Sayfa 4/309 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 2467 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ANELT - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. maliyetlerin büyüklüğü

Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    kimin ne maliyeti var kim nerden bilecek kardesim.kimse kimseye maliyetini solermi.ama nasil oluyosa spk da mahkemede bile banka faturalari varmis.yoksa acredotucalarin savcilik araciligiyla spk ya iki tane actirdigi sorusturmada var insAllah bakalim spk ky yi bu nedenle korur.yani cok durumlar var adami ariyom bu gun bana fatura diyo yav birak su faturayi agzina bi dolamisin fatura fatura adnan ek bey.benim faturammi var sende bana fatura diyon.zarada olmayanmi var maliyetim yuksek.1 tl ustu

asla ytd deil kendi hayali fikir ve dusuncelerimdir.dogruluk payi olmayabilirde.yazımla hisse alip satan enayidir.
    ben 1.00 lerde gördüm bu kağıdı ve sürekli düştü. siz de eskiden olduğunuzdan dolayı maliyetiniz yüksektir. gerçekten anlıyorum. adamı sinir ediyor. bende borsadaki diğer kağıtlardan da var. bir damat bir de merkez iki ayrı günde fena vurdu. insanın canı yanıyor. düşenin halinden düşen anlar.

kaldı 2 gün. bütün samimiyetimle ifade edeyim. eğer SPK nın bu haftaki bülteninde de olmazsa veya mağduriyet giderilmezse benim bu ülkeyi yönetenlere inancım kalmaz. adalet yoksa hiçbir şey lazım değil. tası tarağı satar giderim başka bir yere. o derece ciddiye alıyorum. ona göre hayatıma yön çizeceğim.

bu zamana kadar tüm limitleri ve kredilerini kullandılar. artık bıçak kemiğe dayandı.

yazık yani, gerçekten yazık...

1950’de yönetim kurulu Bay Pozzi, Bellasi, Pio Caimi ve Bayan Becker’in
    temsilcisi addedilen Bern’li avukat Zumstein’den meydana gelmişti. 1954’de,
    yönetim kurulu Pio Caimi, Pianta ve Avukat Zumstein’den meydana geliyordu.
    Avukat Zumstein 5 Aralık 1955 tarihli mektupla istifasını verdi.1950’ye kadar,
    bina noter Baillod tarafından yönetiliyordu, onun vefatı ile yerine Neuchatel’de
    noter H-jean_Paul Bourquin geldi. Bu kişi şirketin hesaplarını ve yönetim
    kurulunun raporlarını hazırlıyordu.
    27 Aralık 1954’de, şirket binayı satabilecek şekilde amacını değiştirdi. Nitekim
    bina şirket merkezi Lugano’da bulunan Asteria anonim şirketine aynı ayın 30’unda
    satıldı, satış fiyatı 560.000 Fr idi, bunun 455.802,50’si ödenmiş, ipotek alınmış
    ve bakiyesi en geç 15 Şubat 1955’de ödenecekti.
    ** B- 16 Ocak 1956 tarihli talep ile, Bayan Becker Tessin’li yöneticilerin
    şirketi yönetme tarzlarından şikayet ederek şirketi kendi menfaatleri yönünde
    sürdürdüklerini iddia ederek şikayetçi oldu, Villamont şirketine mahkemeden
    celp göndererek Neuchatel Cumhuriyeti ve Kantonu mahkemesinde dava açtı,
    talepleri şöyle sıralanabilir :
    1) Şirketin feshedilmesine karar verilmesi,
    2) Şirketin feshinin emredilmesi ve tarafsız bir tasfiye memurunun tayin edilmesi,
    3) Davalı şirketin yargı masraflarını ve harçlarını ödemeye mahkûm edilmesi.
    Davacı kadın iddialarına destek olarak, ‘’Caimi Grubu†olarak adlandırdığı
    bir hissedarlar çoğunluğunun birkaç yıldan beri şirketi bu grubun menfaatleri
    doğrultusunda işletmekten geri kalmadığını ve bu haklarının bu grup tarafından
    tamamen hiçe sayıldığını kanıtlama yönünde bir dizi olay ileri sürüyordu.
    ** C- Davalı şirket talebin reddedilmesini ve davacı Bn. Becker’in mahkeme
    masraflarını ve harçlarını ödemeye mahkûm edilmesini talep etti.
    Davalı şirket Caimi grubunun varlığına itiraz etti. Şirkete göre yönetim kurulu
    daima usulüne uygun şekilde ve şirket menfaatlerini gözeterek hareket etmişti.
    Davacı Bn. Becker BK’nun 736. maddesinin 4. bölümü gereğince şirketin feshini
    talep etmede haklı gerekçeleri kanıtlama durumunda değildi.
    ** D- 7 Ekim 1957 tarihli karar ile Mahkeme Villamont gayrimenkul şirketinin
    feshedilmesi kararını verdi ve tasfiyesini emretti, talebin ikinci iddiasını yetkisizlik
    sebebiyle kabul edilemez olarak ilan etti ve yargı masraflarını ve harçlarını davalı
    şirkete yükledi.
    ** E- Villamont gayrimenkul şirketi kendi serbest bırakıcı iddialarını ele alarakmenfaat çatışması yaratan bu işlemi el altından gerçekleştirdiler ve yasa dışı bir
    madde ile donattılar.†Diğer taraftan, şahitliğini güvene layık bulduğu Avukat
    Zumstein’in ifadesini dikkate alan kanton Mahkemesi Caimi Grubunun şeklen
    Avukat Zumstein’e danıştığını veya hiç danışmadığını, tüm kararları yönetim
    kurulu oturumları dışında aldığını kabul etti.
    İster ipotek tesisi, ister hissedarlara ödünç para, binanın tamir işleri verilmesi,
    Asteria SA şirketi ile görüşmeler, Carlo Caimi’ye muhtelif tutarlar verilmesi olsun,
    davacının temsilcisi devamlı olarak bir oldu-bitti karşısında bırakıldı. Sonuç
    olarak, hiçbir şeyden artık haberdar edilmedi. Her şeyin önceden kararlaştırıldığı
    oturumlara katılmaktan kaçındı ve istifa etti.
    İstinafa başvuran şirketin doğruluğunu tartışmadığı bu olaylar karşısında istinafa
    başvuru haksız olarak gözükmektedir.
    Birinci hâkimlerin doğru şekilde ortaya koydukları gibi, bundan ortaya çıkan
    sonuca göre Bayan Becker sadece çoğunluğa sahip hissedarları temsil eden yönetim
    kurulunun şu veya bu kararları konusunda şikâyetçi değildir, aynı zamanda belirli
    bir yıldan bu yana, daha doğrusu şirketin amacının değiştirilmesinden bu yana
    bu aynı kişilerin, tekrarlanan bir dizi eylemin kanıtladığı gibi, şirket fonlarını
    kendisinin yasal menfaatlerini tamamen göz ardı ederek yönetim kurulu üyelerinin
    yakınlarının veya yabancı şirketlerin menfaatleri yönünde kullanmalarından
    ve şüphesiz bunlardan menfaat elde etme sebepleri olduklarından şikâyetçidir.
    Böyle olaylar şüphesiz duruma göre farklı yansımalara sahiptir. Fakat bunlar,
    hissedarlarının muhakkak surette kişisel ilişkilere sahip oldukları özellikle
    küçük bir anonim şirket söz konusu olduğu dikkate alındığında, konumuz
    davada özellikle vahimdir. Oysa çoğunluk grubun temsilcilerinin şirket malları
    üzerinde tasarrufta bulunma kolaylığı ve hatta hafifliği dikkate alındığında,
    istinaf mahkemesi önünde davalı durumunda olan kişinin uzun vadede şirket
    mali dengesini bozma riskini taşıyan ve buna bağlı olarak kendisine dikkate
    değer bir zarara yol açabilecek bu tür olayları hoş göremeyeceğine hükmetmesi
    tamamen anlaşılabilir bir durumdur.
    Olayın gerçeği şirketin dâhili işleyişinde bozukluk olması ve bu şartlarda Bayan
    Becker’in fesih talep etmede haklı olduğudur (RE 67-II-165).

3. Seyfi bey burasi avrupa deilki spk ya o kadar yazdik hep beraber ona bakarsan avrupada onemli islemlerde son 1 yilin en yuksek fiyati aliniyor .bizde 1-ay 1 aydada patron istedgini uckagidi yapiyo.henuz avrupa olamadik.spk dan beklenti cok bu gun gelirmi bulten

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : garip_borsacı; 25-07-2018 saat: 11:13.

Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    Seyfi bey burasi avrupa deilki spk ya o kadar yazdik hep beraber ona bakarsan avrupada onemli islemlerde son 1 yilin en yuksek fiyati aliniyor .bizde 1-ay 1 aydada patron istedgini uckagidi yapiyo.henuz avrupa olamadik.spk dan beklenti cok bu gun gelirmi bulten

perşembe günleri. spk bültenleri,

5.  Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    perşembe günleri. spk bültenleri,
    Valla spk nin bultenlerinin kesin gunu yok gecen pazar gunu bile bulten yolladi.bi bakiyon cuma yapiyo son 4 haftanin ikisi carsamba en son pazar ara bir bulten sonra persembe yapti illa persembe diye bir sey yok sayin seyfi eskiden hep cumalari cikardi .belli olmaz yani seyfi bey

6. Bu hafta gelmesede haftayada surec devam ediyor 1 ağustos çarsamba dahil 30 agustos p tesi tatil o gun bulten olmaz 31 agustos sali 1 agustos carsamba son gun

7. .ila persembe olcak diye bir sey yok spk bulteni aciklandi kaldi haftaya carsamba.yarin cuma da bulten gelebilir yada sali belli olmaz uzman rapor tamam derse kurul acil toplanir.carsamba saat 24.00 da olay biter.gene cevap yok olasiligi yukseldi anlasilan ridvana cevap gelmicek acredetocular iki tane sorusturma actirdi borsa gundem yazilaru bence ondan bu 3 oldu tabi daha her sey bitmis deil.son ana kadar bakalim hayirlisi.

8. bülten yayımlanmış.
    maalesef yine yok.
    aklıma bir şey gelmiyor yazmak için.
    o kadar kızgınım ki.
    gerçekten SPK nın adil olacağına neredeyse inanıyordum.
    Bu içi küflenmiş güruha inandığım için kendime daha çok kızıyorum.
    çoook değerli SPK yı anmadan duramıyorum.
    Herkes inşallah layığını bulur.

Sayfa 4/309 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •