereye gidiyorsun emmoglu bilemiyorsun malesef aklın çıkıyor. Ve fakat sen bilirsin dayı.

Ömrünü heder edersin dayı.

VOB YAPMAYİN hayatınız kayar

5. Emmoglu bana göre

20.000 den kalkan dalga dayı tek parça

Bu mono wave de cycle düzeltme hiç yok dayı. Covid hadisesi bile supercycle değil oranlar çok düşük dayı

Burada bir cycle yok dayi 15 yıldır yükseliş var %1800

6.  Alıntı Originally Posted by Obsiwan Yazıyı Oku
    dayuu...bence 4700-800 fiyat gereğini yaptı...azulu taşaklu bovalar piyasayı gurtardı dayuu...hepsine teşekkür ediyorum... tabe yukarısı ihtimal dahilinde emme fiyat kafidir... etiketimiz bellüdür artıkın bi nefes alduk yahuu...
    *** COMANDANTE ***

7.  Alıntı Originally Posted by Obsiwan Yazıyı Oku
    dayuu...bence 4700-800 fiyat gereğini yaptı...azulu taşaklu bovalar piyasayı gurtardı dayuu...hepsine teşekkür ediyorum... tabe yukarısı ihtimal dahilinde emme fiyat kafidir... etiketimiz bellüdür artıkın bi nefes alduk yahuu...
    dayu hayrLı işler emme etiket konusu muallakta

unutma 3 mü 5 mi titreyerek geliyor buva...

fıŞkırarak kutularda çıldıracak gibiin ki mi ki

8. loga bak bu işi derhal bırak
    burada analiz yok emmioğli

XU100_2022-12-01_06-29-48.jpg

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz