Sayfa 521/933 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 7459 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Evet vallahi o buguz olayi. Millet hem sovdu, kin guttu hisseye.

Bak kulcuye mesela? Kimse sikayet etmedi, o da yavas yavas toparlandi.

2. 1 yıldan fazla dolarda bekledim. Al sat yapmadım. Kazancım %10. Emekli maaşını Vadeli TL mevduata gömen 66 yaşındaki annem benden fazla kazandı. Sadece altın bir miktar yüzümüzü güldürdü (30% civarı) ama reel enflasyon ve alım gücüne bakıldığında ne kadar tatmin edici tartışılır. Mevcut ortamda dolar sabit kur rejiminde gibi, tamamen kontrol altında. Altın deseniz bu 300'lü fiyat seviyelerinden ek alım yapmanın çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Nitekim portföyün %25'i oranında borsada alım yaptım. Sığ tahtalar yerine Tüpraş olsun Şişe cam olsun dedik. Tüp bir tarafımızda patladı, şişe de bir tarafımıza girdi Sağlık olsun dostlar 1-2 sene de bunları bekleriz. Allah cümlemize sağlık versin gerisi boş.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

4. 10 gün kadar önceydi.Ajandamı aldım, yazılı çalıştım.Tamam dedim buldum.Daha önce 6 ya doğru defalarca fake hareket yapmış dönmüş görünüyordu.Bu defa da 5.52 ye deyip 5.40 lara salınmış idi.Hayır dedim bu defa niyeti ciddi bunun.5.40 tan daldım.Hedefim 6 lira hareketi ile 2 aylık vadede bir swing trade idi.Sabır konusunda yeterince tecrübem vardı.Ajandamın sonuna da küçük bir not yazıp altını çizdim.5.36 kesin stop.Zira burada anlayacaktım ki bu hareket de fake ve geri geliyor.Peki ne oldu yılların tecrübesine rağmen kibir abidesi nefsim stopa izin vermedi.Sonra 5.30 5.20 derken fiyat ortada,.Tipik bir çaylak gibi davrandım ve buradan da stop olunmaz artik dedim zararı sineye çektim.Şimdi biliyorum ki Şise adamı batırmaz.Kaçan fırsat maliyetlerim olacak hepsi bu.Belki de geldiğim zarar noktalarına bakıp olası 6 lira yolculuğunda yolda dökülme rizikom da azaldı.Stopun önemi için sevgili forumdaşlar a küçük bir hikaye.İyi geceler.

5. Ya arkadaşlar bu nasıl iştir kafayı yiyicem.Borsa rekorlara koştu kıytırık hisseler bire ikiye katladı.Elimdeki böyle hisseleri birkaç kademe zarara verip hem ucuz,hem sağlam hemde defansif olur diye şişe ve türkcel'e gömüldüm geldiğimiz hale bak.Sattıklarımız %30-40 arası prim yaptı biz bunlar da %10 zarardayıyız.Acaba hisselerin eskisi arkadaşlardan teselli ve umut verici bir açıklama var mı? Şimdiden teşekkürler.

6. Sn mtk stop u anlarımda,marjinal olumsuzluklar olur stop yap,
    Yada şirketde ciddi sıkıntılar olur stop yap,
    Şişe gibi hissede endeksin yatay olduğu yada %-0.20 cibarı düştüğü yerlerde -1 ve üzerinde sürekli düşünce neyin stopu yapılırki söyle bana,
    Bu kağıtda ve cam grubunda stop yapacaksak bırsaya hiç bakmayalım yatıtım dahi yapmayalım,
    Az önce trakya sayfasına yazdım,
    Trakyanın kasada 2.5 milyar tl döviz var vadelide,700 milyon dövşz artısı var,yatırım sürekli yapılıken hemde koca koca sürekli kar açıklanan bir trakya var,fk sı yerlerde 6 larda ,pd dd 0.7 lerdeki büyük sanayilerinde hiçbirinde böyle düşük pd dd yok iken,
    Söyle bana trakyanın nesinde stop yapalım,bunda şişede,anacam da sodada stop yapıcaksa,hergece acaba yarın nereye kadar düşer diye uyuyacaksak vallahada billahada biz borsa işinden anlamaıyoruz yemin ederim ozaman.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Sayın Toibek temel ne kadar sağlam olursa olsun bankalardaki yasaktan kaçan açıkçılar bu gibi sanayi devlerinde açığa satabiliyor, üzerine endekste 4 bin puan verince neredeyse %10 zarar yazabiliyorsun.Bu yüzden en sağlam tahtada bile stopu olmalı küçük yatırımcının.Bu piyasada uzun vade kalıcı olmak ve portföyü büyütmek için hisse alırken hedefi +10 liraya koyarken stopu -2 ye koymak çok önemli hale geliyor.Zira +10 lira sana 5 defa stop kontenjanı sunuyor.

Dün son 10 dk da verdiklerini geri almakta bile zorlanıyor. Hayır olsun bakalım.

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 521/933 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •