Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Muteahhait Ev İçin Krediye Sınır Koyuyor

1. Muteahhait Ev İçin Krediye Sınır Koyuyor

Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bulduğum ev sıfır daire 300 bin fakat müteahhit 160 bin den fazla Kredi çektirmem diyor şikayet etsek çözüm olur mu bunun sebebi nedir?

2. Ayni duruma denk geldim . Vergiden kacmak icin bunu yapiyorlar . Yoksa isterse tamamini bile kullandirabilirler. Bahaneleride ustalari calisanları gider olarak gosteremediklerini iddaa ediyorlar . Tamamen yalan . 300 bin tl lik daireye 330 verecegim deyin 330 vin tl kredi cikartirlar . Sonucta vergiyi size yuklemis oluyorlar .

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by tovw23 Yazıyı Oku
    Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bulduğum ev sıfır daire 300 bin fakat müteahhit 160 bin den fazla Kredi çektirmem diyor şikayet etsek çözüm olur mu bunun sebebi nedir?
    vergiden kaçınmak için satış değerini düşük gösteriyor olabilir...

4. Sadece şikayet etseniz tamam onda sorun yok, vergi kaçıranı buyrun şikayet edin.

Ama hem adamı şikayet edip hem de adamın malını satın almayı planlıyorsunuz gibi geldi.

Adamın şartları belli. Şikayet tehdidiyle evi farklı şartlarda satın almaya çalışmak GASPTIR bence.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Yoo almak istemiyorum şikayette etmiyorum vergi kacirani aklamiyorum en azından doğru neyse onu söylüyorum
    @djoz

6. bende temelden 500 bin liraya aldigim dairenin tapusunu alirken 250 bin lira üzerinden göstertti müteahhit. ben gercek degerinden gösterilsin, tapu masraflarini zaten ben cekiyorum desemde olmaz dedi. yani 500 bin liraya daireyi aldim ama tapuda degeri 250 bin lira. simdi ben bunu satmaya kalksam, alacak adam 250 bin lira üzerinden kredi kullanabilir, dogru muyum? elinde yüklü nakit olmayan birisine de satamam; yani olan yine bana oluyor...

bunun caresi yok mu?
    Türkçemizi doğru ve güzel kullanmayanlara internet erişimi sağlamayacaksın! Kendi yazdıklarını bile anlamıyorlardır ya da bile bile sizi yanlış yönlendiriyorlardır. Bu kadar mı zor noktalama işaretlerini kullanmak ve imla kurallarına uymak! İnsan kendi dilini kullan(a)madığı için utanır!

7. Daha kötüsü şudur. Siz 500'e satmaya kalksanız, hemen 1 gün sonra, aradaki 250K TL farkın %35'i kadar gelir vergisi ödemek zorunda kalırsınız. Bu şekilde ev alacaksanız ya 5 sene satmayacaksınız, ya da daha önce satarsanız siz de vergi kaçıracaksınız? Bu yüzden en başta bu duruma girmemek lazım.

8. Bunlar insan değil simdi patlasin ellerinde

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •