Sayfa 602/948 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Kitapçı abi; Senin puan vermen değil, varlığın önemli. Sağolasın.
    Bil mukabele sn. İZCİ

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Bil mukabele sn. İZCİ
    Elinizi çabuk tutun sarı saçlı yeşil gözlü bu güzel kızı kaçırmanın tam zamanı geldi kızın keyfi kaçarsa her an cayabilir evde kalır kimse almaz.ytd.

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ergin28 Yazıyı Oku
    elinizi çabuk tutun sarı saçlı yeşil gözlü bu güzel kızı kaçırmanın tam zamanı geldi kızın keyfi kaçarsa her an cayabilir evde kalır kimse almaz.ytd.

Gt-ı9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip diyelim....

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    10-14 arası açıklayacağı kar beni daha çok ilgilendiriyor. 10 veya 14 arasındaki her bir değişiklik çok çok önemli. Bir şirketin temettü verebilmesi iyi, vermesi ise kötüdür.
    Şirketin yatırımcısı değilde patronu gibi yazıyorsun , o zaman bankadaki mevduata da faiz isteme, sonuçta bankanın gideri olucak o faiz.

Şirkete yatırım karına ortak olmak içindir , kar dağıtmamasını ummak veya kar dağıtmasını kötü olarak düşünmek yatımcı düşmanlığıdır.

Bence soru cevap geyiğinden/saçmalığından önce borsaya /şirkete yatırım nedir ne değildir bunu sorgulamalısın.

5. Abi İZCİ kar dağıtmak çok ta iyi bir şey değildir dedi sizde alkışladınız
    Evet alkışlaldım
    Abi saçmalamaya başladınız ikinizde , borsada hisse temettü verimi için alınır
    Biz temettü verimi kötüdür demiyoruz ki , sadece silver'in şu aşama da vermesini doğru bulmuyoruz
    E ne zaman vermeli temettüyü şirketler
    Şöyle dişi buzağı önce büyüyüp düğe olacak sonra , inek olacak , bizde sütümüzü sağacağız , her şeyin bir vakti var, siz hiç düğeden süt sağanı gördünüz mü????
    Son düzenleme : kitapci0; 25-02-2018 saat: 07:01.

6. Sılver takas listesini atabilecek arkadaş var mi

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    SİLVER-CAN SORU/CEVAP KÖŞESİ

SORU:
    -Abi, şirketlerin temettü vermesini siz sevmiyorsunuz anlaşılan.
    CEVAP:
    -Sn.Kitapçının dediği gibi, doğada her şeyin bir ölçüsü vardır. Yatırımcıya şirin gözükmek için yapılacak zamansız bir temettü dağıtımı şirketi yıllarca geriye götürecektir. Geçmişte bunun örneklerini defalarca gördük. Ne şirketler battı gitti, sırf yanlış strateji ile borçlanmalarından dolayı. Bir gün şirket bu borçlarını çeviremiyor, ardından bunları yapılandıramıyor ve daha sonrasında Allah korusun konkordato ve ardından iflas süreci başlıyor.
    SORU:
    -Abi, o zaman şirketler hiç bir zaman temettü dağıtmamalı öyle mi.
    CEVAP:
    -Hayır elbette dağıtmalı, fakat temettü dağıtacak şirketin özellikle finansal borcu olmamalı veya yok denecek kadar az olmalı. Şirketin dünya kadar borcu var, üzerine kar dağıtıyor. Yok böyle bir dünya, sonrasında sıkıntısını yatırımcı çekiyor. Dikkat ettiniz mi son zamanlarda şirketler dönemler itibariyle her dönem birbirini destekleyen istikrarlı bilançolar gönderemiyor. Sebebi finansal borçların ağırlığı. Kazandıklarını bankalara harcıyorlar. Yıllık bazda bir bakın finansal borç kalemlerine ve harcamalarına, korkunç rakamları buluyor. Kar dağıtsınlar, dağıtmasın demiyoruz, fakat borç içinde yüzerken değil. Güzel ve aydınlık günlerde yatırımcılarına temettüyü paylaşsınlar, körü körüne değil. Halen bu söylediklerimize yatırımcının kafası basmıyorsa diyecek bir söz bulamıyorum. Ülkemizdeki tüm fabrikalar ve işletmeler hepimizin ve bizlerin geleceği. Bunlar G.S.M.H. (gayri safi milli hasıla) ve milli servet. Konuya objektif bakmak ve rasyonel düşünmek lazım.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

8. Bilançoya az kaldı hala 13-15 arası kar beklentimi koruyorum. Kar rakamı önemli çünkü geçici verginin gelmesiyle sanki 4.çeyrekte şirketin zarar ettiği gibi bir intiba oluştu. Ayrıca kar payı dağıtılması taraftarıyım. Şirketin her yıl en az %25 kar payı dağıtmayı alışkanlık haline getirmesi hisseyi daha cazip hale getirecektir.

Sayfa 602/948 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •