Sayfa 64/1023 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Genelde Dolar long pozisyonda oluyorum.Çünkü memlekette olan bitene bakınca short açmaya motivasyonum hep zayıf kalıyor.Sadece yüksek kaldıraç ile long iken yürüyemeyen doların baskısı beni flat olmaya veya bir öiçüde short olmaya teşvik ediyor.Yaklaşık 10 gün kadar önce flat oldum tekrar.Kabine açıklanmadan yeni pozisyon açmayacağım dedim kendimce.Çünkü Daron Acemoğlu ihtimalleri konuşulmaya başlayınca bu Dolar long pozisyon taşıyan beni oldukça gerdi.Sadece bu ihtimalin bile yüzde 5 lik bir etki yapacağını düşünerek flat oldum.Çünkü CB bu türden seçimler yaparsa değişim arzusunu ortaya koyar ve hem ülkede hem de yurtdışında Tr ile ilgili moraller yükselir ve USDTRY ye büyük ve uzun süreli bir baskı olur diye düşünmüştüm. Ama olmadı.
    Hangi kabine açıklanırsa açıklansın takip eden günlerde usdtry nin tekrardan yükselen kanala gireceğini düşündüm.Çünkü tüm EM lerde son dönemde kurları düşürmek için çok net şeyler olması gerekiyor.( USDRUB Oil price / USDMXN interest rate ... ) Bu olmadıkça doğal yön çok net yukarı.USDTRY için de durum aynı.Grafikteki kırmızı barlara bakın. Seçim , büyüme , faiz artışı , faiz artışı ihtimali , seçim sonucu filan bunlarla örtüşür.Etkisi kısa sürüyor ve tekrar yönünün yukarı dönüyor.Bu tür aksiyonlar da her gün yapılabilecek şeyler değil.Dolayısıyla yukarı yönün önü çok açık gibi.
    Bu kabine Londrada tepki ile karşılanır.Özellikle Berat Albayrak tarafı.Ben bu seçimin USDTRY için negatif sonuçları olacağını düşünüyorum.Son dönemde açılan Tl pozisyonları hızlı kapanabilir.Müdahale de zayıf kalırsa 24 saat içinde 5+ olabilir fiyat.Likiditenin kuruduğu günlerde çok büyük adımlarla yukarı gittiğini gördük.Tekrarlayabilir.
    Gözüm USTBOND2Y de. 2.60a doğru yaklaştı. Üzeri global bir sinyal üretecek tekrar.Bu tüm EM leri güçlü negatif etkileyebilir bu fiyatlarda.
    İzliyoruz

Ha ha bir daha ha . Neymiş dış güçlermiş , Dolar alan hain falan filan yani kaldığımız yerden devam . Ciğerci kedileri beklemeye devam etsin taki ortada hiç ciğer kalmayana kadar kapı önünde bekleyip dursunlar. Dolarda fezaya gidiş artık kaçınılmaz Ayhan başkan fıstıklı baklavayı tepsiyle alacak inşallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    O değildr asıl çöküş borsada olursa fena olur..borsadan çıkan para direk dolara girer...
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ha ha bir daha ha . Neymiş dış güçlermiş , Dolar alan hain falan filan yani kaldığımız yerden devam . Ciğerci kedileri beklemeye devam etsin taki ortada hiç ciğer kalmayana kadar kapı önünde bekleyip dursunlar. Dolarda fezaya gidiş artık kaçınılmaz Ayhan başkan fıstıklı baklavayı tepsiyle alacak inşallah.
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sabah %1 ekside başladı. Ya ciddi rezerv eritiliyor ya da biz yabancıların tepkilerini gözümüzde büyütüyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Sabah %1 ekside başladı. Ya ciddi rezerv eritiliyor ya da biz yabancıların tepkilerini gözümüzde büyütüyoruz.
    Piyasalar kapandıktan sonra hiç haberleri yokmuşçasına yukarı çekmeleri garip değil miydi?

6. Garip tabi ki oda garip şu anki de garip.

7. Likiditenin çok düşük olduğu saatlerde çok geniş spreadlerle oluyor bu düşüş.Londra açıldıktan sonra bunun devamı çok zor.Burada olan sadece fx hamleleri.Bizim Kamu bankaları sağlam satış yapıyor şu an.

8. Tele 1 de Can Ataklı anlatıyor Basın Ve Enfermasyon Başkanlığı kaldırılmış C Başkanligina bağlı İletişim başkanlığı oluşturulmuş diyor basın kartlarını toplayacaklar artık bundan sonra istediği kişilere C Başkanlığınca verilecekmiş diyor bakın a dan z ye herşey değişmiş herşey baskı altında.

Sayfa 64/1023 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •