Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Çocukları Koruyalım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dayısı ve ağabeyinin tecavüzüne uğradı, 14 yaşında anne oldu

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde, rahatsızlanınca ailesi tarafından hastaneye götürülen 14 yaşındaki A.B.'nin, doğum sancısı yaşadığı belirlendi. Doğumhaneye alınan A.B., kız çocuğu dünyaya getirdi. Çocuk anne ifadesinde, ağabeyi ile görme engelli dayısının tecavüzüne uğradığını söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/dayisi-ve...undem-2706091/

Ulemanın dokuzuna giren kızı evlenebilir gördüğü bir coğrafyada 14 yaş çocuk sayılmaz biliyorum.

Ama bu ülkenin ruhsal dengesini ensest bozacak korkarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Durdurun bu rezaleti! Tecavüze uğrayan minik kızın fotoğrafları internette!

Bugün okuyacağınız bu haber benim kanımı dondurdu.

Olacak şey değil.

Dokuz yaşında bir kız...

Antrenörü tarafından sistematik olarak seks kölesi gibi kullanılıyor.

Tehditle, şantajla, güç ve iktidarını kullanarak üç sene boyunca kıza her şeyi yaptırıyor.

Tecavüz var, çıplak fotoğraf çektirmek var, sapık fotoğraflar var, akıllara ziyan yazışmalar var.

Aralarındaki yaş farkı 50’ye yakın.

Torunu yaşında, minik bir çocuğu cebren ve hileyle istismar ediyor.

Sapık fantezilerine alet ediyor.

‘Boyu devrilsin böyle pedofillerin’ demek istiyorum.

Allah’tan en üst sınırda ceza aldı. Şu anda hapiste...

Amaaaaa ailenin başına bela olmaya devam ediyor.

Şu an küçük kızın mahkemede delil olarak kullanılan iğrenç sapık fotoğraflarını internette herkese gönderiyorlar, kızın yüzü de görülecek şekilde!

Çünkü önceden de tehdit etmişler. “Şikâyeti geri çekmezseniz böyle yapacağız” diye. Şu anda da yapıyorlar.

Mağdur kız da, aile de perişan... Öğretmenlerine, okul arkadaşlarına, herkese göndermişler.

Bir an evvel bu iğrençlik durdurulmalı! O sapık antrenör de cezasını sonuna kadar çekmeli. Ben anneyle röportaj yaptım, sonra babayla da görüştüm...

Allah kimsenin başına böyle dert vermesin.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...nette-40897312

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Tacizci pisliğin teki ama tanısan iyidir ya!

ÖZ kızlarına, evlatlarına cinsel istismarda bulunan herifin cezasına “duruşmalardaki tutum ve davranışları” dikkate alınarak indirim uygulanmış.

Herif biri 9, diğeri 11 yaşındaki iki çocuğunu yıllarca istismar etmiş...

“Söylerseniz annenizi öldürürüm” diye tehdit savurmuş, göz korkutmuş, sindirmiş...

Kızlardan birinin pijamasında “babasına” ait “meni lekesi” tespit edilmiş... Buna rağmen indirim gelmiş cezasına, bravo vallahi!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya “İyi hal indirimi kaldırılıyor” diye demeç vere vere görev süresini tamamladı, tık yok desek yeridir bu hususta...

Kamuoyu her iyi hal indiriminde homurdanıyor kimsenin umurunda olmuyor...

İki kızını istismar eden bu alçağın tek örnek olmadığını hepimiz biliyoruz...

Diyarbakır’da imam hatip lisesinde bir öğretmen, öğrencisi kızı taciz etti, kızın babası olayı mahkemeye taşıdı.

Tacizci öğretmen suçu kabul etti, mahkemeyi beğenmedi “Bir hata işledim. Bu suçun Allah’ın şeriatı doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriata taşımak yerine, Allah’ın yasakladığı tağut ve hükmüne havale ettin. Şeriata gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım” haberi yolladı.

Beğenmediği mahkeme “Sapık ama tanısanız iyi çocuktur!” diyerek istenen 12 yıl cezayı 4 yıl 8 ay olarak kesti.

Özel bir okulda öğretmenlik yapan bir herif 14 yaşındaki öğrencisine müstehcen fotoğraflar ve “Seni s... istiyorum küçük o...” gibi mesajlar yolluyordu.

“Şikâyet edildi ve mahkeme karşısına çıktı...” demek isterdim ama beyefendi mahkemeye bile çıkmadı.

İfadesi talimatla alındı beyzadenin. Bir kez olsun duruşmaya katılmadı ama “iyi hal indirimi” almayı başardı.

Hiç mahkeme görmemişken “Sanığın sabıkasız oluşu, geçmiş hali, dosya kapsamına yansıyan kişiliği ve suç işleme konusundaki eğilimi dikkate alındığında ileride bir daha suç işlemekten çekineceği...” notuyla birlikte hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi...

Cami avlusunda taciz edenin bile iyi hal kulpu bulduğu, bulabildiği bir sistem...

Öz evladına, torununa, kendisine emanet edilen öğrencisine göz dikenlerin kötülüklerinin iyi hal sıvasıyla üstünün örtüldüğü, aklandığı bir sistem...

Bu tür suçlar hızla, dev bir hızla artarken, tacizci bulduğu cesaretle daha da sapıklaşırken bir sonraki hayret verici vakaya “Yok artık daha neler!” diyecek kadar soluklanabiliyoruz işte.

Sistem “Tacizciniz pisliğin tekidir ama tanısanız seversiniz” diyerek yıkayıp yağlayıp aramıza salıyor bu pislikleri.

Biz de seyrediyoruz, seyrediyoruz...

(Kanat Atkaya - Hürriyet)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başkan Uçak Alaşehirli çocuklara sahip çıkıyor! Oyun parklarında kameralı önlem

Son günlerde artarak devam eden çocuk istismarlarına duyarsız kalmayan Başkan Ali Uçak, ilçede bulunan tüm oyun parklarına kamera kurulacağını söyledi

http://www.milliyet.com.tr/baskan-uc...undem-2707759/

Örnek bir davranış ve uygulama...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İstanbul’da 12 yaşındaki kız çocuğunu telefonla taciz eden 73 yaşındaki A.S., çocuğun ailesi tarafından beyzbol sopalarıyla öldüresiye dövüldü

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşlı bir adam, rastgele çevirdiği telefon numarasına cinsel içerikli fotoğraflar atarak ahlaksız tekliflerde bulundu. Telefonun diğer ucunda ise bir kız çocuğu vardı. Yaşadığı olaydan dolayı korku duyan küçük kız durumu babasına anlattı. Baba, bir süre kızının ağzından tacizci ile konuşarak buluşma ayarladı. İstanbul Gaziosmanpaşa'da buluşma yerine gelen tacizciye, küçük kızın ailesi tarafından sokak ortasında linç girişiminde bulunuldu. Anne, elindeki beyzbol sopası ile kızına cinsel içerikli fotoğraf gönderip taciz eden zanlıyı buluşma noktasında linç etmek istedi.

GÖZALTINA ALINDI

Sabah'ın haberine göre; Kızına cinsel içerikli fotoğraflar gönderip tacizde bulunan 73 yaşındaki zanlı A.S., baba tarafından sokak ortasında darp edildi. Baba, yaşlı tacizciye "O Eylüller, Leylaların olaylarından hiç mi akıllanmadınız?" diyerek elindeki beyzbol sopası ile meydan dayağı attı.

Küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel içerikli fotoğraflar gönderip daha sonra buluşma yerinde kız çocuğunu eliyle taciz ettiği sırada babası ve annesi tarafından linç edilmeye çalışılan A.S., İstanbul Gaziosmanpaşa Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/is...ayagi-40900384

Vatandaş artık kendi işini kendi görüyor.

Bıktı haberlerden.

Kökten halli ancak eğitimle ve de devlet destekli olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İstismara 'iyi hal indirimi' olmasın, sapıkları korumayın çocuklarımıza kıymayın!

ALIN size insanın aklını başından çıkaracak bir vaka daha.

Olay, Gaziosmanpaşa’da geçiyor.

Biri 9, diğeri 11 yaşında iki kız kardeş, geçen yıl eylül ayında yana yakıla polise başvuruyorlar.

Şikâyetleri ne biliyor musunuz?

“Babamız bize cinsel istismarda bulunuyor!”

Allah kahretsin!

Duyduğunda, insanın aklını başından oynatacak cümle işte bu!

Dava açılıyor.

Sonunda mahkeme suçu sabit buluyor ve “istismarcı baba”yı 18 yıl 9 ay hapse mahkûm ediyor.

Bana göre bu ceza az ama neyse, buraya kadar normal olan durum bu andan itibaren fıttırıyor.

Neden mi?

Nedeni şu: Mahkeme “suçu sabit görülen” bu babaya, duruşmalardaki “iyi hali” sebebiyle cezada indirime gidiyor.

Bir, kendi kızları olsun ya da olmasın, 9 ve 11 yaşındaki iki kıza cinsel istismarda bulunan insan dışı bir varlığın, nasıl olur da “iyi hali” dikkate alınabilir???

Besbelli bu adam sapık, anormal, tehlikeli. Söz konusu olan da kendi kızları üstelik. Kendi kızına kıyan başkalarının kızlarına acır mı?

Çok açık, gözü kararmış, bütün kontrol mekanizmalarını yitirmiş insan dışı bir varlık o.

Soruyorum, kızlarına istismarda bulunurkenki hali, nasıl bir hal, iyi bir hal mi?

Olacak şey değil!

Cezasında indirime gidilmesi bu suçun “normalize” edilmesi anlamına gelmez mi?

Bu çok büyük suçu, “İnsanlık halidir, olabilir, bir hata yapmış, inşallah bir daha bu kabahati yapmaz” seviyesine indirgemek değil midir?

Cinsel istismar suçlarında iyi hal indirimi demek, suçun vahametini yok saymakla eşdeğer değil midir?

İki, kayıp çocuklar vakalarında, alelacele, idam isteyen arkadaşlar nerede?

Neden ortalığı inletmiyorlar, “Bu nasıl bir iyi hal!” diye?

Cinsel istismar suçuna iyi hal indirimi verildiğinde sesimiz yükselmeli ki, sapıklara “hak ettikleri” cezalar verilebilsin!

Yoksa daha çok havanda su döveriz.

Olan da küçücük çocuklarımıza olur.

Kıyabilir misiniz?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...mayin-40900260

Kısa vadede çocukları korumaya hukuk ve adalet sistemini iyileştirme temelinde başlayabiliriz.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    Bunlara idam az gelir, fiziksel hadım en iyisi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Kardeşimiz kayıp 5 gündür bulunamıyor babası sokak sokak geziyor gören olursa iletişim için 0544 308 06 38 kardeşimizin adı Şerife Nur Şahinoğlu acil yayalım arkadaşlar...

(Twitterden bugün)

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •