Sayfa 2/1023 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Hep guneysunun yüzünden

TAHVİL SON DÜN % YÜKSEK DÜŞÜK
    2 YILLIK TAHVİL 20,02 19,95 0,35 20,02 20,02
    5 YILLIK TAHVİL 18,33 18,33 0,00 18,33 18,33
    10 YILLIK TAHVİL 17,65 17,39 1,50 17,74 17,23
    GÖSTERGE FAİZ 19,95 19,95 0,00 19,95 19,95

20 dedi doların boynunu kaldırmıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    güneysunun açtığı dolar topiklerinden hayır gelmez yazık etti dolara
    4,65 vurdu çekti. Affetmez.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Hep guneysunun yüzünden
    Abanacagim simdi sikayet butonunun uzerine, Sn. Malum Sahisi elestirmek bana ozeldir...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5. Psikolojik bir etki mi yaratmak istiyorlar bilmiyorum ama bu enflasyona USD' nin bu kadar tepki vermesi benim beklentilerimin dışında. 5 ve üzeri atacağını tahmin etmiyordum 4,80 bandına oturur diye düşünmüştüm.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Abanacagim simdi sikayet butonunun uzerine, Sn. Malum Sahisi elestirmek bana ozeldir...
    adam son açtığı dolar topiğinden sonra hergün laf yedi yetmemiş gitmiş 2. sini açmış. sanki, biz açamıyoz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Psikolojik bir etki mi yaratmak istiyorlar bilmiyorum ama bu enflasyona USD' nin bu kadar tepki vermesi benim beklentilerimin dışında. 5 ve üzeri atacağını tahmin etmiyordum 4,80 bandına oturur diye düşünmüştüm.
    Dün Sayın bakanım, geçmişte yaptığı konuşmalardan birini daha yaptı ve ''faiz artışı beklentisi'' oluşturarak 5-6 kuruşluk bir düşüş yarattı. Kendisine minnettarız zira öngöremediğim ciddi enflasyon artışı ile bu durum doların hızla roketlemesini engelleyip bize alım fırsatı verdiği için seviniyoruz. Hayal kırıklığı yaratacak veya yine geç gelecek bir faiz arttırımı oluştuğunda fazlasıyla telafi ediyor çünkü.

Dolar/TL artan faiz beklentileri ile 4,65 seviyesine geriledi

Investing.com - Haftaya 4,60 üzerinde başlayan USD/TRY kuru, Salı günü açıklanan enflasyon rakamlarının ardından 4,6885 seviyesine yükseldi. Dün gün başında yükselişini sürdüren kur 4,72 seviyesi üzerine atak gösterdi, ancak günün devamında ise kazançlarını sildi ve 4,66 seviyesine geriledi.

Haftanın 4. İşlem gününde en yüksek 4,6850 seviyesini gören kur Asya seansındaki kazançlarını sildi ve 4,6540 seviyesine geriledi.

Enflasyonun Haziran’da %15,39’u aşarak son yılların zirvesinde gelmesi TL üzerinde değer kaybı yarattı, ancak düşüş çok fazla olmadı, bunun nedeni ise, piyasalar TCMB’den Temmuz ayı PPK toplantısında faiz artışı yapmasını bekliyor.

Merkez Bankası, Haziran ayı PPK toplantısında faizi 125 bp artırdı ve enflasyon verisine göre faiz artışına devam edebileceğinin mesajını verdi. Mayıs’ta %12,15 gelen enflasyonun Haziran’da %15,39’a yükselerek beklentilerin çok üzerinde gelmesi, bankanın bu ayki toplantıda da faiz artışına devam edeceği algısını kuvvetlendirdi.

Dün enflasyon verisini değerlendiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, enflasyonu düşürmek için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti ve piyasalardaki faiz beklentisine dair de ‘Faiz konusunda TCMB atılması gereken adımları mutlaka atacaktır’ dedi. Zeybekçi’nin açıklamaları beklentileri artırdı ve kur, dün günün devamında kazançlarını silerek eksiye geçti.

Piyasalarda faiz artışı beklentilerinin artması ile döviz kurlarındaki yükseliş atakları da sınırlı kalıyor ve USD/TRY kuru bugün negatif bölgede fiyatlanıyor.

Günün devamında ABD’den gelecek ADP istihdam ve ISM imalat dışı satın alma endeksi ile TSİ 21.00’da FOMC tutanakları takip edilecek. Dolar tarafında da yatay seyir olması ile kurda 4,65 altına gerileme görülebilir.

Sayfa 2/1023 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •