Sayfa 326/332 İlkİlk ... 226276316324325326327328 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

1. Bana göre son zarar bilançosu.Yatırımları bitti.
    Bundan sonra meyvesini toplar.
    Birde %44 bedellisine onay çıkarsa daha da rahatlar finansal olarak.
    2023/3 dönemi için az da olsa kâr beklentim var.
    3,38 altı haftalık kapanışlar iyi olmaz.
    Bugün min 3,33 görüp dönmeli bence.
    y.t.d.

2. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1037309

Efeler Çiftliğinin halka arzı kabul edilmemişti. Bu dev çiftliğin gelirlerinin Sktas’a etkisi var mı yoksa sadece grup şirketi olmasından mı iibarettir?

3. Açıklamalar
    08.03.2022 tarihinde yaptığımız özel durum açıklamasında Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.'nin ("Efeler Çiftliği") halka arzına ilişkin başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") yapıldığını duyurmuştuk. Söz konusu halka arz başvurumuzun mevcut aşamada uygun bulunmadığı hususu SPK'nın 14.06.2022 tarihli yazısı ile Şirketimize bugün (14.06.2022) tebliğ edilmiştir.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra; yüksek enflasyon ortamının yarattığı mevcut ekonomik koşullar ve piyasa koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, halka arz fiyatı ve yatırımcı talebi açısından daha elverişli bir ortamın oluşması durumunda yatırımcılarımızın menfaatini de gözeterek halka arz konusu tekrar değerlendirilecektir. Söktaş Grup olarak yatırımcılarımıza değer yaratma hedefimiz doğrultusunda; AB standartlarında üretim yapan ve Türkiye'nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden birisi olan Efeler Çiftliği, çiğ süt ve katma değerli süt ürünleriyle karlı bir şekilde büyümeye devam edecektir.

4. Uluun gitti soke değirmenciliği satın aldı.1 yıl içinde alladı pulladı halka arz etti.bir ara değeri uluunu da yakaladı nerdeyse.Bera holding bağlı ortaklığı selva makarnayı halka arz etti.Bera holding konka yı halka arz etti.Bunun gibi örnekleri çok.Ama buna onay vermemiş spk.Birgün buna da onay çıkar.Süt ve süt ürünleri gittikçe değerleniyor.Millet yem fiyatlarının yüksekliğinden süt ineği besiciliğini terk edip hayvanları kesime gönderiyor.Peynir fiyatlarını görüyoruz piyasa da.Bunun da sırası gelir elbet.

8 bin hayvanı bulunan efeler çiftliği Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın 3. büyük çiftliği.

şu anda sadece %84'üne sahip olduğu paylar söktaşın piyasa değerinin 1.5 katıdır.

başta finansal borçlar olmak üzere bazı sorunlar vardu söktaş ve efeler çiftliği tarafında. zaten 3.44 hisse fiyatı ancak en kötüyü fiyatlamasından başka bir şey olamaz.

2023 yılında özellikle ciro tarafında konsolide 1.2 - 1.5 milyar TL arası bir rakamı yakalamasını beklediğim şirketin finansal borç kalemi 500-600 mülyon seviyelerinde kalırsa (yani mevcut seviye) bu şirket piyasa fiyatını seneye 3'e katlar.

az miktarda olan pozisyonumu küçük bir zararla kapattım.

aslında potansiyeli oldukça yüksek bir şirket !

ama bazen olmayınca olmuyor

7. 3 yıldır aynı fiyatlarda. Dolar bazlı bakarsanız bedava. 3 veya 6 aylıkları görmek lazım belki alım yapmak icin. Finansal sorunları olan sahipsiz bir hisse görünümünde uzun süredir.

8. tavan kapatmıs?

Sayfa 326/332 İlkİlk ... 226276316324325326327328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •