Sayfa 87/91 İlkİlk ... 37778586878889 ... SonSon
Arama sonucu : 725 madde; 689 - 696 arası.

Konu: SNKRN - Senkron Güvenlik

1. İyice unutulmuş kenarda köşede kalmış, fiyat görece olarak alım için güzel yerlere gelmiş. ufaktan kenara atmak lazım.

2. En son 3 ay önce ben yazmışım buraya . 3 aydır tek kelime yazılmamış. Benim yazımıda saymazsak en son 5 .ayda yazılmış. Yanı 6 ay önce.

Benim small cap şirketler içinde favori şirketim bu. Nedenini ceo nun roportajlarında bulabilirsiniz. Şirket sıradan bir güvenlik şirketinden yazılım şirketi olma yolunda hızla ilerliyor.

9 aylık ve özelliklede 12 aylık bilançolar açıklanınca bu durumun etkisini görebiliriz diye düşünüyorum.

3. Hocam asıl sıkıntı içinde bulunduğu pazar. Doğru düzgün alamiyorsun da satamiyorsun da. Böyle olunca tadı olmuyor. Keşke yıldız pazarda falan olsa

4. Al sat yapacaksanız haklısınız, bulunduğu pazar itibariyle alip satmasi sikinti ama uzun vade yatirim yapanlar için bunun bir önemi yok.

Bilanco malesef bekledigim gibi gelmedi. Ceo bloomberght de ki röportajda sene sonu icin 40 mln tl civarinda bir net kar beklentileri olsugunu soylemisti. 9 aylik gelen rakam ise 15 mln tl.
    Son ceyrekte 25 mln tl net kar aciklar mi bekleyip göreceğiz. Gelmezse ben vedalasirim.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Al sat yapacaksanız haklısınız, bulunduğu pazar itibariyle alip satmasi sikinti ama uzun vade yatirim yapanlar için bunun bir önemi yok.

Bilanco malesef bekledigim gibi gelmedi. Ceo bloomberght de ki röportajda sene sonu icin 40 mln tl civarinda bir net kar beklentileri olsugunu soylemisti. 9 aylik gelen rakam ise 15 mln tl.
    Son ceyrekte 25 mln tl net kar aciklar mi bekleyip göreceğiz. Gelmezse ben vedalasirim.

Ben de bu beklentiye binaen aldım ve umutluyum. Sonuçta yazılım şirketleri genelde en parlak bilancoyu son çeyrek getiriyor. Bu arada al sat değil amacım ama kafamdaki değere ulasmışsa satabilmek isterim. Örneğin 26 lira maliyetim var. Gecen ay 34 liraya gittiğinde kendimce yeter bu kadar dedim yazdım satışa. Yok satamadan geri döndü 26lara. Likidite şart. Bir daha bu pazardan hisse almam

6. Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. ile ICD* Teknoloji Yazılım Medya Limited Şirketi arasında, ''E-TUTANAK
    KURUMLARARASI* VERİMLİLİK PROJESİ ‘' kapsamında kullanılması amacıyla hazırlanan, E-Tutanak* Yazılımının satışı
    işlerine dair ticari sözleşme 30.400.000 TL (*Otuzmilyondörtyüzbin Türk Lirası) bedel üzerinden bugün ( 25.Kasım.2021)*
    imzalanmıştır. İşin kapsamı; yazılım hazırlama ve kurumlarda uygulaması*işleridir. Proje Konusu E-TUTANAK yazılımı,*
    müşterimiz ICD Teknolojiye firmamız tarafından tamamlanarak 24.12.2021*tarihinde teslim edilecektir.
    *
    Kamuoyunun bilgilerine saygı ile duyurulur.
    **
    **
    Saygılarımızla.

10 gün önce gelen haber. Yazilim satış bedeli 30.4 mln tl ve bu şirketin piyasa değeri an itibariyle 180 mln tl.

Bu haberden önce de senkron güvenlik olan sirket ünvaninin, senkron siber güvenlik yazilim ve bilisim çozumleri olarak değiştirilmesi karari verildigini açikladi bu şirket. Yani bu sirket artik bir yazilim sektörü sirketi.

180 mln pd ile 9 aylik net kari 15 mln ve fk sı 8.64.

Son ceyrekte, tek kalemde yapilan 30.4 mln luk yazilim satışından 15 mln tl civarinda net kar yazabilecegini düşünüyorum. (Malum yazilim sektörünün kar marjlari yuksek oluyor.) Şirketin diger işlerindende son ceyrekte 5 mln tl civarinda net kar edebilecegini varsayarsak 9 aylik net kari ile birlikte yili 35 mln tl net kar ile kapatabilecegini tahmin ediyorum.

180 mln pd olan bir yazilim sektörü sirketi yillik 35 mln tl net kar ederek 5.14 fk ile fiyatlanmaya ne kadar devam eder, bekleyip görelim bakalım.

7. Alt Pazar'a yükselmek için bir girişim var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    Alt Pazar'a yükselmek için bir girişim var mı?
    Muhtemelen 12 aylık bilançolardan sonra üst pazara geçiş için başvuru yapacak. Çünkü başvuru tarihi itibariyla son 2 yıl net kar açıklaması şartı var üst pazar için. Bu şartı da 12 aylık bilanço ile sağlıyor olacak.

Sayfa 87/91 İlkİlk ... 37778586878889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •