Sayfa 245/309 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon
Arama sonucu : 2467 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: ANELT - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

5 yıldır perisaniz. hakkımız olanı versinler yada faliyete soksunlar biz kimseden çağrı istemiyoz yapacaksa gerçek değeri 7 TL yapsın götü hakkkimizi vermeye yemiuosa o zaman faliyete soksunlar piyasa degerlesin.orda satalım

yatırım tavsiyesi değildir.görüs ve tahmindir
    Son düzenleme : garip_borsacıı; 18-03-2019 saat: 00:20.

2. ÇOK ÖNEMLİDİR LÜTFEN ANELT MAĞDURU HERKES AŞAĞIDAKİ ŞİKAYETİ DİLE GETİRSİN...HAK İSTİYORSAK HAK YOLUNDA ADIM ATMALIYIZ...

Davacı ve Müdahiller olarak bizler SPK'ya yapılan bu gönülsüz! çağrı fiyatının gerçeği yansıtmadığına dair dilekçe yazarak SPK'ya çağrı fiyatının reddi ve varlıkların gerçek değeri ile SPK tarafından belirlenecek çağrı fiyatı için fax çekiyoruz...

Elinde Anelt olan herkes mutlaka SPK'ya gönüllü çağrının belirlenen 1,26 TL üzerinden onaylanmaması ve RED edilmesi ve SPK tarafındna adil olarak her varlığın yeniden değerleme yapılarak belirlenmesi hususunda spk'ya şikayette bulunmanızı ÖNEMLE RİCA EDERİM.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Twitter Adres : @okan_dr

Bu adamlar gerçekten gaspçı 1.26 dan bütün anel Telekom hisselerini aldılar diyelim sözgelimi 1.26X50 milyon = 63 milyon değer bicuyolar anel yapıya.anel yapı yıllık kira geliri tam dolulukta 5 milyon euro yani 31 milyon TL.2 yıllık kira parası vayy bee varmı böyle kurnaz Rıdvan senin gibisi.

4. SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞINA

Ben Anel Telekom da yıllardır mağdur edilmiş basiretsiz şirket yönetiminin kaderine bırakılmış parası pul olmuş yatırımcıyım Anel Telekom’un, Anel Yapı Gayrimenkul A.Ş’de % 47,5 hissesi bulunmaktadır. Anel Yapı Gayrimenkul A.Ş. ise Saray Mah. Site Yolu Cad. No:5 adresinde 61.473 m² kullanım alanı olan Anel İş Merkezine sahip bir Holding tir.

Anel Holding Yatırımcı İlişkileri Danışmanı Semra ÇAĞLAR tarafından şahsıma gönderilen emailime vevaben Anel Yapı’nın yıllık 5.000.000 Euro kira geliri olduğu, 2018 yılı itibarıyla güncel borcunun 18.600.000 Euro olduğu açıklanmıştır. Bir gurup yatırımcı tarafından açılmış olan fesih ve ortaklıktan çıkma davası açılmış ve davacı gurup vekili tarafından Bu rakamlar üzerinden ayrılma akçesinin hesaplanması konusunda Anadolu 7. Asliye Ticaret Mahkemesinden talepte bulunmuşlardır.

Anel Telekom’da hakim ortak olan Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş’nin (Anel Elektrik) 11.03.2019 tarihinde KAP'ta yayımlanan bilançosunun 13 nolu dipnotunda, Anel Yapının borcu 152.751.487 TL (yaklaşık 24.960.000 Euro) gösterilmiştir. Kira geliri de yaklaşık 3.500.000 Euro olarak yer almaktadır.

6.360.000 Euro ilave bir borç yapılmıştır bu or hiçbir şekilde ne şirket haberinde nede KAP haberlerinde bildirilmiştir Anel Yapının yıllık 5.000.000 Euro kira geliri olup, 3.100.000 Euro borç ödemesi vardır. Kira geliri ile borçlarını ödeyebilmektedir. Yeni bir yatırımı bulunmamaktadır. 6.360.000 Euro ilave borç almasını gerekli kılan bir finansal durum söz konusu değildir. Şirket yönetim kurulu kötüniyetlidir bu borç küçük yatırım cılardan gizlemiştir. Ayrıca, Anel Yapının kira geliri de 1.500.000 Euro düşük gösterilmiştir.

Şirket yönetim kurulu kötüniyetli hareketleri ile şirket yatırımcılarını zor durumda bırakmakya devam etmektedir. Daha önce de küçük yatırımcıyı zarar uğratan kötüniyetli eylemleri olmuştur. Nitekim Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan 20.09.2018 tarih 2018/40 sayılı Bülten ile şirket yönetim kurulu başkan ve üyerinin kötüniyetli eylemleri tek tek ortaya konulmuş ve haklarında İdari Para Cezası uygulanmıştır.

Bu arada Anel Elektrik tarafından, değerleme raporu çerçevesinde B grubu paylar için 1,26 TL üzerinden gönüllü çağrı için başvuruldu haberi yapılmıştır Anel Yapı’nın güncel borcunun 6.360.000 Euro fazla gösterilmesi ve kira gelirinin de 1.500.000 Euro düşük gösterilmesi gönüllü pay alımınında düşük gösterilmesini yansıtmaktadır

Kaldı ki, Anel Telekom adına tescilli markalar: “Anel, Anel Holding, AnelTech, Anel Grup, AnelYapı, AnelEnerji, Fuelera, Serenity, Aneles, Okda, Ventura, Anelmek, Anelsis, Çelikel Vakfı, Alev Topları, AnelSolar, AnelDoğa, Otokumbara, Smartcube, P.Volt, Anprot, Aveksolar, Galeri5, Fırtına Kuşları, AnelMarin, AnelNet”, Anel Holding ile grup iştiraki olan diğer şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Uluslararası Marka Araştırma kuruluşu olan Brand Finance’ın “Turkey 100 – 2018: Türkiye’nin En Değerli Markalarının Yıllık Raporu” nda, Anel Telekom adına tescilli “Anel” markasının değeri 24.000.000 Dolar (130.560.000 TL, 1 Dolar = 5,44 TL) olarak tespit edilmiştir. 2017 yılında en değerli markalar sıralamasında 88. sırada iken 2018 yılında 82.sıraya çıkmıştır.

Yıllık 5 milyon Euro kira geliri, 24 milyon Dolar Marka değeri olan bir şirkete 1,26 TL üzerinden gönüllü çağrı fiyatı verilmesi 5 yıldır zarar üzerine zarar ettirdikleri yetmezmiş gibi Anel Telekom hisselerini ucuza almak için borçlanmalar yoluyla Anel Yapı’nın içi boşaltılmaktadır. Gerekli olmayan yüksek tutarda borçlanmalar yüzünden gönüllü çağrı fiyatı düşük tutulmaktadır. Anel Elektrik, Anel Telekom üzerindeki hakimiyetini kötüye kullanmaktadır.

Anel Elektrik tarafından açıklanan Anel Telekom B grubu paylar için 1,26 TL gönüllü çağrı fiyatının kabul edilmemesini, küçük yatırımcıları zarar uğratmayacak 5 milyon Euro kira geliri ve 24 milyon Dolar Marka değerini içerem “gerçek değer” üzerinden yeni bir fiyat belirlenmesini, talep ederim
    6.360.000 Euro borçlanmanın KAP’da yayımlanmaması,biz küçük yatırımcıların zarara uğratılması nedeniyle şirket yönetim kurulu başkan ve üyeleri hakkında inceleme yapılmasını,
    Kurulunuzdan talep ediyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Tarafıma şirket yöneti ve hukuk biriminden gelen email ler yazımın ekindedir.

5. Sayın wolkir çok güzel olmuş kalemine sağlık.Cuma günü de ben de aşağıdaki metni gönderdim hem SPK hem de Cimere.

"15 Mart 2019 tarihinde Anel Telekomünikasyon Elektronik tarafindan ANELT için gönüllü çağrı yoluyla hisse senedi toplanmasına yönelik pay alım teklifi formunun onaylanması talebiyle SPK' ya başvuru yapılmıştır.Yapilan bu başvuru aşağıdaki nedenlerden dolayı hatalı, küçük yatırımcıyı ve Devleti ve kurumlarını kandırmaya dolandırmaya yönelik olup ticari ahlaka, hukuka uygun değildir.

1. Çağrı, gönüllü çağrı olarak nitelendirilemez, çünkü Defter Değerine göre belirlenen hisse fiyatı üzerinden yapılmıştır.

2. Beher hisse değerinin hesaplanmasında Anel Yapı'nın gerçek değeri emsal değerinin çok çok altında gösterilerek yanıltma ve dolandırıcılık yapılmıştır.Değerlemenin neye göre yapıldığı belli olmayıp en az 3 bağımsız kurumca yapılarak ortalaması alınmalıdır.Niçin yapı degerlemesi ile ilgili rapor sunulmamistir bir doküman olarak SPK'ya? Ayrıca iştirakin sahip olduğu 33 ayrı markanın niçin degerlemeye dahil edilmediği sorgulanmalidir.33 Marka da ANELT geri alım hisse degerlemesine dahil edilmek zorundadır.Firma bilerek kasıtlı olarak eksik hatalı ibrazda bulunmakta ve devam eden yargı sürecinden zaman kazanarak aklınca asgari darbe ile kurtulmaya çalıştığı izlenimi ortaya çıkmaktadır.

3. Anel Yapı'nın 152M borcunun olduğu faaliyet raporunda belirtmiş ancak gözüken kalemlerin nereden kaynaklandığı* açıklanmamış, belli değildir. Borç kalemlerinin tek tek incelenmesi belgelerle teyidi gerekir.

4. Anelt ilk halka arz fiyat tarihinden bu yana 15 Mart 2019 tarihine kadar ki tüm bilanço, gelir gider, borç, kira geliri ile faaliyetsiz dönemdeki harcamalar ve beyanlar tek tek bağımsız denetcilerce incelenmeli hesaplarin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ortaya çıkarılmalıdır.

Sonuç itibariyle yapılan gönüllü çağrı olmayıp hissenin ilk arz fiyatı esas alındığında beher hisse değeri çöp seviyesinde gösterilip bilinçli kasıtlı olarak Anel yapı ve markalarının mevcut yönetim tarafından hile, yalan ve düzenbazlikla ele geçirilmesine yönelik yapılmış bir işlem olup ilgili makamlarca bu teklif* "RET" edilerek firma yönetiminin yasal mevzuat çerçevesinde cezalandırılmasını benim gibi devletine güvenerek yatirim yapan küçük yatırımcıların makamlarinizca korunmasını ve firma yönetiminin yaptığı ticaret ahlakına sığmayan her bir işlemin yargıya taşınmasını ayrıca yazılı görsel basında afişe edilerek ibret olmasının sağlanmasını* arz ve talep ediyorum".

RNE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Ben de SPK ya dilim döndüğü kadar bu fiyatın bizimle alay eder nitelikte olduğunu belirten şikayeti yazdım.

7. Valla buraya yazmak ne kadar uygun ama biliyorsunuz bikti herkes bende bıktım.6 yıla yaklaştı ailece perisaniz.anel yapının 18 milyon eurooi borcu var.baska yokmuş arkadaşlar. Arta kalan para bu gayrimenkuller satılırsa doğacak vergi imiş 40 milyon TL civarı yani.bu bizim aleyhimize ama muhasebe böle diyor yetkili danışman araştırmak laİm.aklınızda soru kalmasın diye yazıyorum.sirketi müşteri bulun satalım diyorlar.faluyet konusu ise şu piyasada faliyete geçmek ne kadar doğru daha zararlı çıkarız çıkarsınız diyorlar.sabirdan başka caremiz yok.belki 2 yada 3 yıla faliyet yada başka bir durum olur 3 liradan aşağısı bence bu şirket hisseleri için yazık günah.herkese hayırlar olsun hayırlı haftalar .daire aldık borç ödüyoruz diye düşünüyorum ben.10 yılda borcu bitsin.sorun deil
    Bilgi amaçlıdır sorumluluk taşımaz...
    Son düzenleme : eskicii; 18-03-2019 saat: 17:00.

8.  Alıntı Originally Posted by eskicii Yazıyı Oku
    Valla buraya yazmak ne kadar uygun ama biliyorsunuz bikti herkes bende bıktım.6 yıla yaklaştı ailece perisaniz.anel yapının 18 milyon eurooi borcu var.baska yokmuş arkadaşlar. Arta kalan para bu gayrimenkuller satılırsa doğacak vergi imiş 40 milyon TL civarı yani.bu bizim aleyhimize ama muhasebe böle diyor yetkili danışman araştırmak laİm.aklınızda soru kalmasın diye yazıyorum.sirketi müşteri bulun satalım diyorlar.faluyet konusu ise şu piyasada faliyete geçmek ne kadar doğru daha zararlı çıkarız çıkarsınız diyorlar.sabirdan başka caremiz yok.belki 2 yada 3 yıla faliyet yada başka bir durum olur 3 liradan aşağısı bence bu şirket hisseleri için yazık günah.herkese hayırlar olsun hayırlı haftalar .daire aldık borç ödüyoruz diye düşünüyorum ben.10 yılda borcu bitsin.sorun deil

Şirketin verdiği hiçbir bilgiye inanmıyorum mazlumu oynamak yerine beyinlerini çalıştırıp hukuk içinde kalsaydı bu duruma kendilerini disurmezlerdi artık ne yapsalar şemsiye girdi ve kanirta kanirta açılıyor.alismadik dotte dön durmuyor görüldüğü üzere.

RNE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 245/309 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •