Sayfa 13/71 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 567 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Dolar Kuru İner de Çıkar da...

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Tüketim, harcama merakı ile gelişmişlik/gelişmemişlik arasında nasıl böyle bir bağ kurdunuz anlamakta zorlanıyorum..

Son 50-60 yılın en iyi tüketicileri Amerikalılardır..onlar kadar olmasada diğer gelişmiş ülkelerde aynı zamanda sıkı tüketicilerdir..

Önemli olan tükettiğinden ziyade ne ürettiğindir..yada kabaca ürettiğin kadar tüketmek diyelim..

BES'e hiç girmeyeyim..çünki yıllardır dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorum..
    Cari açığın tanımını bilmiyorsanız sorun olur tabi ...Amerika olayı başka Amerika toplam yıllık demir çelik üretimi euro bölgesindeki 17 ülkelerinin toplamının 2 katı ,bakır üretimi 17 euro ülkesinin toplamının 3 katı ,bilimum yer altı yer üstü mangan manganez element tablosunda ne kadar işe yarar maden varsa 17 Euro bölgesinin toplamından fazla .adamlarda doğal kaynak var .eee birde bretton woods var..var oğlu var ..

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şimdi herkes kendi sigarasından içsin diyerek neyi öğütlemiş bu Alman bir saattir çözemedim.

Tutumlu olmayı mı, otlakçılık yapmamayı mı, yoksa pintilik yapmamayı mı?

Almanyada herkes kendi paketinden içtiği için mi çok hızlı gelişmişler?

Bence Alman dayı da sarhoşmuş
    Tutumlu olmayı tabiki cari açık en basit tabirle ,bir ülkedeki toplam özel ve devlet yatırımlarının bankadaki mevduat tarzı tasarruflara oranıdır .ee tasarruf artarsa cari açık azalır.tasarrufun azsa hem reel faiz ödemek zorunda kalırsın hemde aradaki farkı dış piyasalardan borçlanarak karşılarsın.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

sene 1991 aralık askere gittim yedeksubay 16 ay askerlik yapacan dediler 4 ay eğitim dağıtıldık çanakkale geliboluya gittim 12 ay daha yedeksubaylık yapılır mı diyorum
    şak bi kanun askerlik 12 aya düştü benim askerlik bi anda 4 ay kısalıverdi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Askerlik süresi bu...İner de çıkar da ..olmuş.

Merkez Bankası'ndan flaş dolar hamlesi!
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dolar cinsi zorunlu hesaplara ödenen gecelik faizi yüzde 1'e çıkardı.

http://www.milliyet.com.tr/merkez-ba...onomi-2417644/
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

6. Merkezbankası faiz silahını daha sık kullanmaya başladı.

Hamlelere bakarsak kuru 3.60 altında yada civarında tutma eğilimleri var.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Ohh Merkez'in ucuz dolarları da tadından yenmez şimdi. Şahane :D

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ohh Merkez'in ucuz dolarları da tadından yenmez şimdi. Şahane :D
    EM'lerde toplu bir hareket var,TRY ve ZAR grafikleri neredeyse aynı. yine kısa vadeli yemleme, biz artık alıştık YEMİYORUZ. kaşıkla verir kepçeyle alırlar.

Sayfa 13/71 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •