Sayfa 52/71 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
Arama sonucu : 567 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolar Kuru İner de Çıkar da...

1. Dolar seçim sonucu ne olursa olsun orta vadede 5 TL.yi göreceğini inanıyorum. Çünkü ülkemizde iyiye giden hiçbir şey görmüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Eğer dün Bahçeli'nin TV de ifade ettiği, bugün medyada geniş yer bulan, Erdoğan'ın baş danışmanının "eyalet sistemini" hedefleyen sözlerini temel alarak, "ben görevden alırdım" demesi ve bu ifadenin düzeltilmesi için iki gün süre vermesi, referandumun sonucunu etkileyecek bir olgu olarak vurgulanmakta...

Bugün ve yarın bu konu son derece önemli.

Bence Bahçeli'nin eyalet sistemiyle ile ilgili kuşkularını belirtmesi dahi ülkücülerin bir kısmının oyunu şimdiden (Erdoğan başdanışmanının sözünü düzeltse bile) etkileyecektir.

Bu gelişme HaYıR'lara vesile olacak bir gelişmedir.

Piyasaların bu durumu dikkate alacağını düşünüyorum.

Sandiktan hayır çıkacak. Akp bes ve issizlik fonunu sonuna kadar kullandı borsa ve piyasaya para pompaladi. Usd olarakda dunku aciklanan rezervler gercegi yansitmiyor diye dusunuyorum.
    T.c.icin hayir hayirlara vesile olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Referandumun sonucu için bir sinyal de BİST'den geliyor.

Öyle ummak istiyorum.

Ülkem için.

5. Her ne kadar vasıfsız biri olsa da Bahçeli bu sefer güzel yakaladı. Onun da bazı sınırlarının olduğunu bilmek güzel. Demek ki koşulsuz biat etmemiş.

Şimdi danışmanı görevden alsan sakal, almasan bıyık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bugün köşesinde bu konuya değinen (TC yi yıkıp halkın devletini kurma konusu) Özkök, Erdoğan'ın iki danışmanı arasındaki üslup farkına değinmiş ve birini (yumuşak ve sakin olanı) beğenmiş...

Mesele üslup ve tavır değil.

Erdoğan'ın üslubu düzelse ne olacak?

Mesele niyet...

Bu adamların ben hiçbirşeyine güvenmem.Hani amiyane Allah bir dediklerine de.

Yıllardır aldandılar ve aldattılar.

Aldatmaya devam edecekler.

Ta ki kafalarındaki sistemi oturtuncaya kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolar kuru parmaklarının ucunda bekliyor gibi...

Bugün dolar endeksi de yukarıda.

Altının gevşemesini bekliyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Facebook'ta önüme düştü...

14.04.2014'te böyle yazmışım facebook'ta...

Üç sene sonra bazı isim ve değerleri görmek ilginç olabiliyor...Örneğin sepet kur şu an 3,80 ler civarında...O gün 2,78 imiş. Demek ki öldürmeyen Allah öldürmüyormuş...

"Bu arada yarım dolar ve yarım Avrodan oluşan sepet, 2.78 lere dayandı... Bu sepet seviyesi Erdoğan'ın döve döve kumtorbasına döndürdüğü MB Başkanı Başçı'nın 2014 Ocak ayında 5,5 puan artırdığı sepet seviyesi ile aynı.

Çok açık bir kırılma noktasındayız.

Bu kez faiz silahına davranamayacak Başçı. Ve gene bu tereddüdü nedeniyle (ilkinde de çok geç kalmıştı) ceremeyi bizim yandan çarklı sanayimizle biz çekeceğiz.

Elimdeki borç stoku ile bilgiler şöyle:

2014 yılı ilk üç çeyreğinde, Türkiye’nin toplam dış borç stoku 23 milyar dolar artarak Eylül ayı sonu itibariyle 396,8 milyar dolara çıktı. Özel sektörün dış borçları 18,96 milyar dolar artarak 275,22 milyar dolara çıktı. (%69,4) Kamu kesimi borçlanması 118,6 milyar Dolar (yüzde 29,9) oldu.

Sadece bu yıl içinde % 15 değer kaybeden TL yüzünden bizim özel sektörün TL cinsinden borç artışını varın siz hesaplayın.

Buna can dayanmaz.

Bunlar güzel günler...Keyfini çıkarın. Bu yaz son derece sert ekonomik koşullar yüzünden zaten burnumuzdan fitil fitil gelecek...

Sayfa 52/71 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •