Sayfa 714/1023 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bir haftada 6.4 milyar dolar mevduat yastık altına kaçtı
    ABD ile ilişkilerde kılıçların çekildiği, ambargo tehditlerinin havada uçuştuğu geçen hafta Türk mali sistemi 2001’den sonra en önemli şoklarından birini yaşadı. Bankacılık sisteminde Mayıs ortasından bu yana görülen mevduat kaçışı ‘bank run’ olgusu zirve yaptı. Türk bankacılık sisteminden bir hafta içinde 6.5 milyar dolarlık rekor mevduat kaçışı oldu. Bir hafta içinde adeta buhar olup uçan mevduat tutarı ülkedeki 397 milyar dolarlık tüm mevduatın yüzde 1.61’ine eşit. Üstelik bütün bunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ruhuyla vatandaşlarını bankalara para yatırmaya davet ettiği bir haftada yaşandı.

Haber bu, doğruluğu için veri arıyorum bilen varsa paylaşsın lütfen. Haber çok iyi değil korku dağları sararsa bunun altından kimse kalkamaz ki bence Atilla Yeşilada`nın da görüpte olmaz olamaz dediği bu olgu.

Bir haftada 6.4 milyar dolar mevduat yastık altına kaçtı
    ABD ile ilişkilerde kılıçların çekildiği, ambargo tehditlerinin havada uçuştuğu geçen hafta Türk mali sistemi 2001’den sonra en önemli şoklarından birini yaşadı. Bankacılık sisteminde Mayıs ortasından bu yana görülen mevduat kaçışı ‘bank run’ olgusu zirve yaptı. Türk bankacılık sisteminden bir hafta içinde 6.5 milyar dolarlık rekor mevduat kaçışı oldu. Bir hafta içinde adeta buhar olup uçan mevduat tutarı ülkedeki 397 milyar dolarlık tüm mevduatın yüzde 1.61’ine eşit. Üstelik bütün bunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ruhuyla vatandaşlarını bankalara para yatırmaya davet ettiği bir haftada yaşandı.

Haber bu, doğruluğu için veri arıyorum bilen varsa paylaşsın lütfen. Haber çok iyi değil korku dağları sararsa bunun altından kimse kalkamaz ki bence Atilla Yeşilada`nın da görüpte olmaz olamaz dediği bu olgu.

Bloomberg ht yi açtım paksoy denilen şarlatan ,yalaka çıkmış sinirim bozulmadam kapadım. Dingil sakal bıyık bırakıp tarz yapmış kendine.

Ulan ülke yangın yeri düzelir düzelir ABD yola gelir diye haber yapmıyorlar mı ! amk hepsi cukkalamış Dolarları millete çevir kazı yanmasın aman kız uyanmasın hikayesi anlatıyorlar. Bunlar bank run olduğunda bile millete goygoy verip mahvedeler herkesi.

5. Borsadan az bir kârla portfoyun 3/2 sini çıktım zararda olduklarım duruyor tabi keske gecen hafta çıksaymısım dedim elimdeki hissenin fiyatı daha yuksekdi.Borsaya kafanızı gömünce ne dolar ne altın nede baska bisey göruyorsunuz hedef şu fiyat bekle borsa sabır işidir palavrası bekle paranın enflasyona göre degeri düşüyor farkında olmuyorsunuz.Hisseden çıkmısım bugün dolar alacam parayı bile bankaya gönderemiyorsun iki gun bekliyeceksin dakikada yukseliyor mecburen altın fonu aklıma geldi onu aldım. Altının ons grafigide pek içacıcı degil.Simdi elimdeki goldtr altın fonuna pazartesi elime gecmesi için yarın kapanısda satıs versem sizce cmtsi pazar bu dolar dahada yukselir mi tek seferde riske girmeyip gunluk azar azar mı satıs yapıp iki gun sonra hesaba gecirip dolar alsam mı diye dusunuyorum

G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by kuralkan Yazıyı Oku
    Borsadan az bir kârla çıktım zararda olduklarım duruyor tabi keske gecen hafta çıksaymısım dedim elimdeki hissenin fiyatı daha yuksekdi.Borsaya kafanızı gömünce ne dolar ne altın nede baska bisey göruyorsunuz hedef şu fiyat bekle borsa sabır işidir palavrası bekle paranın enflasyona göre degeri düşüyor farkında olmuyorsunuz.Hisseden çıkmısım bugün dolar alacam parayı bile bankaya gönderemiyorsun iki gun bekliyeceksin dakikada yukseliyor mecburen altın fonu aklıma geldi onu aldım. Altının ons grafigide pek içacıcı degil.Simdi elimdeki goldtr altın fonuna pazartesi elime gecmesi için yarın kapanısda satıs versem sizce cmtsi pazar bu dolar dahada yukselir mi tek seferde riske girmeyip gunluk azar azar mı satıs yapıp iki gun sonra hesaba gecirip dolar alsam mı diye dusunuyorum

Ah be forumdaş ne işin var kenef borsasında kimlerin gazına geldin ? Kenef çukuru boşuna demiyorum bu borsaya giren şirketlerin % sahiplerinin %90 ı kıçlarını kurtarmak batak şirketlerini sizin gibi küçüklerin sırtına yıkıp kendileri gelen parayla eller havada yapma derdine. Ne kar payı ne bir şey garibanlarda koskoca şirketin ortağıyım diye avunsun dursun. Klan %10 da zaten size ekstra bir getiri vermiyor. Neyse zararın neresinden dönülse kardır, şimdi dikkatli olarak ele geçen parayı sepet yapıp değerledirin ve tabi güvence altına alın . Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by kuralkan Yazıyı Oku
    Borsadan az bir kârla çıktım zararda olduklarım duruyor tabi keske gecen hafta çıksaymısım dedim elimdeki hissenin fiyatı daha yuksekdi.Borsaya kafanızı gömünce ne dolar ne altın nede baska bisey göruyorsunuz hedef şu fiyat bekle borsa sabır işidir palavrası bekle paranın enflasyona göre degeri düşüyor farkında olmuyorsunuz.Hisseden çıkmısım bugün dolar alacam parayı bile bankaya gönderemiyorsun iki gun bekliyeceksin dakikada yukseliyor mecburen altın fonu aklıma geldi onu aldım. Altının ons grafigide pek içacıcı degil.Simdi elimdeki goldtr altın fonuna pazartesi elime gecmesi için yarın kapanısda satıs versem sizce cmtsi pazar bu dolar dahada yukselir mi tek seferde riske girmeyip gunluk azar azar mı satıs yapıp iki gun sonra hesaba gecirip dolar alsam mı diye dusunuyorum

Ah be forumdaş ne işin var kenef borsasında kimlerin gazına geldin ? Kenef çukuru boşuna demiyorum bu borsaya giren şirketleri sahiplerinin %90 ı kıçlarını kurtarmak batak şirketlerini sizin gibi küçüklerin sırtına yıkıp kendileri gelen parayla eller havada yapma derdine. Ne kar payı ne bir şey garibanlarda koskoca şirketin ortağıyım diye avunsun dursun. Kalan %10 da zaten size ekstra bir getiri vermiyor. Neyse zararın neresinden dönülse kardır, şimdi dikkatli olarak ele geçen parayı sepet yapıp değerledirin ve tabi güvence altına alın . Bol kazançlar.

Sayfa 714/1023 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •