Sayfa 301/309 İlkİlk ... 201251291299300301302303 ... SonSon
Arama sonucu : 2467 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: ANELT - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. grup ne yapcagi cok onemli .saglam.dururlarsa istediklerini alirlar.

BLL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 600bin.lotum.vardi sattim 80bin birakdim.gerekirse kolay birlesme.kalsin.kimse.ile hareket.etmiyorum

Alıntı Originally Posted by bergamot ruyasi Yazıyı Oku
    600bin.lotum.vardi sattim 80bin birakdim.gerekirse kolay birlesme.kalsin.kimse.ile hareket.etmiyorum

Bergomat bende verdim zararına az kaldı .240 bin zararla 280 bin lot verdim .120 bin duruyor oda torunlara kalsın .Belki 10 yıl sonra bina 2 milyar TL olur .borcuda kalmaz 1 hisseye 20 TL alir artık bizmi alırız çocuklara mirası kalır .arsa niyetine yatiriim kalsiin.....

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacıı Yazıyı Oku
    Bergomat bende verdim zararına az kaldı .240 bin zararla 280 bin lot verdim .120 bin duruyor oda torunlara kalsın .Belki 10 yıl sonra bina 2 milyar TL olur .borcuda kalmaz 1 hisseye 20 TL alir artık bizmi alırız çocuklara mirası kalır .arsa niyetine yatiriim kalsiin.....

kimse.beni ilgilendirmiyor eger grubla anlasirsa bizim.bahtimiza.ne cikarsa .35milyon.para koyup ridvan kenarda beklemez.dava duserse eger davacilardan satan oldu ise yeni dava acarlarsa sirket ciddi cok ciddi zarar gorur anele.ve ridvan olarak .karsidaki grub en buyuk lot yusuf.yildizda .digerleri ne olursa olsun diye yusufa.vekalet.vermisler. yani sert.kaya ilk defa. bu kadar carpildi.once grup ile anlasipda bu yola cikmak daha mantikli olmazmiydi.belkide sonra anlasacak ama.anlasacak bu kesin .bende vekalet verebirim.bu asamada.

Alıntı Originally Posted by bergamot ruyasi Yazıyı Oku
    kimse.beni ilgilendirmiyor eger grubla anlasirsa bizim.bahtimiza.ne cikarsa .35milyon.para koyup ridvan kenarda beklemez.dava duserse eger davacilardan satan oldu ise yeni dava acarlarsa sirket ciddi cok ciddi zarar gorur anele.ve ridvan olarak .karsidaki grub en buyuk lot yusuf.yildizda .digerleri ne olursa olsun diye yusufa.vekalet.vermisler. yani sert.kaya ilk defa. bu kadar carpildi.once grup ile anlasipda bu yola cikmak daha mantikli olmazmiydi.belkide sonra anlasacak ama.anlasacak bu kesin .bende vekalet verebirim.bu asamada.

Hadi bakalım hayırlısı gurupla anlaşılır umarım.ridvan bey insafa gelir belki.cogunlugu mağdur olan kişiler.2 TL lerden mal alıp 5/6 yıldır bekleyen çok kişi var.kimiside gözaltına düştükten sonra zararına satıp tekrar hisseye girdiler.ne olacaksa olsun.artik bu pislikten herkes bıktı.

Şirket borcun fazlalığını ne diye açıkladı gayrimenkulü satarsak 45 milyon vergi çıkar dedimi.simdi farzedelim anel Telekom anel elektriğe gayrimenkulü sattı ne çıkacak vergi 22.5 milyon TL mi hem bu kadar para odicek hemde tekrar ayrilma hakki çıkacak üstelik sorunda cozulmeyecek.neden bedavaya para odesin birleşme bedava.baskasina şirketi satsa alan kişi gayrimenkulü satsa gene vergi ..ee ne yapilcak en mantıklı en makul en masrafsız yol birleşme.bence tabiki.bu saatten sonra ya davacı gurupla anlaşır en makulu bu anlasirsa vergi parası kadar bile para çıkmaz .hacı Maho 22.5 milyon TL sadece vergi yani 45 milyon toplam verginin yarisi.ince işler peşinde mi acaba şirket her zamanki gibi.anlasma harici ikinci seçenek yani ben şirketi satış kısmına pek ihtimal vermiyorum daha zararlı çıkar ikinci en makul yol sirket faliyete geçer borsaya girer tabi bu arada hisse hareketlenir hemen birleşme açıklayamaz çünkü hisse fiyatında oynaklık olduğu için spk izin vermez ve uygun olmaz belli bir süre sonra birleşme açıklar hisse ,2 TL lere oturduğunda ve normal birleşme ile sorun çözülür çünkü kot dışı iken normal birleşme imkansız gibi.3. makul yol Yusuf yildiz ve diğer mağdurlar kendi avukatlarına vekalet verirler avukatlarida şirketle kolay birleşme açıklaması ile makul bir ayrılma hakkı konusunda anlaşır. kapa bir haber yollar elimdeki mevcut hisseler ile Çelikel ailesi ile birlikte hareket etmekteyiz diye böylelikle yüzde ,95 asılmış olur ve şirket anlaşılan ayrılma hakkı ile kolay birlesme yoluna gider davacı gurup birleşmeye katılmaz alır hakkını gider.bir seçenekte bu olurmu bilmiyorum şirket önemli nitelik bir işlem açıklar mesela markaları anel elektirige satiyom der bunun sonucunda ayrılma hakkı doğar çünkü şirkette faliyet yok miktar az olsada ayrılma hakkı doğar makul bir ayrılma çıkarsa gene sorun çözülür.ancak bu olayda ayrılma fiyatını anel e deil Telekom ödemesi gerekir sanırım bole bir şey olabilir mi bilmiyorum daha bir sürü sorunu çözebilecek seçenekler olur .ileriki zamanda daha yüksek bir gönüllü çağrı olmasida bir çözüm olabilir .yeterki bu sorunu çözmek istesiinler.bu yazımın tamami ongorudur.mevzuata uygunluğunu tam olarak bilmiyorum.al sat tut tavsiyesi değildir.nede olsa bir çağrı var son hafta olduğu için yazdim çünkü verilecek kararlarda her kesin kendisinin düşünüp taşınması lazım.asla tavsiye niteliği taşımaz kendi kararını kendin ver

Anel Telekom varlığını bu şekilde sürdürdüğü sürece cekikell ailesi çok zarar eder .işçi olmamasına rağmen genede ilgilenen personel maaslar.yillik denetleme şirketi ücretleri vergi o bu şu genede en azından yıllık belkide milyonlarca gideri olur.piyasada zaten güveni sarsıldı daha çok itibar kaybı.yillar geçtikçe sorunu çözme maliyeti artar.mesela gayrimenkulün bulunduğu bölge sürekli degerleniyor bu yıl 600 milyonsa seneye 800 milyon dibine metro açıldı.buyuk şirketler bu bölgeye yatırım yapıyor belki 2/3 yıl sonra finans merkezi olacak o zaman bina değeri 1 milyar üzerine çıkacak .yıllar geçtikçe sorunu çözmek Çelikel ailesi için daha çok masraflı olacak .yatırımcı 6 yıldır sabırlı bir 10 yıl daha sabreder sanırım.ne olacaksa olsun herkes hakkında hayırlısı.

Bir başka çözüm yolu şirketin bir fon yada 3. Bir kişi ile anlaşıp bu hafta makul kalan hissedarların talepe uyacağı rekabetçi bir teklifin çıkması. ihtimal dahilinde olabilir çünkü mevzuata uygun.tabiki bu kişinin celikellerle irtibatının olmaması lazım .mesela capital strateji ile çok yakın temastalar capital mallarını 1.26 dan sattı ama celikellerin ileride kolay birleşmede oran olarak yüksek çıkaracağı bir birleşmeyi yada ayrılma fiyatı olarak yaptığın fiyat tekkifinin üstünde bir rakam cikarcağini gizli anlaşma ile tahatut Edip bu fon ile anlaşması bu fonun daha yüksek bir fiyat ile rekabetçi teklif yapıp bu sorunu çözme olayını doğurabilir .bunu hacı mahoya daha önce söylemiştik yaparsa yapar .neyse ufak bir miktar hissemiz kaldı torunlara miraslik fazla kafa yormaya gerek yok.insAllah bir çözüm olur herkes kurtulur bu pislikten

Sayfa 301/309 İlkİlk ... 201251291299300301302303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •