Sayfa 99/309 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2467 madde; 785 - 792 arası.

Konu: ANELT - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by babasultan_1234 Yazıyı Oku
    Kardeşim bu kendi isteği ile kottan çıkanlarda Demirdöküm acıbadem AFM as tekstil Bankası gibi bizimki esem cbs transturk fenis gen holding gibi kottan atıldı.krtistirma.birisi Edirne birisi hakkari
    Kardeşim "Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda" bu ifadeyi dikkatli oku. SPK atmadı mı ? Nasıl oluyor da yanlış anlıyorum anlayan anlatsın.

Yeni yatırımcı Guest
    kottan atılmanın imtiyazlı paylara etkisi var mı, imtiyazlı paylar devam ediyor mu

Bazi arkadaslar konuyu karistiriyorlar.
    1.sirket paylarinin yuzde 98 ine sahipse kendi isegiyle borsa kodundan cikmayi talep ederse spk.ca onaylaninca bu islem gerceklesir.
    2.eskiden bu oran 95 idi birer yil arayla 96 97 oldu simdi 98 dir.
    3.ornek eskiden turkiye ekonomi bankasi vardi kottan cikti.simdilrtde ise dogan gazetecilik var sirada
    4.kot disina cikarilan anelt ile bu durumlarin benzerligi yok.

4. İmtiyaza neden etkisi olsun ki.belkide kottan atılması daha hayırlı oldu.faliyete geçecek yada satacak şirketi yada anel elektriğe satacak.oteki türlü süründüruyordu artık anlicak çakallık yapamayacağini.en az 1 TL den aşşagi ky den hisse alamayacağını anlayacak.normmalde kasada peşin para olsa korkardim.gotururler koskoca gayrimenkul var.onuda geçtik anel elektrik var telekomu batirsa olurmu.sirketten bu hafta haber isteyeyim.ben şahsen bistten gayrimenkulün durumu 20 milyon kira aldığını ve anel elektrik diye bir şirketimizin olduğunu belirterek bistten 1 yıl süre isteyin.tahta açılsın diyecem.sirketi satın ya faliyete geçirin hiçbirsey yaoamiyosaniz anel elektrike satın şirketi.yada anel elektrik yanında ufak tefek faaliyetler verin bir adım atın diyecem.p tesi arayıp.muhakkak bistten süre istemeleri gerekir tabiki kendileri istekleriyle atılmadıysa eğer öleyse rezil olur piyasada dahada itibarsizlasirlar.

5. Ne olacak yani yarın bir gün ihale alamadimi elinde iş olmadimi buda faliyetsizmi olacak hemen gozaltinami atilcak.oleese neden borsaya aliyon.anel telekomdaki hisseleri alsaydı anel yapıya yüzde 95 sahip olduğundan faliyetsiz kalma durumu olmayacaktı.duzenli geliri olacaktı ve anel yapı konsalide olarak bilançoda olacağından işi olmasa da faliyetsiz olmayacaktı.

6. Soru: Yeni TTK'ya göre bir şirketin hisselerinin çoğunluğuna sahip hakim ortağın, azlık hisselerini satın alma hakkı var mıdır?

Cevap:*Bir şirket doğrudan veya dolaylı olarak diğer bir şirketin paylarının ve oy haklarının en az yüzde doksanına sahip ise, azlık karşı oyları, açtığı davalar veya benzeri davranışlar ile şirket çalışmalarını engelliyorsa, hakim ortak, azlık paylarını, varsa borsa, yoksa gerçek bilanço değeri ile satın almak için mahkemeye başvurabilir. Söz konusu düzenlemenin getiriliş amacı şirket kararlarının alınması sırasında ortaya çıkabilecek kötüye kullanmaların engellenmesi ve şirket içi barışın sağlanmasıdır. (Madde 208)

7.  Alıntı Originally Posted by babasultan_1234 Yazıyı Oku
    Soru: Yeni TTK'ya göre bir şirketin hisselerinin çoğunluğuna sahip hakim ortağın, azlık hisselerini satın alma hakkı var mıdır?

Cevap:*Bir şirket doğrudan veya dolaylı olarak diğer bir şirketin paylarının ve oy haklarının en az yüzde doksanına sahip ise, azlık karşı oyları, açtığı davalar veya benzeri davranışlar ile şirket çalışmalarını engelliyorsa, hakim ortak, azlık paylarını, varsa borsa, yoksa gerçek bilanço değeri ile satın almak için mahkemeye başvurabilir. Söz konusu düzenlemenin getiriliş amacı şirket kararlarının alınması sırasında ortaya çıkabilecek kötüye kullanmaların engellenmesi ve şirket içi barışın sağlanmasıdır. (Madde 208)
    pazartesi ne olacak açıklama gelirmi sizce

8. şirket kuş gibi spk ne diyecek diye bülten bekler .spk çagrı yap al falan demez bilir kişi tasfiye memuru atar paran varsa sen al yoksa sat milletin parasını ver der .el altından mal alamaz suç anca dava yüzde 90 hakim olursa oda imkansız duruma düştü varsayalım nasıl yapcak 36 mal alınca tepesine vurdu bist ve spk 10 kuruşa malımızı alın deyin almayacaklar çünkü imkansız artık biste yazı yazıp falşyete geçecez derse ne olur bilmem hızlı şekilde eleman ilanı verip işler alması lazım bunu cebinden yapmak zorunda çok zor mahkeme yolu dışında mal alamaz artık bist tahtadan mal almasını kesmek için kotdan kovdu bir uyanık rıdvan ve oglu şimdi nasıl zengin oldugunu anlıyorum .ytd ama burda yedirmediler ne demiştim bagırsaklarınızdan geri alırım çobanız mobanız ama adamız 1 tl kimsenin parasını yemedik ytd hakkımızda hayırlı olsun mulafet olanlar içnde üzüldüm ama kaybedecek bişe yok herkes hakkını oyle veya boyle alacak diye düşünüyorum ytd

Sayfa 99/309 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •