Sayfa 269/1023 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ben Artvinliyim,turistik tesis yapılıp para kazanılabilecek bir arazim var, benden teklif parası olana 1000.000 lirayı veren arazime turistik tesis yapıp para kazanabilir, 25 yıl sonra tüm yaptıklarını bırakıp çekip gider, varsa teklifi olan buyursun, ben zaten bir şey yapabilecek durumda değilim, DEVLET de tam bnim dediğimi yapıyor

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    ....... DEVLET de tam benim dediğimi yapıyor....
    Hayır yapmıyor...
    Sen tesisi yapana müşteri garantisi verip zararını karşılasaydın öyle olurdu..
    Tesis sahibine garanti verecekmisin?

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Hayır yapmıyor...
    Kurulan sistemin tam can alıcı noktasına temas etmişsiniz!

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Borç almıyor, para alıyoruz, belli bir süreliğine işletme hakkı veriyoruz sonra bizim olacak, üstelik gelirlerinden de pay alıyoruz

Diyosun hmmm. İşte A haber TV izlemenin zehirlenmesi diye buna derim ben.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Hayır yapmıyor...
    Devletin yaptırdıklarının yeterli müşterisi var , arada bir tutmaması öyle büyük yatırımlarda problem değil ,deve de kulak misali,hiç yapmamaktan fersah fersah iyidir mukayese edilemez

6. Bir de bütün bu yapılan yatırımlar TL ile finanse edilseydi, yani tcmb'nin senyoraj hakkı olan bir para biriminden olsaydı ben de destek verirdim. Ancak şunu unutmayalım ki bu borç (para) döviz olarak ülkeye sokuluyor ve geri dönüş zamanı geldiğinde döviz olarak çıkmak isteyecek ve bizi bugün olduğu gibi yine zora sokacak.Türkiye cari açığını kapatma kabiliyetine dahip bir ülke değil. Bu düzelmeden yurt dışından borç (para) almak sadece bizi daha da köşeye sıkıştırır. *Faizleri* yükseltme etkisi yaratmaktan başka bir etkide bulunmaz.
    Amerika neden güçlü , çünkü tüm borcu kendi bastığı para üzerinden.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Varmısınız 2000 öncesi yaşadığınız Türkiye ve kendi refah durumunuza, küba misali

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Ben Artvinliyim,turistik tesis yapılıp para kazanılabilecek bir arazim var, benden teklif parası olana 1000.000 lirayı veren arazime turistik tesis yapıp para kazanabilir, 25 yıl sonra tüm yaptıklarını bırakıp çekip gider, varsa teklifi olan buyursun, ben zaten bir şey yapabilecek durumda değilim, DEVLET de tam bnim dediğimi yapıyor
    Ha bak işte o iş öyle olmadı, bana birde garanti vereceksin yıllık 40bin müşteri. Altında gelirse senden alırım. 25 yıl sonunda 25*40bin=1milyon müşteri garantiyi edeceksin yani.

Bak bu arada müşteri başına 1 gecelik konaklamada yiyecek içecek kahvaltı hariç 35USD+kdv garanti etmen gerekiyor. Yani 25 yıl sonunda 35 milyon dolar+kdv ödemeyi garanti edeceksin.

Ha tesisimi kaça mal edeceğim?3 milyon dolara. Unutmadan bu 3 milyon doları da abiniz ve babanızdan kredi alıp yapacağım.

Durum bundan ibaret. Umarım anlayabildiniz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 269/1023 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •