Sayfa 439/948 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1. Abi bu bedelli sermaye artırımları nedir , yaparsa böyle bir şey piyasa nasıl karşılar
    Özünde bedelli sermaye artırımları iyidir , şirketler kaynak ihtiyacı duyduğu zaman yaparlar
    Yaparlarda bizden para isterler , ben para kazanmak için burdayım
    Dedimya özünde iyidir , eğer yönetim şirketi piyasadaki insanları söğüşlemek için fırsatçılık yapmayıp topladığı kaynağı yerinde kullanıyorsa
    E ekseriyetle insanlar bedelliden kaçarlar ben öyle biliyorum
    Bakma onlara , onlar kısa vadecidirler , sadece hissenin teknik olarak fiyat hareketlerinden faydalanmak isterler , benim gözümde yatırımcı sınıfına girmezler
    E birde şu bedelsiz veren şirketler var , yüksek oranda bedelsiz yapan şirketler çok yükselirler hep
    Evet öyle olur çok hizlı yükselirler ve sonrada çıktıkları gibi düşerler , çünkü aslında hiç bir şey değildir , bedelsiz sermaye artırımı
    Ne diyorsun abi saçmaladın şimdi , ben hep görüyorum bedelsiz verecek şirketleri takip ediyor insanlar
    Bak sevgili kardeşim , bedelsiz hisse veren şirket , bünyesinde biriken öz kaynağını zaten kulllanıyordur ve piyasada da zaten O öz sermayeye göre hisseyi fiyatlamıştır , sermaye artırımındaki yükselişler suni dir , şirkete bir şey katmaz .
    Hiç mi bir şey katmaz yüksek bedelsiz sermaye artırımları
    Şöyle bir katkısı var , cebinde 100 doların var bütün , gittin onu döviz bürosunda bozdurup , 5'er dolar yaptırdın, karlımısın ?
    Yook gene 100 dolarım var
    Ama cebine elini attığın zaman çok paran varmış gibi hissedersin ,avucun dolar , birde kolay harcarsın ... YTD
    Son düzenleme : kitapci0; 31-01-2018 saat: 23:14.

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Abi bu bedelli sermaye artırımları nedir , yaparsa böyle bir şey piyasa nasıl karşılar
    Özünde bedelli sermaye artırımları iyidir , şirketler kaynak ihtiyacı duyduğu zaman yaparlar
    Yaparlarda bizden para isterler , ben para kazanmak için burdayım
    Ddimya özünde iyidir , eğer yönetim şirketi piyasadaki insanları söğüşlemek için fırsatşılık yapmayıp topladığı kaynağı yerşnde kullanıyorsa
    E ekseriyetle insanlar bedelliden kaçarlar ben öyle biliyorum
    Bakma onlara onlar kısa vadecidirler , sadece hissenin teknik olarak fiyat hareketlerinden faydalanmak isterler , benim gözümde yatırımcı sınıfına girmezler
    E birde şu bedelsiz veren şirketler var , yüksek oranda bedelsiz yapan şirketler çok yükselirler hep
    Evet öyle olur çok hizlı yükselirler ve sonrada çıktıkları giibi düşerler , çünkü aslında hiç bir şey değildir , bedelsiz sermaye artırımı
    Ne diyorsun abi saçmaladın şimdi ben hep görüyorum bedelsiz verecek şirketleri takip ediyor insanlar
    Bak sevgili kardeşim , bedelsiz hisse veren şirket , zaten bünyesinde biriken öz kaynağını zaten kulllanıyordur ve piyasada da zaten O öz sermayeye göre hisseyi fiyatlamıştır , sermaye artırımındaki yükselişler suni dir , şirkete bir şey katmaz .
    Hiç mi bir şey katmaz yüksek bedelsiz sermaye artırımları
    Şöyle bir katkısı var , cebinde 100 doların var bütün , gittin onu dövi bürosunda bozdurup , 5'er dolar yaptırdın karlımısın.
    Yook gene 100 dolarım var
    Ama cebine elini attığınzaman çok paran varmış gibi hissedersin avucun dolar , birde kolay harcarsın ... YTD
    Sn.kitapci diyalogdaki arkadaşı Malezya borsasindan bist e çağırın işlem hacmimiz artsın biraz 😂😂

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by mastori Yazıyı Oku
    Sn.kitapci diyalogdaki arkadaşı Malezya borsasindan bist e çağırın işlem hacmimiz artsın biraz ����

Doları bozdurttuk işte kolay harcayacak , cebi kalın duracak , avucu dolacak

4.  Alıntı Originally Posted by mastori Yazıyı Oku
    Bugüne kadar iki kere temettü ödedi şirket. Biraz da sermaye artırımı veya temettü konusunu konuşalım. Çok değil nisan ortası konu gündeme gelecek. Fikri.olanlar paylaşsın derim.

Bedelsiz Sermaye artırımı silverline için bu sene çok zor bence temettü verir.

Bedelli sermaye artırımı da zor yakın zamanda kapasite artırımı yeni Parkur kurulumu hiç okumadım aksine fason çalışıyorsa kapasitesinin altında üretim yapıyor demektir.

Sn. Kitapçı bedelsiz sermaye artırımı konusunda size katılmıyorum. Evet senin cebindeki para aynı sadece paranı bozdurmus oluyorsun haklisin. 100$ yine 100$.

Ama sirket için durum aynı değil sermaye artırımı olarak kullanılan para sirket sermayesine ekleniyor. Şirket te kasasında ki bu para ile Nerede eksiği varsa o bölüme yatırım yapıyor. Böylece sirket daha güçlü olmuş oluyor benim düşüncem bu yönde.

Not. Şirket sahipleri kar payı ister. Bedelsiz istemezler genelde. aselsan kredi çekmeden karını sermayesine katarak büyüdü bana göre.

5. Zaten konuyu tartışmak için açtım. Diyoruz ya uzun vadeli burdayız o zaman konuşmalı ve farklı fikirleri duymalıyız. Evet Esasen bende bu sene sermaye artırımı beklemiyorum. Ama ciro artacak sa ki beklentimiz o yönde sirketin güçlenmesini bekliyorsak bir zaman sonra kaçınılmaz olacak. O zaman kimler burda kalır o da ayrı

6.  Alıntı Originally Posted by mastori Yazıyı Oku
    Zaten konuyu tartışmak için açtım. Diyoruz ya uzun vadeli burdayız o zaman konuşmalı ve farklı fikirleri duymalıyız. Evet Esasen bende bu sene sermaye artırımı beklemiyorum. Ama ciro artacak sa ki beklentimiz o yönde sirketin güçlenmesini bekliyorsak bir zaman sonra kaçınılmaz olacak. O zaman kimler burda kalır o da ayrı

Ilerde pazarlama ile birleşir. Şirket sermayesi 35 milyon + 25 milyon da pazarlama = 60 milyon sermaye olur. Borsaya açıklık % 25 e düşer. Ben sahibi olsam böyle yapardım. Aklın yolu bir bence bakalım zaman ne gösterecek.

7. https://m.dunya.com/kose-yazisi/kuru...geliyor/384209

Yeni bir yasa çıkacaktı dağıtımayan karlara stopaj vergisi geliyor. Link yukarı da. Ya bu vergiyi odeyeceksin yada temettü olarak dağıtacak sin yada bedelsiz sermaye artırımı yapacaksın.

Hem karnım doysun hem pastam dursun devri geride kaldı artık )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Birleşmede her türlü bilgi desteğine ve sürecin yönetilmesine şirketimiz için hazır olduğumu tekrar ifade ve beyan ederim.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Sayfa 439/948 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •